Prawdziwe podróże

Chorwacja 2w1

Cena od: 2990 PLN

Chorwacja, Zadar - Szybenik – Neum – Dubrownik – Medjugorie – Mostar – wodospady Kravica – Split – Trogir, Wypoczynek + zwiedzanie, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

CHORWACJA 2 w 1 - wczasy autokarowe         
Adriatyckie pół na pół, czyli wypoczynek i zwiedzanie w jednym        
                                                                                                                                                                                                                       
W cenie wycieczki fakultatywne!                   

Zadar - Szybenik – Neum – Dubrownik – Medjugorie – Mostar – wodospady Kravica – Split – Trogir 

Nasze atuty:

Spędź koniec wakacji nad Adriatykiem!
Wyjazd potwierdzony!


Dzień 1
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy w godzinach popołudniowych, przejazd tranzytowy przez Czechy, Austrię i Słowenię. Nocny przejazd do Chorwacji. 

Dzień 2
W godzinach porannych przyjazd do ZADARU - średniowiecznego miasta, ulokowanego na niewielkim półwyspie, które jest prawdziwym otwartym muzeum pod gołym niebem, a w którym powstał pierwszy na terenie dzisiejszej Chorwacji uniwersytet. Spacer po zabytkowym centrum z kościołem św. Donata oraz pozostałościami rzymskich budowli. Chwila na skosztowanie pysznych chorwackich lodów i spacer po nadmorskiej promenadzie z solarną instalacją emitujacą wielobarwne światło i interesującymi organami, na których grają fale morskie. Następnie przejazd do ŠIBENIKA - niewielkiej perełki chorwackiej Dalmacji. Zwiedzanie najpiękniejszej budowli Dalmacji - Katedry św. Jakuba i spacer do malowniczego portu. Wieczorem dojazd do NEUM (na terenie Bośni i Hercegowiny), zakwaterowanie, odpoczynek po podróży. Obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 3
Śniadanie, czas wolny na plażowanie, korzystanie z infrastruktury obiektu, spacery po okolicy. W godzinach wieczornych obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 4
Śniadanie, czas wolny na plażowanie, korzystanie z infrastruktury obiektu, spacery po okolicy. W godzinach wieczornych obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 5
Śniadanie, a po nim wycieczka do DUBROWNIKA - "Perły Adriatyku". Przejazd nadmorską trasą widokową do malowniczo położonego miasta, pełnego zabytków i niezwykłych uliczek. W programie m.in. spacer XII-wiecznymi murami obronnymi okalającymi Starówkę, z których rozpościera się piękny widok na Adriatyk i miasto, spacer z lokalnym przewodnikiem po Starym Mieście, Klasztor Franciszkanów, Mala Braca, Katedra, Pałac Rektorów, Wielka Fontanna. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

Dzień 6
Śniadanie, a po nim wycieczka do MEDJUGORIE - sanktuarium, do którego corocznie przybywają tysiące pielgrzymów. Następnie przejazd nad pobliskie WODOSPADY KRAVICA na rzece Trebižat. Niesamowite kaskady rozciągają się na szerokości ponad 100 metrów a spadek poziomu dochodzi aż do 25 metrów. Przepiękne widoki, dziewicza i dzika przyroda oraz kąpielisko otwarte w sezonie wakacyjnym przyciągają do siebie jak magnes. To miejsce, które zachęca również wyśmienitą pogodą, ponieważ może się pochwalić aż 2300 godzinami słońca w ciągu roku. Czas na kąpiele i wypoczynek w malowniczej okolicy. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie, a po nim wycieczka do MOSTARU - bośniackiej perełki zwanej miastem dwóch kultur. Zobaczymy tu niepowtarzalną zabudowę starego miasta, wpisaną na listę światowego dziedzictwa UNESCO - niskie domy z czasów Imperium Ottomańskiego, stary most przerzucony nad turkusowymi wodami Neretwy, niezliczoną ilość sklepików i straganów z lokalnym rękodziełem. Podczas spaceru z przewodnikiem usłyszymy o trudnej historii wojny z lat 90-tych, zobaczymy jej ślady pozostawione na budynkach miasta. Będzie też czas wolny na zakupy i wczucie się w niesamowitą wielokulturową atmosferę Mostaru. W godzinach wieczornych powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg. 

Dzień 8
Śniadanie, czas wolny na plażowanie, korzystanie z infrastruktury obiektu, spacery po okolicy. W godzinach wieczornych obiadokolacja i nocleg. 

