BALKANY

BAŁKAŃSKA PIELGRZYMKA

CHORWACJA, BOŚNIA I HERCEGOWINA, CZARNOGÓRA, WĘGRY

Ludbreg, Maria Bistrica, Trogir, Split, Veprice, Dubrovnik, Kotor, Budva, Medjugorie,  Mostar Plitwickie Jeziora, Budapeszt.

 

TERMIN: 27.03.14- 02.04.14

0/1. dzień - Wyjazd w  godzinach nocnych (23.30). Przejazd do Chorwacji. Pierwszym punktem zwiedzania na terenie Chorwacji jest LUDBREG k. Zagrzebia- Sanktuarium Cudu Eucharystycznego, następnie przejazd do Narodowego Sanktuarium Chorwacji MARIA BISTRICA. Przyjazd na obiadokolację i 1 nocleg.

2. dzień - Śniadanie. Przejazd do SPLITU- zwiedzanie miasta portowego, w którym doskonale zachował się Pałac Dioklecjana, objęty patronatem UNESCO i będącym jedną z najlepiej zachowanych budowli rzymskich. Spacer po starym mieście: Ratusz Miejski, malowniczy port. Po południu przejazd do TROGIRU - zabytkowego miasta na wysepce z Katedrą z XII wieku, Ratuszem i starówką. Przyjazd na obiadokolację i 2 nocleg.

3. dzień - Śniadanie. Przejazd do  VEPRIC (k. Makarskiej) - gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej z Lourdes. Modlitwa i  pobyt w  Sanktuarium. Następnie przejazd do DUBROWNIKA „Perły Adriatyku” – malowniczo położonego miasta, o wspaniałym klimacie, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. Spacer po mieście, w którym niemal każda budowla jest zabytkiem. W programie m.in. spacer po starym mieście, Klasztor Franciszkanów Mala Braca, Katedra, Pałac Rektorów, mury miejskie: baszty, twierdze, wieże zegarowe. Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja i 3 nocleg.

4. dzień - Śniadanie. Przejazd do  Czarnogóry. Zatrzymamy się w miejscowości KOTOR- urokliwego miasta o śródziemnomorskim klimacie, wpisanego na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Zwiedzanie katedry romańskiej św. Trypuna oraz spacer uliczkami starego miasta. Następnie przejazd panoramiczna trasa w kierunku BUDWY- zwiedzanie średniowiecznej starówki otoczonej murami obronnymi.  Wieczorem przejazd do hotelu, obiadokolacja i 4 nocleg.

5. dzień- Śniadanie. Program Duszpasterski w MEDJUGORIE. Panuje tam wyjątkowa, niepowtarzalna atmosfera, którą w pewnym stopniu oddają słowa Matki Bożej –„...Gdybyś wiedział, jak bardzo Cię kocham- płakałbyś z radości...”. Codzienny udział w modlitwie różańcowej i Mszy Świętej; Droga Krzyżowa na Górę KRIŻEWAC; Procesja różańcowa na Górę Objawień w PODBRDO. Spotkanie z jedną z osób widzących – jeżeli będą w Medjugorie.

Wieczorowa porą przejazd do MOSTARU, gdzie zobaczymy niepowtarzalną zabudowę starego miasta, wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO: niskie domy z czasów Imperium Ottomańskiego, stary most przerzucony nad turkusowymi wodami Neretwy. Powrót na 5 nocleg i obiadokolację.

6. dzień- Śniadanie. W miarę możliwości czasowych wycieczka do Sarajewa. Następnie przejazd do Narodowego Parku Plitwickich Jezior (400 km – 6 godzin jazdy), zwiedzanie PARKU NARODOWEGO wpisanego na listę światowego dziedzictwa przyrodniczego UNESCO (16 jezior połączonych 92 wodospadami). Wyjazd w kierunku granicy chorwacko-węgierskiej. Przejazd do hotelu na  6 nocleg i obiadokolacje.

7. dzień- Śniadanie. Przyjazd do BUDAPESZTU (450 km), spacer po stolicy Węgier, gdzie zobaczymy m.in.: Parlament- symbol miasta, Operę, Bazylikę św. Stefana- miejsce przechowywania najważniejszej węgierskiej relikwii, spacer po ul. Vaci ut. oraz „spojrzenie” na Wzgórze zamkowe. Wieczorem przejazd do Polski. Przyjazd do Czarnej w godzinach nocnych lub wczesno rannych.

 

Cena: 1290 zł

 

ŚWIADCZENIA:

- przejazd luksusowym autokarem / cafe bar, DVD/CD, WC, klimatyzacja /

- 6 noclegów  w hotelach***/** lub apartamentach: pokoje 2, 3, 4os. z łazienkami,
- opieka pilota - przewodnika na całej trasie,

- opieka duchowa kapłana,
- pełne ubezpieczenie KL, NNW, CP- choroby przewlekłe, bagaż; SIGNAL IDUNA S.A.,

- wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji,

- rezerwacje mszy św.

 

Cena nie zawiera:

- wydatków własnych, biletów wstępu, przewodników lokalnych, opłat wjazdowych i taksy klimatycznej. Należy przeznaczyć ok. 45 Euro,

 

Uwaga!

Codziennie planowana i rezerwowana jest msza św.

Każdy uczestnik otrzymuje tzw. PAKIET PIELGRZYMA: śpiewnik, chusta, identyfikator.

Program jest ramowy i może ulec zmianie, szczegółowy plan zwiedzania ustala pilot.

 

 

 

Kontakt w sprawie wyjazdu:

tel. 77 4544569, 77 4539576, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

ZAPRASZAMY !!!