Chorwacja 2 w 1

Szczegóły oferty

2690 zł/os
+50€
13.09.2024 - 23.09.2024 ( Wczasy 10 dni)
Chorwacja
Autokar

Wypoczynek nad Adriatykiem ze zwiedzaniem perełek Dalmacji

Nasze atuty:

– Zwiedzanie najpiękniejszych miast Dalmacji w programie!

– Wycieczki fakultatywne podczas pobytu w Neum – sam zdecyduj czy wypoczywasz czy zwiedzasz

– opieka polskiego pilota podczas całej wycieczki

– 2 posiłki dziennie w formie bufetu w cenie!!!

Ramowy program

Dzień 1

Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy w godzinach popołudniowych, przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię i Słowenię. Nocny przejazd do Chorwacji.

Dzień 2

W godzinach porannych przyjazd do ŠIBENIKA – niewielkiej perełki chorwackiej Dalmacji. Zwiedzanie najpiękniejszej budowli Dalmacji – Katedry św. Jakuba i spacer do malowniczego portu. Wieczorem dojazd do NEUM (na terenie Bośni i Hercegowiny), zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3

Pobyt w hotelu nad morzem, czas wolny na plażowanie, korzystanie z infrastruktury obiektu, spacery po okolicy. Śniadania i obiadokolacje w hotelu.

Opcjonalnie w trakcie pobytu realizacja wycieczek (przy min. 15 osobach):

– wycieczka do DUBROWNIKA – „Perły Adriatyku”.
Przejazd nadmorską trasą widokową do malowniczo położonego miasta, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. W programie m. in. spacer XII-wiecznymi murami obronnymi okalającymi Starówkę, z których rozpościera się piękny widok na Adriatyk i na miasto, spacer z przewodnikiem miejskim po Starym Mieście, Klasztor Franciszkanów, Mala Braca, Katedra, Pałac Rektorów, Wielka Fontanna. Po zwiedzaniu czas wolny na spacery wąskimi uliczkami miasta. – koszt 360 zł/os.

– wycieczka MEDJUGORIE i WODOSPADY KRAVICA
Przejazd do Medjugorie, gdzie znajduje się sanktuarium, do którego corocznie przybywają tysiące pielgrzymów. Krótka wizyta w sanktuarium będzie okazją do poznania historii tego miejsca i fenomenu popularności wśród katolików.

Następnie przejazd nad pobliskie WODOSPADY KRAVICA na rzece Trebižat. Niesamowite kaskady rozciągają się na szerokości ponad 100 metrów, a spadek poziomu dochodzi aż do 25 metrów. Przepiękne widoki, dziewicza i dzika przyroda oraz kąpielisko otwarte w sezonie wakacyjnym przyciągają do siebie jak magnes. To miejsce, które zachęca również wyśmienitą pogodą, ponieważ może się pochwalić aż 2300 godzinami słońca w ciągu roku. Czas na kąpiele i wypoczynek w malowniczej okolicy.  – koszt 150 zł/os.

– wycieczka do MOSTARU – bośniackiej perełki zwanej miastem dwóch kultur.
Zobaczymy niepowtarzalną zabudowę starego miasta, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO – niskie domy z czasów Imperium Ottomańskiego, stary most przerzucony nad turkusowymi wodami Neretwy, niezliczoną ilość sklepików i straganów z lokalnym rękodziełem. Podczas spaceru z przewodnikiem usłyszymy o trudnej historii wojny z lat 90-tych, zobaczymy jej ślady pozostawione na budynkach miasta. Będzie też czas wolny na zakupy i wczucie się w niesamowitą wielokulturową atmosferę Mostaru. – koszt 250 zł/os.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie, następnie przejazd do SPLITU, dziś ważnego miasta portowego, historycznie unikatu na skalę światową, jako że starówka Splitu była niegdyś… cesarskim pałacem! Podczas spaceru po mieście zobaczymy więc Pałac Dioklecjana, który zachował się do dziś, choć już w formie imponujących ruin. Na Starym Mieście zobaczymy Ratusz Miejski oraz malowniczy port. Będzie chwila na lunch w jednej z lokalnych restauracji. Następnie zapraszamy na krótki rejs wzdłuż wybrzeża Adriatyku – stateczkiem przepłyniemy do położonego na wysepce TROGIRU – kolejnej dalmatyńskiej perełki, pełnej zabytków, wąskich uliczek i malowniczych restauracyjek z widokiem na morze. Zwiedzanie zabytkowego centrum z Katedrą z XII wieku, Ratuszem i Starówką. Czas na ostatnie spacery nad morzem i spojrzenie na ostatni zachód słońca nad Adriatykiem. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski.

Dzień 5

Powrót do Polski w godzinach przedpołudniowych.

Mapa wycieczki

Świadczenia

Cena zawiera:

 • Transport: przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja),
 • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu Sunce**** w Neum (pokoje 2-3 os. z łazienkami, klimatyzacją, WiFi),
 • Wyżywienie: 2 x dziennie (7 śniadań i 7 obiadokolacji w formie bufetu),
 • Ubezpieczenie KL, NNW, CP, bagaż Signal Iduna S.A.,
 • Opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • Zwiedzanie Szybenika, Splitu, Trogiru
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • opłaty klimatycznej płatnej na miejscu 1 Euro/os./dzień,
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i opieki lokalnych przewodników w Szybeniku, Trogirze i Splicie, rejs statkiem pomiędzy Splitem a Trogirem, zestawy słuchawkowe audioguide na czas zwiedzania – należy przygotować 50 Euro/os. (zbierane przez pilota w autokarze)
 • napojów do obiadokolacji.

Informacje

Hotel Sunce **** Neum

Położenie:
Hotel położony jest nad samym morzem, w centrum miasta Neum, blisko sklepów, restauracji i atrakcji lokalnych.

Plaża:
żwirowo-kamienista, przy obiekcie, można wypożyczyć leżaki i parasole.

Zakwaterowanie:
400 miejsc w pokojach 2,3-osobowych oraz apartamentach; wszystkie pokoje zostały nowocześnie wyposażone w SAT-TV, suszarkę do włosów i Wi-Fi. Wszystkie pomieszczenia w hotelu są klimatyzowane. Niektóe z pokoi posiadają balkon z widokiem na morze (za dopłatą).

Do dyspozycji gości:
nowoczesna recepcja z barem, sklepik z pamiątkami,stół do tenisa stołowego, boisko do boule, boisko do siatkówki plażowej, kącik dziecięcy, bilard, dyskoteka, konoba „Dionis”, tawerna „Luna”, restauracja, pub, cukiernia, bar, pizzeria

 • dziecko 3-12 lat przy zakwaterowaniu z dwoma osobami dorosłymi – zniżka 650 zł
 • dziecko powyżej 12 lat oraz osoba dorosła jako 3.osoba w pokoju – zniżka 250 zł
 • pokój 1-osobowy – dopłata 750 zł
Aktualnie przeglądasz ofertę:
Chorwacja 2 w 1
Chorwacja 2 w 1
2690 zł/os
+50€
13.09.2024 - 23.09.2024 Wczasy 10 dni
13 Ilość wolnych miejsc