Bajkowe Zamki Bawarii z Jeziorem Królewskim

Cena od: 1350 PLN

Niemcy, Garmisch-Partenkirchen, Monachium, Jezioro Królewskie, Wycieczka, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

BAJKOWE ZAMKI BAWARII                                                                                                                                                                                                                                                        POBIERZ PROGRAM
Neuschwanstein – Hochenschwangau – Linderhof – Monachium

Zamki Ludwika Szalonego

Podróż do bajkowych zamków Ludwika Szalonego, które dzięki jego ucieczkom w świat marzeń, są tak fantazyjne. Najpiękniejszy z nich – zamek Neuschwanstein – jest pierwowzorem pałacu Walta Disneya. Niepowtarzalne widoki, kwieciste ogrody, najwyższy szczyt niemieckich Alp i city tour po stolicy Bawarii.


Dzień 1 
Wyjazd wg rozkładu jazdy. Nocny przejazd przez Niemcy. 
Dzień 2 
Przejazd wzdłuż alpejskich krajobrazów do zamków Ludwika Bawarskiego Neuschwanstein oraz Hochenschwangau. Niepowtarzalna i bajkowa architektura zamków przyczyniła się do faktu, że jest to najbardziej uroczy zakątek Bawarii. Spacer do Mostu Marienbricke, z którego rozciąga się niepowtarzalny widok i który łączy dwa brzegi wąwozu Poellat. Przejazd do hotelu na nocleg. 
Dzień 3 
Po śniadaniu przejazd do Linderhof, gdzie znajduje się najmniejszy i najpiękniejszy z zamków Ludwika Bawarskiego. Po zwiedzeniu ogrodów zamku przejazd w kierunku Alp, do najwyższego niemieckiego szczytu Zugspitze. Dla chętnych wjazd na szczyt kolejką zębatą (ok. 30 min.), zjazd kolejką linową (ok. 10 min.). Po południu zwiedzanie słynnej alpejskiej miejscowości Garmisch- Partenkirchen, w której odbywają się zawody skoków narciarskich zaliczane do Turnieju Czterech Skoczni. Powrót do hotelu na nocleg. 
Dzień 4
Śniadanie. Przejazd nad Jezioro Królewskie (Konigssee), uchodzące za jedno z najpiękniejszych na świecie. Malowniczo położone pośród bawarskich gór jest absolutną atrakcją, gdyż rejs statkiem po Jeziorze Królewskin należy do najpiękniejszych, oryginalnych przeżyć w Bawarii. Rejsy rozpoczynają się w miejscowości nadbrzeżnej Schonau. W celu zachowania idealnej jakości wody w tym jeziorze o głębokości do 190 metrów, rejsy wykonywane są wyłącznie statkami o napędzie elektrycznym. Nawiedzenie kościółka św. Bartłomieja. Jego czerwone, cebulaste wieże widoczne są już z daleka. Za nim podziwiać można imponującą panoramę masywu górskiego Watzmann. Czas wolny na odpoczynek na świeżym powietrzu i degustację lokalnych produktów. Wieczorem przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg. 
Dzień 5
Przejazd do Monachium - stolicy Bawarii. Zwiedzanie Starego Miasta- Kościół NMP, Ratusz, Rezydencja Wittelsbachów, następnie zwiedzanie Olimpiapark- miasteczka olimpijskiego, gdzie w 1972 r. odbywały się Igrzyska Olimpijskie. Wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski. 
Dzień 6 
Powrót do kraju ok. południa.

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu **/***, pokoje 2 os. z łazienkami, 
  • wyżywienie: 3 śniadania, 3 obiadokolacje,
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki, 
  • transport przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, barek, DVD, WC), 
  • ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe), bagaż SIGNAL IDUNA S.A.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, lokalnych przewodników, metra w Monachium, zestawów audio- guide, taksy klimatycznej. Łącznie na te wydatki należy przygotować 60 EUR/os. 

Opcjonalnie:

  • dopłata do pokoju 1-osobowego 280 zł, 
  • wjazd kolejką na szczyt Zugspitze - ok. 50 EURTermin Cena Rezerwacja
13-08-2019 - 18-08-20191350 PLNRezerwuj
17-09-2019 - 22-09-20191390 PLNRezerwuj
22-10-2019 - 27-10-20191350 PLNRezerwuj