Prawdziwe podróże

Dolce Far Niente nad Jeziorem Garda

Oferta grupowa

Włochy, Bergamo - Mediolan - Malcesine - Sirmione, Oferty dla grup, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

 

SAMOLOTOWA WYCIECZKA DO WŁOCH


Dzień 1:
Wyjazd z ustalonego miejsca. Przejazd na lotnisko. Przelot do Mediolanu-Bergamo. Przylot w godzinach popołudniowych. Przejazd do BERGAMO- średniowiecznej perełki Lombardii. Zwiedzanie Bergamo Alta- malowniczego Starego miasta otoczonego murami. Spacer wąskimi uliczkami miasta. Zobaczymy dwa główne place  miasta Piazza Vecchia oraz Piazza Duomo z imponująca Bazyliką Santa Maria Maggiore. Obiadokolacja w stylu lombardzkim. Przejazd do hotelu w okolice Mediolanu. Zakwaterowanie, 1 nocleg.

     

Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do  o MEDIOLANU- światowej stolicy mody. Spacer po centrum miasta: zwiedzanie imponującej gotyckiej katedry, Galerii Vittorio Emanuele- tradycyjnego miejsca spotkań mieszkańców Mediolanu oraz licznych kawiarenek i luksusowych sklepów, Piazza della Scala ze słynną Operą o międzynarodowej sławie, Zamek Sforzów ze słynną trzecią Pietą mistrza Michała Anioła. Czas wolny na zakupy czy kawę w Domu Handlowym La Rinascente lub na Via Montenapoleone, przy której znajdują się eksluzywne butiki, z których słynie miasto. Na koniec dla chętnych wizyta na stadionie San Siro. Przejazd wieczorem do hotelu w okolice J. Garda na obiadokolację i 2 nocleg.

        

Dzień 3:
Śniadanie. Przyjazd (45 km) do MALCESINE -  miasta położonego najbardziej na północy wybrzeża Jeziora Garda. Największą atrakcją miasteczka jest Zamek Castello Scaligero z XIII w. z którego roztacza się niezapomniany widok. 

Po zwiedzaniu proponujemy oddać się typowemu włoskiemu dolce far niente. Leniwe, popołudniowe godziny spędzić możemy również na niespiesznym spacerze po ślicznych uliczkach miasta, którym niezwykłego uroku dodają ukwiecone balkony małych kamieniczek, tworzących tutejszy krajobraz. Czas wolny. Następnie dla chętnych wjazd kolejką linową na  Monte Baldo. Wjazd na górę jest dwuetapowy. Pierwszy fragment z Malcesine do San Michele ma długość 1512 m i różnicę wysokości 463 m. Drugi etap z San Michele na Monte Baldo ma długość 2813 m i różnicę wysokości 1187 m. Wjazd w drugiej części odbywa się wagonikiem, który podczas jazdy obraca się powoli wokół swojej osi i  każdy z pasażerów ma szansę zobaczyć niesamowite widoki jeziora i gór. W drodze powrotnej postój w Lazise w Muzeum Oliwy (www.museum.it). Najpierw zobaczymy proces produkcji oliwy: dawniej i dziś, następnie degustacja wina, oliwy z zakąskami, po czym będzie możliwość zrobienia zakupów.  

Na integracyjną obiadokolację z degustacją wina  zapraszamy grupę w malowniczo położonej winnicy LE CALDANE (www.agriturismolecaldane.com). Wieczorem powrót do hotelu, 3 nocleg.

       

Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd do malowniczo położonego SIRMIONE, gdzie znajdują się pozostałości rzymskich i średniowiecznych budowli. Zobaczymy kościół Santa Maria Maggiore, zbudowany na miejscu dawnej pogańskiej świątyni. Obejrzeć można ciekawe piętnastowieczne freski oraz figurę Matki Boskiej, następnie  Rocca Scaligera – imponujący zamek przypominający o trzynastowiecznych władcach Werony, Scaligerich, którzy zamienili Sirmione w fortecę broniącą Jeziora Garda. Dla  chętnych rejs  po  jeziorze. Wyjazd w stronę lotniska w Bergamo. Wylot z Bergamo o godz. 16.00. Przylot. Transport autokarem do Opola. 

     

 

ŚWIADCZENIA:

 • TRANSPORT: Przelot samolotem*, przejazdy komfortowym autokarem 
 • ZAKWATEROWANIE: 3 noclegi w hotelach*** ( 1 w okolicy Mediolanu, 1 w okolicy Jeziora Garda), pokoje 2-osobowe z łazienkami
 • WYŻYWIENIE: 3 śniadania, 3 obiadokolacje  w tym jeden wieczór integracyjny, degustacja wina.  
 • OPIEKA PILOTA podczas całej wycieczki,
 • ZWIEDZANIE MUZEUM OLIWY, degustacja wina i oliwy z lokalnymi przekąskami,
 • OPIEKA PRZEWODNIKA  lokalnego w Mediolanie, 
 • UBEZPIECZENIE: ubezpieczenie: NNW  następstwa nieszczęśliwych wypadków na sumę 15.000 zł, KL  koszty  leczenia 15.000 eur, KR koszty ratownictwa 5.000 eur,  CP choroby przewlekłe 10.000 euro,  bagaż 1.000 zł firmy Signal Iduna Polska S.A.,
 • zestawy słuchawkowe AUDIO GUIDE,
 • PODATEK TURYSTYCZNY,
 • TFG turystyczny fundusz gwarancyjny
 • TFP turystyczny fundusz pomocowy.

 
Aktualnie brak terminów