Prawdziwe podróże

Chiny - Pierwsze zauroczenie: Pekin i okolice (9 dni)

Oferta na zapytanie

Chiny, Pekin - Chengde - Gubei: miasto na wodzie - Simatai: Chiński Mur, Chiny, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF


Chiny                                                                                                                                                                                                                                                                                              POBIERZ PROGRAM
Pekin - Chengde - Gubei - Simatai

Chiny - pierwsze zauroczenie: Pekin i okolice (9 dni)

Cena: 4.600 PLN + 200 USD


Pierwsze zauroczenie Chinami to przede wszystkim Pekin - egzotyczny, tradycyjny i nowoczesny. To Zakazane Miasto z  imponującą, pełną tajemniczości historią, Plac Tiananmen - najważniejszy plac miasta i najbardziej rozpoznawalne miejsce w Chinach, z którego mieszkańcy Pekinu puszczają lampiony w Święto Wiosny. Chiński Mur - symbol Imperium, a spacer po odrestaurowanym fragmencie Wielkiego Muru, niedaleko Pekinu, jest obowiązkowym punktem programu podczas wizyty wszelkiego kalibru VIP-ów, od piosenkarza Justina Biebera po królową Elżbietę II. Wspinaczka po Chińskim Murze to niepowtarzalna przygoda i cudowne widoki. Państwo środka to także także refleksja i spokój w miasteczku na wodzie w Gubei. Nie może zabraknąć: wizyty w Zoo i fotki z Pandą, fabryki Jedwabiu czy chińskiej herbaty. Program przygotowany dla turystów, którzy zaczynają przygodę z Chinami, pragną poczuć oraz poznać dawne i współczesne Chiny.

