Duńsko-Szwedzki weekend

Aktualnie brak ceny

Dania, Kopenhaga, Helsingor, Malmo, Wycieczka, Autokar, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

DUŃSKO-SZWEDZKI WEEKEND
Kopenhaga – Helsingør – Malmö

Skandynawskie legendy

Fiordy, zatoki, przyroda, cisza, idylliczne wysepki, malownicze miasta, smażone ryby i królestwo piwa – to wszystko to, co najtrafniej charakteryzuje Danię. Przeprawa promowa przez cieśninę Sund, podążanie szlakiem Szekspira, zwiedzanie zamku Kronborg, który pisarz uczynił siedzibą duńskiego księcia Hamleta, a także „zakręcony” Turning Torso, czyli atrakcja architektoniczna Malmo i sztuczna wyspa Pepparholmen.


Dzień 1 
Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Nocny przejazd do Niemiec do Rostock
Dzień 2 
W godzinach rannych przeprawa promowa Rostock- Gedser. Przejazd autokarem do Kopenhagi. Zwiedzanie miasta- główna ulica miasta Stroget, fontanna bogini Gefion, Katedra, Christiansborg, Pałac Królewski Amalienborg, Ratusz Miejski, czas wolny w Nyhavn– nowym porcie, możliwość rejsu statkiem wycieczkowym po kopenhaskich kanałach. Przejazd do Browarów Calsberg, zwiedzanie muzeum i degustacja piwa. Przejazd do hotelu na zakwaterowanie, nocleg. 
Dzień 3 
Śniadanie w hotelu, przejazd na nabrzeże pod pomnik uważany za symbol miasta- Syrenkę Kopenhaską (Den Lille Havrue). Wyjazd poza stolicę do zamku Kronborg w Helsingorze, który Szekspir nazwał Elsynorem i uczynił siedzibą duńskiego księcia Hamleta. Po wizycie na zamku przeprawa promowa przez cieśninę Sund do Szwecji. Przejazd autokarem do Malmo, zwiedzanie miasta- renesansowy Ratusz Miejski, Lilla Torg- Mały Rynek, czas wolny na posiłek we własnym zakresie i zakup pamiątek. Przejazd pod Turning Torso- najwyższy budynek w Skandynawii i atrakcję architektoniczną miasta. Następnie przejazd przez most Oresund. Sam most liczy sobie 8 km, w najwyższym miejscu wznosi się 70 m ponad poziom wody. Za mostem 4 km drogi (i linii kolejowej) biegnie przez sztuczną wyspę Pepparholmen, kolejne 4 km to tunel po stronie duńskiej. Powrót do hotelu. 
Dzień 4 
Śniadanie, wykwaterowanie. Przejazd do Gedser, przeprawa promowa do Rostock. Powrót przez Niemcy do Polski.

Cena zawiera:

  • zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu **, pokoje 2 os. z łazienkami,
  • wyżywienie: 2 śniadania,
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
  • transport: przejazd komfortowym autokarem z klimatyzacją, barkiem, DVD, WC,
  • ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A. ,
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny*. 

* Na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 187 i 1334) i rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. (Dz. U. z 25 listopada 2016 r. poz. 1900). 
Szczegółowe informacje są zawarte w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa VERO TRAVEL.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu, lokalnych przewodników, opłat za promy, biletów komunikacji miejskiej. Łącznie na te wydatki należy przygotować 625 DKK (ok. 80 EUR); 
  • obiadokolacji- możliwe za dopłatą 190zł/ 2 posiłki; 
  • dopłata do pokoju 1-os. 200złAktualnie brak terminów