Prawdziwe podróże

Chiny - Od cesarstwa do nowoczesności: od Pekinu do Hong Kongu (11 dni)

Oferta grupowa

Chiny, Pekin - Xi'an - Guilin - rejs po rzece Li do Yangshuo, wyspa Shamian-Kanton (Guangzhou) - Hong Kong, Chiny, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Chiny                                                                                                                                                                                                                                                                                              
Pekin - Xi'an - Guilin - Guangzhou - Hong Kong

Od cesarstwa do nowoczesności: od Pekinu do Hong Kongu


Chiny to kolejny cel i marzenie każdego turysty. Tajemnicze Państwo Środka z cywilizacją kształtowaną przez tysiące lat, odmierzane kolejnymi dynastiami niezmiennie fascynuje podróżników. Tajemnicza kultura, egzotyka, baśniowe krajobrazy sprawiają, że Chiny stały się na turystycznej mapie świata jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na Ziemi. Turystów przyciąga doskonała kuchnia, niekonwencjonalna medycyna, a także codzienne życie i obyczaje Chińczyków tak bardzo odmienne od naszych. Na trasie zwiedzania wielkie, tętniące życiem metropolie takie jak Pekin i Hong Kong, a także zachwycające górskie krajobrazy podczas rejsu rzeką Li, spotkanie całej armii wojowników w Xi'an czy spacer podziemną jaskinią Reed Flute. Ze względu na walory widokowe i ich różnorodność  program jest polecany miłośnikom fotografii.

