Barcelona City Break z Katowic

Aktualnie brak ceny

Hiszpania, Barcelona, City Break, Samolot, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

BARCELONA

Noclegi w hotelu nad morzem, spacer po mieście szlakiem Antonio Gaudiego z tajemniczą Sagradą Familia; występy lokalnych komików na słynnej Rambli; Barri Gotic - wiecznie bijące  serce miasta, dla wielbicieli iberyjskich specjałów wizyta  na słynnym targu la Boqueria, pełnych pachnących pyszności. Dla miłośników piłki nożnej mecz lub wizyta na stadionie FC Barcelona.


Dzień 1 
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem, odprawa i przelot do Girony. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie i nocleg. 
Dzień 2 
Śniadanie, przejazd kolejką podmiejską do Barcelony. W programie spacer po najstarszej dzielnicy miasta – Barri Gotic, gdzie zobaczymy barcelońską katedrę św. Eulalii, legendarną kawiarnię miejskiej bohemy - Els Quatre Gats, place kataloński i królewski z pałacem hrabiów Barcelony, św. Jakuba z ratuszem. Spacer po głównej alei - La Rambli, pełnej atrakcji dla turystów. Koniecznie trzeba tu poświęcić czas na odwiedziny słynnego Targu La Boqueria oraz zobaczyć "ludzkie rzeźby" w części artystycznej alei. Następnie przejście do dzielnicy nadmorskiej ze Starym Portem, centrum handlowym Maremagnum i Oceanarium. Czas wolny. Wizyta w dawnej dzielnicy marynarzy La Ribera, gdzie wznosi się gotycka "katedra ludzi morza"- kościół Santa Maria del Mar oraz reprezentacyjny park miejski La Ciutadella, gdzie znajduje się m.in. Parlament Katalonii. Zwiedzanie zakończymy pod Łukiem Triumfalnym, zbudowanym specjalnie z okazji Wystawy Światowej w 1888 roku. Powrót do hotelu i nocleg. 
Dzień 3 
Śniadanie, przejazd kolejką podmiejską do Barcelony na zwiedzanie miasta śladami Antonio Gaudiego. Zobaczymy wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO perły modernizmu ze słynną świątynią Sagrada Familia na czele. Choć ciągle w budowie, już teraz stanowi największą atrakcję miasta, odwiedzaną rokrocznie przez miliony turystów. Dalej w programie pełen niezwykłych konstrukcji Park Guell, z którego rozciąga się cudowna panorama miasta, reprezentacyjna aleja Passeig de Gracia z domami zaprojektowanych przez Gaudiego, jak kamienice Casa Mila i Casa Batllo. Przejazd na wzgórze Montjuic, wizyta na stadionie olimpijskim i tarasie widokowym. Na koniec zwiedzanie okolic Plaça d’Espanya, gdzie zobaczymy weneckie wieże, dawną arenę walk byków oraz rzeźby Joana Miro. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg. 
Dzień 4 
Śniadanie, czas wolny na plażowanie lub zakup pamiątek w nadmorskim kurorcie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na lotnisko, odprawa i przelot do kraju. 

UWAGI
- program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot; 
- realizacja programu jest zależna od godzin przelotów; 
- w przypadku zainteresowania grupy możliwa realizacja zwiedzania stadionu FCB Barcelona- Camp Nou i wizyta na wieczornym spektaklu "śpiewające fontanny".

Cena zawiera:

 • przelot samolotem*, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny 10kg,
 • zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu *** na wybrzeżu Costa Brava lub Costa Maresme- ok. 60 minut jazdy kolejką podmiejską do centrum Barcelony,
 • wyżywienie: 3 śniadania,
 • ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe), bagaż Signal Iduna S.A.,
 • opiekę pilota - przewodnika,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny. 

* w cenie imprezy przyjęto koszt przelotu według cen opublikowanych na stronie internetowej linii lotniczych w dniu 01.01.2017. W przypadku wzrostu cen przelotów skontaktujemy się z Państwem przed ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. 
Cena przelotu nie obejmuje bagażu rejestrowanego (koszt ok. 200zł)


Cena nie zawiera:

 • transferów lotnisko - hotel - lotnisko, 
 • podatku lokalnego płatnego w recepcji w dniu przyjazdu, 
 • biletów komunikacji miejskiej, 
 • biletów wstępów, 
 • zestawów słuchawkowych audio guide. 

Łącznie na te wydatki należy zarezerwować kwotę 120 Euro. 

Opcjonalnie:

 • obiadokolacje - koszt 110zł/ 3 posiłki; 
 • dopłata do pokoju 1-os. 300 zł;Aktualnie brak terminów