Prawdziwe podróże

Bieszczady - wypoczynek i zwiedzanie (6 dni)

Oferta grupowa

Polska, Sanok - Polańczyk - Bieszczadzki Park Narodowy - Cisna - Łańcut, Wypoczynek + zwiedzanie, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Bieszczady
Sanok - Polańczyk - Bieszczadzki Park Narodowy - Cisna - Łańcut


Dzień 1:
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd w Bieszczady do Sanoka, zwanego „Bramą w Bieszczady”. Spacer po centrum miasta ze średniowiecznym układem urbanistycznym z zabytkowym ratuszem i kamieniczkami wokół rynku. Kolejno przejazd na drugą stronę Sanu, gdzie znajduje się największy w Polsce skansen – Muzeum Budownictwa Ludowego. Ekspozycje prezentują budownictwo drewniane z obszaru Beskidu Niskiego, Bieszczadów i przyległych do nich Pogórzy. Po południu przejazd do Polańczyka – miasteczka położonego nad brzegiem zalewu, będącego wizytówką Bieszczad. Spacer na punkt widokowy na wzgórzu Kiczerka, z którego rozciąga się piękna panorama Zalewu Solińskiego, Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Odpoczynek i czas wolny. Nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na odpoczynek nad jeziorem solińskim, spacery i korzystanie z infrastruktury hotelu. Po południu rejs statkiem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3
Śniadanie w hotelu. Wycieczka z przewodnikiem do Bieszczadzkiego Parku Narodowego, gdzie zobaczymy chlubę tego regionu Polski – malownicze połoniny. Droga na Połoninę Wetlińską jest dość krótka i łatwa, a mimo to widoki z niej będą przepiękne. Na jednym z krańców połoniny znajduje się schronisko turystyczne o bajecznej nazwie „Chatka Puchatka”. Odpoczynek w schronisku. Powrót spacerem do autokaru i przejazd do ośrodka na obiadokolację i nocleg. Nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na odpoczynek nad jeziorem solińskim, spacery i korzystanie z infrastruktury hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie, szlakiem najpopularniejszych atrakcji Bieszczad. Wybierzemy się w podróż Leśną Kolejką Bieszczadzką - najwyżej w Polsce położoną kolejną wąskotorową, odwiedzimy Cisną ze słynną restauracją zakapiorów Siekierezadą, zwiedzimy jedną z zabytkowych świątyń znajdujących się na drewnianym szlaku cerkwi. Popołudnie spędzimy na poznawaniu smaków Bieszczad. W programie degustacja lokalnych wyrobów – pieczywa, serów, nalewki...dowiemy się jakie są sekrety bieszczadzkiej kuchni, będzie też można kupić lokalne wyroby. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do Łańcuta. Zwiedzanie budynku zamkowego Pałacu Potockich wraz z Muzeum Powozów. Zobaczymy również niezwykłą kolekcję storczyków w zamkowej Storczykarni. Następnie spacer po zabytkowym parku zamkowym z XVIII i początku XIX wieku. Wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

CENA ZAWIERA:

  • transport przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja);
  • zakwaterowanie 5 noclegów w hotelu w Polańczyku lub w okolicach (pokoje 2,3-osobowe z łazienkami);
  • wyżywienie śniadania i obiadokolacje;
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki;
  • opiekę przewodnika górskiego podczas wycieczki w góry;
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.


Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz biletów na rejs statkiem po Solinie (łącznie ok. 140 PLN / os.).Polańczyk uzdrowisko bieszczadzkie, urokliwie położone na zachodnim brzegu Jeziora Solińskiego. Lokalizacja pomiędzy wodą, a górami sprawia, że miejscowość upodobali sobie zarówno zwolennicy kurortów leczniczych, rodzinnego wypoczynku, jak i wielbiciele pieszych wędrówek po pięknych górach. Turyści znajdą w okolicy mnóstwo atrakcji: trasy spacerowe - z najbardziej popularnymi Zielonymi Wzgórzami nad Soliną i Perłą Polańczyka, rejsy po jeziorze, połowy ryb, kąpieliska, punkty gastronomiczne i plaże oraz liczne szlaki górskie po Bieszczadzkim Parku Narodowym oraz miejsca pełne zabytków – Lesko, Ustrzyki, szlak drewnianych cerkwi. W Polańczyku funkcjonuje ujęcie wody leczniczej zawierającej pierwiastki zdrowotne, leczy się tam choroby układu oddechowego oraz choroby kobiece.


Aktualnie brak terminów