Dzień 9
Po śniadaniu wykwaterowanie, następnie przejazd do SPLITU, dziś ważnego miasta portowego, historycznie unikatu na skalę światową, jako że starówka Splitu była niegdyś… cesarskim pałacem! Podczas spaceru po mieście zobaczymy więc Pałac Dioklecjana, który zachował się do dziś, choć już w formie imponujących ruin. Na Starym Mieście zobaczymy Ratusz Miejski oraz malowniczy port. Będzie chwila na lunch w jednej z lokalnych restauracji. Następnie zapraszamy na krótki rejs wzdłuż wybrzeża Adriatyku - stateczkiem przepłyniemy do położonego na wysepce TROGIRU - kolejnej dalmatyńskiej perełki, pełnej zabytków, wąskich uliczek i malowniczych restauracyjek z widokiem na morze. Zwiedzanie zabytkowego centrum z Katedrą z XII wieku, Ratuszem i Starówką. Czas na ostatnie spacery nad morzem i pojrzenie na zachód słońca nad Adriatykiem. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną do Polski. 

Dzień 10
Powrót do Polski w godzinach przedpołudniowych.

Cena zawiera:

 • transport: przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja), 
 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelu 4* w Neum (pokoje 2-3 os. z łazienkami, klimatyzacją, WiFi), 
 • wyżywienie: 2 x dziennie (7 śniadań i 7 obiadokolacji w formie bufetu), 
 • ubezpieczenie KL, NNW, CP, bagaż Signal Iduna S.A., 
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki, 
 • wycieczki do Zadaru, Szybenika, Splitu, Trogiru, Dubrownika, Medjugorie + wodospady Kravica, Mostaru,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • opłaty klimatycznej płatnej na miejscu 1 Euro/os./dzień,
 • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów oraz opłaty za lokalnych przewodników - ok. 95 Euro/os.
 • napojów do obiadokolacji.

Opcjonalnie:

 • pokój superior z balkonem z widokiem na morze - dopłata 400 zł/os.
 • pokój 1-osobowy - dopłata 690 zł

Zniżki dla dzieci!

 • Pierwsze dziecko 3-6 lat: 2045 zł
 • Drugie dziecko 3-6 lat: 2590 zł
 • Pierwsze dziecko 7-12 lat: 2300
 • Drugie dziecko 7-12 lat: 2590

* pokoje rodzinne dostępne na zapytanie!

Atrakcje możliwe za dopłatą:

 • rejs statkiem typu Fish Picnic - cena ok. 45 Euro/os. - kilkugodzinny rejs statkiem z lunchem rybnym na pokładzie
 • wyspa Korcula - ok. 70 Euro/os. - przeprawa promowa na wyspę Korcula, zwiedzanie "stolicy" wyspy - miasta Korcula, przez niektórych zwanego małym Dubrownikiem. Cenne zabytki, malownicze położenie i historia nierozerwalnie związana z Marco Polo na pewno na długo zapadnąw pamięci turystów. 
 • wizyta w lokalnej winnicy - ok. 35 Euro/os. - zwiedzanie winnicy i degustacja miejscowych smakołyków, w tym pysznego czerwonego wina

* wycieczki fakultatywne realizowane są przy min. 20 osobach chętnych.
Waluta :
od 01.01.2023 walutą obowiązującą w Chorwacji będzie Euro.
Na terenie Bośni - w Neum można płacić w Euro lub w markach konwertybilnych (MK) 1 Euro = 1,95 MK; walutę można wymienić w Neum w kantorach lub w recepcji hoteli

Czas :
Taki sam jak w Polsce.

Elektryczność  :
Gniazdka takie same jak w Polsce.

Dokument uprawniający do przekroczenia granic :
Dowód osobisty lub paszport.


Hotel Sunce **** Neum

Położenie:
Hotel położony jest nad samym morzem, w centrum miasta Neum, blisko sklepów, restauracji i atrakcji lokalnych.

Plaża:
Żwirowo-kamienista, przy obiekcie, można wypożyczyć leżaki i parasole.

Zakwaterowanie:
400 miejsc w pokojach 2,3-osobowych oraz apartamentach; wszystkie pokoje zostały nowocześnie wyposażone w SAT-TV, suszarkę do włosów i Wi-Fi. Wszystkie pomieszczenia w hotelu są klimatyzowane. Niektóe z pokoi posiadają balkon z widokiem na morze (za dopłatą).

Do dyspozycji gości:
Nowoczesna recepcja z barem, sklepik z pamiątkami,stół do tenisa stołowego, boisko do boule, boisko do siatkówki plażowej, kącik dziecięcy, bilard, dyskoteka, konoba "Dionis", tawerna "Luna", restauracja, pub, cukiernia, bar, pizzeria