Austriackie Sanktuaria Maryjne

Aktualnie brak ceny

Austria, Mariazell, Heiligenblut, Maria Taferl, Melk, Pielgrzymka, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

AUSTRIACKIE SANKTUARIA MARYJNE

Heiligenblut - Maria Taferl - Mariazell - Melk


Dzień 1
Wyjazd z umówionego miejsca we wczesnych godzinach rannych (6:00), bezpośredni przejazd do Austrii. Przyjazd do HEILIGENBLUT - małej miejscowości położonej w gminie Raxendorf. Nawiedzenie kościoła św. Andrzeja. Msza Św. na rozpoczęcie pielgrzymki. Następnie przejazd do Sanktuarium Matki Boskiej Bolesnej w MARIA TAFERL - drugiego co do ważności sanktuarium maryjnego w Austrii. Nawiedzenie barokowej Bazyliki, zapoznanie się z historią miejsca, obejrzenie pogańskiego ołtarza „taferl”, na którym niegdyś celtyckie plemiona składały ofiary swoim bogom. Przejazd do hotelu w MARIAZELL na obiadokolację i nocleg.
Dzień 2
Po śniadaniu pobyt w Sanktuarium Maryjnym Trzech Narodów w MARIAZELL. Jest to jedno z największych Sanktuariów Maryjnych w Europie, które ponad 850 lat temu założyli Ojcowie Benedyktyni. Maryja Wielka Matka Austrii, Można Pani Węgier, Matka Narodów Słowiańskich to wszystkie tytuły, jakie nadano Madonnie z Mariazell. W skład kompleksu wchodzi bazylika p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z Ołtarzem Łaski z figurką Madonny wyrzeźbioną z lipowego drewna. Czczona figurka Maryi zwana Gnadenbild (Wizerunek Łaski) znajduje się dokładnie tam, gdzie mnich z benedyktyńskiego opactwa Magnus zbudował swoją pierwszą kapliczkę. Ponieważ przypominała ona jego zakonną celę, przylgnęła do niej nazwa Maria In der Zelle (Maria w celi)- stąd nazwa sanktuarium. Modlitwa przed Ołtarzem Łaski z cudowną figurą Matki Bożej. Po południu droga krzyżowa. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu Msza Św. i ostatni spacer po MARIAZELL. Około południa przejazd do opactwa benedyktyńskiego w MELK - drugiego co do wielkości klasztoru tego zgromadzenia w Europie, przepięknie położonego nad Dunajem. Obecny imponujący barokowy kompleks został wzniesiony na miejscu dawnego, zniszczonego podczas najazdu Turków. Służył nie tylko modlącym się tu i pracującym zakonnikom, ale również duża jego część stanowiła apartamenty dla rodziny cesarskiej Habsburgów. Zobaczymy m.in. kościół klasztorny św. Apostołów Piotra i Pawła urzekający swoją lekkością, pomimo wysokiej na 65 m kopuły. Świątynia aż kapie od złota, ale naprawdę do ozdoby jej użyto zaledwie 4 kg tego szlachetnego kruszcu. Późnym popołudniem wyjazd w drogę powrotną do Polski. Powrót do kraju w godzinach wieczornych.

Cena zawiera:

  • transport :przejazd komfortowym autokarem (wc, barek, dvd, klimatyzacja),
  • zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu 3* w Mariazell,
  • wyżywienie: 2 śniadania, 2 obiadokolacje,
  • opiekę pilota-przewodnika na całej trasie,
  • opiekę duchową kapłana,
  • ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe) SIGNAL IDUNA S.A.

Uwagi:
Podany program jest ramowy. Kolejność zwiedzania ustala pilot-przewodnik.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, zestawów audio- Guide, przewodnika w opactwie w Melk (łącznie ok. 40 Euro/ os.).Aktualnie brak terminów