Bajkowe Zamki Bawarii

Aktualnie brak ceny

Niemcy, Garmisch-Partenkirchen, Monachium, Wycieczka, Autokar, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

BAJKOWE ZAMKI BAWARII
Neuschwanstein – Hochenschwangau – Linderhof – Monachium

Zamki Ludwika Szalonego

Podróż do bajkowych zamków Ludwika Szalonego, które dzięki jego ucieczkom w świat marzeń, są tak fantazyjne. Najpiękniejszy z nich – zamek Neuschwanstein – jest pierwowzorem pałacu Walta Disneya. Niepowtarzalne widoki, kwieciste ogrody, najwyższy szczyt niemieckich Alp i city tour po stolicy Bawarii.


Dzień 1 
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Niemcy. 
Dzień 2 
Przejazd wzdłuż alpejskich krajobrazów do zamków Ludwika Bawarskiego Neuschwanstein oraz Hochenschwangau. Niepowtarzalna i bajkowa architektura zamków przyczyniła się do faktu, że jest to najbardziej uroczy zakątek Bawarii. Spacer do Mostu Marienbricke, z którego rozciąga się niepowtarzalny widok i który łączy dwa brzegi wąwozu Poellat. Przejazd do hotelu na nocleg. 
Dzień 3 
Po śniadaniu przejazd do Linderhof, gdzie znajduje się najmniejszy i najpiękniejszy z zamków Ludwika Bawarskiego. Po zwiedzeniu ogrodów zamku przejazd w kierunku Alp, do najwyższego niemieckiego szczytu Zugspitze. Dla chętnych wjazd na szczyt kolejką zębatą (ok. 30 min.), zjazd kolejką linową (ok. 10 min.). Po południu zwiedzanie słynnej alpejskiej miejscowości Garmisch- Partenkirchen, w której odbywają się zawody skoków narciarskich zaliczane do Turnieju Czterech Skoczni. Powrót do hotelu na nocleg. 
Dzień 4 
Przejazd do Monachium- stolicy Bawarii. Zwiedzanie Starego Miasta- Kościół NMP, Ratusz, Rezydencja Wittelsbachów, następnie zwiedzanie Olimpiapark- miasteczka olimpijskiego, gdzie w 1972 r. odbywały się Igrzyska Olimpijskie. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski. 
Dzień 5 
Powrót do kraju ok. południa.

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu **/***, pokoje 2 os. z łazienkami, 
  • wyżywienie: 2 śniadania, 
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki, 
  • transport przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC), 
  • ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe), bagaż SIGNAL IDUNA S.A., 
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, lokalnych przewodników, metra w Monachium, zestawów audio- guide, taksy klimatycznej. Łącznie na te wydatki należy przygotować 60 EUR/os. 

Opcjonalnie:

  • dopłata do obiadokolacji 110zł/2 posiłki, 
  • dopłata do pokoju 1-osobowego 280 zł, 
  • wjazd kolejką na szczyt Zugspitze - ok. 50 EURAktualnie brak terminów