Prawdziwe podróże

Barcelona City Break z Katowic

Cena od: 2390 PLN

Hiszpania, Barcelona, City Break, Samolot, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

BARCELONA                                                                                                                                                                                                                                                                                 

Noclegi w hotelu nad morzem, spacer po mieście szlakiem Antonio Gaudiego z tajemniczą Sagradą Familia; występy lokalnych komików na słynnej Rambli; Barri Gotic - wiecznie bijące  serce miasta, dla wielbicieli iberyjskich specjałów wizyta  na słynnym targu la Boqueria, pełnych pachnących pyszności. Dla miłośników piłki nożnej mecz lub wizyta na stadionie FC Barcelona.


Dzień 1
Zbiórka na lotnisku 3 godziny przed wylotem, odprawa i przelot. Transfer do hotelu NAD MORZEM (w miejscowości Santa Susana, Malgrad de Mar lub Callela). Zakwaterowanie, nocleg. 

Dzień 2 
Śniadanie, przejazd kolejką podmiejską do Barcelony. W programie spacer po najstarszej dzielnicy miasta – Barri Gotic, gdzie zobaczymy barcelońską katedrę św. Eulalii, legendarną kawiarnię miejskiej bohemy - Els Quatre Gats, place Kataloński i Królewski z pałacem hrabiów Barcelony, św. Jakuba z ratuszem. Spacer po głównej alei - La Rambli, pełnej atrakcji dla turystów. Koniecznie trzeba tu poświęcić czas na odwiedziny słynnego Targu La Boqueria oraz zobaczyć "ludzkie rzeźby" w części artystycznej alei. Następnie przejście do dzielnicy nadmorskiej ze Starym Portem, centrum handlowym Maremagnum i Oceanarium. Czas wolny. Wizyta w dawnej dzielnicy marynarzy La Ribera, gdzie wznosi się gotycka "katedra ludzi morza"- kościół Santa Maria del Mar oraz reprezentacyjny park miejski La Ciutadella, gdzie znajduje się m.in. Parlament Katalonii. Zwiedzanie zakończymy pod Łukiem Triumfalnym, zbudowanym specjalnie z okazji Wystawy Światowej w 1888 roku. Powrót do hotelu, nocleg. 

Dzień 3 
Śniadanie, przejazd kolejką podmiejską do Barcelony na zwiedzanie miasta śladami Antonio Gaudiego. Zobaczymy wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO perły modernizmu, ze słynną świątynią Sagrada Familia na czele. Stanowi ona największą atrakcję miasta, odwiedzaną rokrocznie przez miliony turystów. Dalej w programie pełen niezwykłych konstrukcji Park Guell, z którego rozciąga się cudowna panorama miasta, reprezentacyjna aleja Passeig de Gracia z domami zaprojektowanymi przez Gaudiego, jak kamienice Casa Mila i Casa Batllo. Przejazd na wzgórze Montjuic, wizyta na stadionie olimpijskim i tarasie widokowym. Na koniec zwiedzanie okolic Plaça d’Espanya, gdzie zobaczymy weneckie wieże, dawną arenę walk byków oraz rzeźby Joana Miro. Wieczorem powrót do hotelu, nocleg. 

Dzień 4 
Śniadanie, czas wolny na plażowanie, odpoczynek, zakup pamiątek w nadmorskim kurorcie.

Dla chętnych kolejny raz przejazd do stolicy Katalonii i zwiedzanie: m.in.zobaczymy : Magiczne Fontanny – spektakl typu światło i dźwięk rozgrywający się u stóp Wzgórza Montjuic (jeśli fontanny będą czynne), wizyta na stadionie Camp Nou - legendarnym stadionie FC Barcelona oraz w stadionowym muzeum, gdzie zgromadzono pamiątki związane z historią drużyny i jej najlepszych zawodników (wstęp ok. 30 €) oraz wieczorny, niezapomniany spacer po tętniącym życiem centrum Barcelony. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 5
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko, odprawa i przelot do kraju.

Cena zawiera:

 • Przelot samolotem*, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny 10 kg,
 • Zakwaterowanie 4 noclegi w hotelu *** na wybrzeżu Costa Brava lub Costa Maresme - ok. 50 minut jazdy kolejką podmiejską do centrum Barcelony,
 • Wyżywienie 4 śniadania, 
 • Ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe), bagaż Signal Iduna S.A.,
 • Opiekę pilota - przewodnika,
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy. 

* w cenie imprezy przyjęto koszt przelotu według cen opublikowanych na stronie internetowej linii lotniczych w dniu 01.12.2021. W przypadku wzrostu cen przelotów skontaktujemy się z Państwem przed ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji.
Cena przelotu nie obejmuje bagażu rejestrowanego (koszt ok. 250 zł)

Cena nie zawiera:

 • transferów lotnisko - hotel - lotnisko, 
 • podatku lokalnego płatnego w recepcji w dniu przyjazdu, 
 • biletów komunikacji miejskiej, 
 • biletów wstępów, 
 • zestawów słuchawkowych audio guide. 

Łącznie na te wydatki należy zarezerwować kwotę 120 Euro. 

Opcjonalnie:

 • obiadokolacje - koszt 200 PLN / 4 posiłki; 
 • dopłata do pokoju 1-os. 300 PLN

UWAGI:

 • program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot,
 • realizacja programu jest zależna od godzin przelotów.


Informacje dotyczące rezerwacji miejsc w samolocie:Informacje dotyczące bagażu:
W cenę wycieczki wliczony jest bagaż podręczny, którego wymiar i waga są zależne od linii lotniczej – o szczegóły proszę pytać przy zakładaniu rezerwacji. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.).
Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – jego cena zależy od linii lotniczej i terminu wycieczki. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.

Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair oraz Wizzair nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie (bez wyboru konkretnych miejsc) lub wyboru miejsc w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi).
 • Czas lokalny
  GMT +1
   
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Wymagany dokument tożsamości (dowód osobisty). 
   
 • Czas przelotu
  ok. 3 h
   
 • Język
  Język hiszpański, można porozumieć się po angielsku.
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C, G
  (takie jak w Polsce)