Dzień 1
Wylot do Chin.
Dzień 2
Przylot do Pekinu. Zwiedzanie Świątyni Nieba, kompleksu sakralnych budowli taoistycznych w południowo-wschodniej części centralnego Pekinu, w Chinach. Kompleks był odwiedzany przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing w czasie corocznych ceremonii, w czasie których modlono się do Nieba o obfite plony rolne. Cały kompleks został wpisany w 1998 roku na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Wizyta w zoo, gdzie znajduje się instytut pandy wielkiej. Zwiedzanie Pałacu Letniego, kompleksu parkowo-pałacowego stanowiącego miejsce letniego odpoczynku cesarzy chińskich z dynastii Qing. Został wybudowany przez chińskiego imperatora Qianlong dla jego matki Niuhuru w 1752 roku. Qianlong nakazał wybudowanie Pałacu w centralnym punkcie parku na wzgórzu znanym Wanshou Sha – wzgórze długowieczności oraz sztucznego jeziora Kunming, które zajmuje powierzchnię 2,2 km² (ok. 2/3 całego parku). Spacer Wielkim Murem - najdłuższą budowlą świata. Biegnie on od miejscowości Shanhaiguan nad Zatoką Liaotuńską, przez Mongolię Wewnętrzną, do przełęczy Jiayuguan w górach Qilian Shan. W okresie świetności budowla liczyła ponad 7600 km długości, do czasów obecnych zachowało się ok. 2400 km. Wizyta w Wiosce Olimpijskiej, która została wybudowana na igrzyska olimpijskie odbywające się w Pekinie w 2012 roku. Wieczorem kolacja z serwowaną kaczką po pekińsku. Nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Zwiedzanie placu Tiananmen, czyli Plac Bramy Niebiańskiego Spokoju, trudno przeoczyć, ze względu na jego imponujące rozmiary: 880 m na 500 m. Historia placu i bramy sięga roku 1417 r. i czasów panowania cesarza Yongle, trzeciego cesarza Chin dynastii Ming, zwanego architektem Pekinu. W czasach imperium przez plac Tiananmen biegła święta droga, którą cesarz dwa razy w roku podążał z Zakazanego Miasta do Świątyni Nieba. Następnie przekraczając Bramę Niebiańskiego Spokoju wkraczamy do miejsca, które przez pięć stuleci było skrzętnie ukrywane przed oczami zwykłego śmiertelnika. Oto dawna siedziba chińskich cesarzy i jeden z największych kompleksów pałacowych świata, wpisany w 1987 r. na listę dziedzictwa UNESCO. Spacer parkiem Jinshan, dawnym parkiem cesarskim w Pekinie, którego początki sięgają czasów dynastii Jin. Wejście do niego znajduje się naprzeciwko północnej bramy Zakazanego Miasta (Shenwumen). Dawniej pełnił funkcję prywatnego miejsca wypoczynku chińskich cesarzy. Przejażdżka rikszami przez Hutong. Wizyta w tradycyjnym chińskim domostwie i spotkanie chińskiej rodziny. Obiadokolacja. Nocny przejazd pociągiem do Xi’an.
Dzień 5
Przyjazd do Xi’an. Transfer do hotelu. Śniadanie. Zwiedzanie Terakotowej Armii, która jest zbiorem ponad 8 tysięcy terakotowych posągów przedstawiających naturalnych rozmiarów wojowników, wraz z końmi i całym osprzętem. Armia miała służyć Cesarzowi Qin Shi Huangdi w jego "życiu po śmierci" i została wraz z nim pochowana ponad 200 lat przed naszą erą. Dopiero w 1974 roku miejscowi rolnicy przypadkiem odkryli posągi, które wkrótce stały się jedną z największych atrakcji Chin. Spacer murami miasta, z których rozpościera się widok na całe miasto. Obiadokolacja składająca się z klusek, które są regionalnym specjałem. Nocleg.
Dzień 6
Śniadanie. Zwiedzanie muzeum miasta Xi’an. Wizyta w Małej Pagodzie Dzikiej Gęsi. Pagoda była budowana w latach 707-709, podczas rządów cesarza Zhongzonga z dynastii Tang. Świątynia buddyjska ma 43 m wysokości i składa się z 15 kondygnacji. Lekcja chińskiej kaligrafii. Lot do Guilin. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 7
Śniadanie. Rejs łodzią po rzece Li, który jest jednym z niezapomnianych przeżyć w Chinach. Podczas rejsu fantastyczne widoki na: wzgórza o różnych kształtach, gaje bambusowe rosnące przy brzegach, rybaków na tratwach czy stada mułów kąpiących się w rzece. Podróż o długości około 70 km do Yangshuo jest wypełniona malowniczymi krajobrazami i jest rajem dla fotografów. Obiad na łodzi. Czas wolny na ulicy West Street, która jest najbardziej popularną ulicą handlową w Yangshuo. Powrót do Guilin. Kolacja. Nocleg.
Dzień 8
Śniadanie. Spacer podziemną jaskinią Reed Flute, w której można zobaczyć różnokolorowo podświetlone stalaktyty i stalagmity. Wizyta na farmie herbaty. Przejazd pociągiem wysokich prędkości do Guangzhou. Pobyt na wyspie Shamian, na której widać bardzo duży wpływ zachodniej kultury, w szczególności Brytyjski oraz Francuski. Przepiękne i kameralne miejsce z parkiem, pozwalające odpocząć od hałasu miasta. Na wyspie znajduje się także polski konsulat. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 9
Śniadanie. Rejs do miasta Hong Kong. Przejazd tramwajem na Wzgórze Wiktorii, z którego można podziwiać panoramę miasta. Rejs łodzią Sampan na wyspę Aberdeen która leży na południowym zachodzie Hong Kongu. Zakupy w centrum handlowym Standley Market. Spacer nadmorską promenadą Kowloon. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 10
Śniadanie. Dzień wolny. Nocleg.
Opcjonalnie wycieczka do Macau z lunchem - do miasta udajemy się promem z Hong Kongu, Makao położone jest na półwyspie oraz dwóch wyspach, jeszcze do 1999 roku było portugalską kolonią. Wpływy architektury portugalskiej widoczne są na każdym kroku, nawet ulice mają portugalskie nazwy. Obok buddyjskich świątyń jest tu wiele chrześcijańskich kościołów, a atmosfera jest nastrojowa i refleksyjna. Natomiast w części nowoczesnej w Makao dosłownie "kipi" życie w kasynach, na ulicach i restauracjach. Po odwiedzeniu starszej części miasta wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO można poczuć się jak w innym świecie  np. w Las Vegas. To trzeba poczuć.. zobaczyć... (cena 170 USD za osobę).
Dzień 11
Śniadanie. Przejazd na lotnisko. Powrót do Polski.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem Warszawa – Pekin oraz Hong Kong– Warszawa,
 • transport autokarem/pociągiem/samolotem w Chinach (według programu),
 • zakwaterowanie: 8 noclegów w hotelach ***/**** oraz 1 nocleg w pociągu (wagon sypialny z kuszetkami),
 • wyżywienie: 2x dziennie (śniadania i obiadokolacje),
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • zwyczajowe napiwki,
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • opiekę przewodników lokalnych,
 • ubezpieczenie KL 45000 Euro, NNW 20000 PLN, bagaż 1100 PLN Signal Iduna S.A. - pakiet podstawowy

Cena nie zawiera:

 • wizy chińskiej,
 • wydatków własnych,
 • kosztów realizacji programu - 300 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Pekinu).

Uwagi:

 • dopłata do pokoju 1-osobowego – 1500 zł, 
 • Turyści udający się do Chin w celach turystycznych muszą posiadać wizę. Koszt wizy chińskiej: 540 zł (445 zł wiza, 95 zł pośrednictwo wizowe).

  Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach • Waluta
  Yuan (CNY)
   
 • Czas lokalny
  GMT +8
  Brak czasu letniego
   
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Konieczność wyrobienia wizy turystycznej.
   
 • Zalecane szczepienia
  WZW A i B, BTP (błonica, tężec, polio), dur brzuszny
   
 • Czas przelotu
  ok. 9 h
   
 • Język
  Język chiński. Można porozumieć się po angielsku.
   
 • Napięcie elektryczne 220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C, C-2, G, I (konieczny adapter)

Aktualnie brak terminów