Dzień 1
Wylot do Chin.
Dzień 2
Przylot do Pekinu. Przejazd autokarem do miasta Chengde zlokalizowanego na północny-wschód od Pekinu. Chengde, położone w górach Yan Shan, słynie z letniej rezydencji cesarzy oraz kompleksu parkowego zwanego Mountain Resort, na którego terenie znajdują się jeziora, parki, ogrody, pałace, budowle obronne oraz świątynie. Zakwaterowanie w hotelu, czas wolny na odpoczynek po podróży. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dzień 3
Po śniadaniu spacer po ogrodach należących do kompleksu Letniego Pałacu Cesarskiego. Ogrody zajmują 590 ha, a 90 procent ich powierzchni zajmują lasy, jeziora, wzgórza i równiny. Następnie zwiedzanie Świątyni Doktryny Potaraka – największej świątyni w Chengde, która zbudowana została jako miniatura Pałacu Potala w Lhasie, dla uczczenia sześćdziesiątych urodzin cesarza Qianlonga. Na dziedzińcu zobaczyć można kolumny z inskrypcjami chińskimi, tybetańskimi, mandżurskimi i mongolskimi. Dawniej świątynia ta stanowiła miejsce zgromadzeń religijnych oraz fortecę. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Przejazd do Klasztoru Powszechnego Pokoju (Puning Si) ze wspaniałym Pawilonem Mahajana z jednym z najwyższych drewnianych posągów na świecie – 22-metrową rzeźbą bogini Guanyin. Świątynia upamiętnia zwycięstwo cesarza Qianlonga nad Mongołami. Budowla wzniesiona została w stylu tybetańskim. Będziemy mieli również okazję zobaczyć niezwykłą formację skalną w kształcie wielkiego młota (Hammer Peak). Wizyta w lokalnym przedszkolu. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 5
Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do urokliwego miasteczka położonego „na wodzie” - Gubei. Następnie przejazd do Simatai – spacer po jednym z najpiękniejszych, a zarazem najlepiej zachowanych odcinków Wielkiego Muru Chińskiego. Przejazd do Pekinu. Zakwaterowanie w hotelu. Obiadokolacja. Nocleg.
Dzień 6
Śniadanie. Zwiedzanie Pekinu: spacer po słynnym Placu Tiananmen (Niebiańskiego Spokoju), który jest największym placem publicznym na świecie. Następnie spacer po cesarskim kompleksie pałacowym dynastii Ming i Qing, znanym jako Zakazane Miasto. Zakazane, gdyż przez całe wieki wstęp do niego poza cesarzem i jego najbliższą rodziną mieli tylko najwyżsi dostojnicy państwowi. Odwiedzimy również położony po północnej stronie Zakazanego Miasta Park Jingshan – dawny park cesarski, który pełnił funkcję prywatnego miejsca wypoczynku chińskich cesarzy. Kolejnym punktem programu będzie przejażdżka rikszami po wąskich ulicach pekińskich hutongów, połączona z wizytą w lokalnym domostwie. Hutong to zespół szczelnie połączonych ze sobą parterowych domów, budowanych w Chinach już od XII w. i przedzielonych jedynie wąskimi uliczkami. Ulice w hutongach do dzisiaj pozostają najwęższymi w Pekinie – niektóre mają mniej niż metr szerokości. Yandaixiejie jest jedną z najbardziej znanych starych ulic handlowych miasta. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Świątyni Nieba – kompleksu taoistycznych budowli sakralnych w południowo-wschodniej części centralnego Pekinu. W czasie corocznych ceremonii miejsce to odwiedzane było przez cesarzy Chin z dynastii Ming i Qing. Modlono się wówczas do Nieba o obfite plony rolne. Pomimo faktu, że tak popularna wśród kolejno panujących dynastii chińska wiara w Niebo występowała przed rozpowszechnieniem taoizmu, Świątynia Nieba uważana jest za świątynię taoistyczną. Następnie udamy się do Fabryki Jedwabiu, gdzie poznamy proces produkcji tego materiału, a także będziemy mieli okazję do zakupów. Kolejno przejazd do ogrodu zoologicznego i wizyta w pawilonie pandy wielkiej. Udamy się również do Pałacu Letniego – miejsca letniego wypoczynku cesarzy z dynastii Quing. Podczas spaceru będzie można zobaczyć Wzgórze Długowieczności z panoramą na sztuczne jezioro Kunming, liczne ogrody, altanki, pawilony, galerie oraz rezydencje. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 8
Śniadanie. Zwiedzanie jednej ze znanych w Pekinie świątyń taoistycznych, w miarę wolnego czasu także konfucjańskich. Odwiedzimy również Park Olimpijski Shunyi, gdzie w 2008 roku odbyły się Igrzyska Olimpijskie. Czas wolny na zakupy. Wieczorem pożegnalna kolacja z „kaczką po pekińsku”. Nocleg.
Dzień 9
Śniadanie. Transfer na lotnisko oraz przelot do Polski.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem Warszawa – Pekin – Warszawa,
 • transport komfortowym autokarem w Chinach,
 • zakwaterowanie 7 noclegów w hotelach ***/****,
 • wyżywienie 7 śniadań, 7 obiadokolacji,
 • opiekę przewodnika polskojęzycznego,
 • ubezpieczenie KL 45000 Euro, NNW 20000 PLN, bagaż 1100 PLN Signal Iduna S.A. - pakiet podstawowy

Cena nie zawiera:

 • wizy chińskiej: 540 zł (445 zł wiza, 95 zł pośrednictwo wizowe),
 • dopłaty do pokoju 1-osobowego – 800 zł,
 • kosztów realizacji programu - 200 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Pekinu).

Fakultatywnie:
 • Waluta
  Yuan (CNY)
  1 yuan = 10 jiao
  1 USD = ok. 7 Yuanów
   
 • Czas lokalny
  GMT +8
  Brak czasu letniego
   
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Konieczność wyrobienia wizy turystycznej.
   
 • Zalecane szczepienia
  WZW A i B, BTP (błonica, tężec, polio), dur brzuszny
   
 • Czas przelotu
  ok. 9 h
   
 • Język
  Język chiński. Można porozumieć się po angielsku.
   
 • Napięcie elektryczne 220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C, C-2, G, I (konieczny adapter)