Prawdziwe podróże

Dwa Światy - Włochy - Słowenia

Oferta grupowa

Włochy, Caorle - Vicenza - Treviso - Triest - Jaskinia Postojna, Oferty dla grup, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Odpoczynek nad Morzem Adriatyckim


Dzień 1: 
Podstawienie autokaru we wskazanym miejscu o godzinie 19.00. 
Nocny przejazd do Włoch. Trasę obsługuje 2 kierowców, przerwy co ok. 3 godziny- zgodnie z czasem pracy kierowców.

Dzień 2:
W godzinach rannych przyjazd do CAORLE- północnego  kurortu wybrzeża Adriatyku z okazałą, zabytkową starówką. Turystów kuszą przepiękne, bajeczne kamieniczki, katedra św. Stefana z charakterystyczną dzwonnicą, tawerny, pizzerie, lodziarnie a przede wszystkim winiarnie, gdzie można skosztować lokalnego, wyśmienitego, regionalnego wina. W czasie wolnym proponujemy spacer promenadą nadmorską lub wypoczynek na plaży. W samym centrum możemy podziwiać rzeźby w kamieniach, ułożonych wzdłuż linii morza. Każdego roku w lipcu do Caorle przyjeżdżają artyści z całego świata. Koniecznie zobaczyć także trzeba Kościół Matki Boskiej z Dzieciątkiem- zbudowanym nad samym morzem. W przeszłości kościół miał trzy nawy, ale morze regularnie niszczyło jedną z nich, więc w XVIII w. przebudowano kościół do stanu obecnego. Przejazd do hotelu na obiadokolację i 1 nocleg.

     

Dzień 3: 
Śniadanie. W godzinach rannych przyjazd do VICENZY – miasta wpisanego na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Vicenza jest zwana miastem Andrea Palladiego- słynnego włoskiego architekta. Jego dzieła stanowią najważniejszy element miasta. Główna ulica nazwana imieniem projektanta - Corso Andrea Palladio otoczona jest pałacami jego projektu. Obecnie mieszczą się tu siedziby najbogatszych firm - banków, biur, ekskluzywnych sklepów. W Palazzo Chiericati mieści się aktualnie Muzeum Civico, w którym podziwiać można dzieła włoskich malarzy. Ponadto warto zobaczyć Bazylikę z wieńcem kolumn doryckich i jońskich. Następnie w drodze powrotnej nad morze krótki postój w TREVISO- w prowincji Treviso na Nizinie Weneckiej. Główne zabytki to: Palazzo del Trecento, Loggia dei Cavalieri i katedra San Pietro z XII w. z obrazami „Zwiastowanie” Tycjana i „Pokłon Trzech Króli” Il Pordenonego. Po południu powrót do hotelu i odpoczynek nad morzem Adriatyckim. 2 nocleg i uroczysta obiadokolacja.

       

Dzień 4:
Śniadanie. W godzinach rannych przyjazd do TRIESTU-  znanego miasta portowego z imponującymi zabytkami, bogatą historią i sztuką oraz najsłynniejszymi kawiarniami, w których Włosi uwielbiają  spędzać czas wolny.  Jedną z atrakcji w okolicy miasta jest Zamek Miramare, wzniesiony przez Habsburgów, położony nad samym morzem. W zamkowym parku można podziwiać roślinność ze wszystkich kontynentów. A w samym Trieście koniecznie trzeba zobaczyć zabytki znajdujące się pomiędzy Piazza dell'Unita d'Italia a wzgórzem San Giusto.

Miasto jest również znane dzięki artystom i pisarzom, którzy żyli tu i tworzyli. Światową sławę przyniosły również kawiarenki literackie (caffè letterari), miejsce spotkań poetów i pisarzy na przełomie XIX i XX wieku. Najsłynniejsze z nich to Caffè S. Marco,  najstarsza Caffè Tommaseo  z 1825 r, kusząca aromatem  świeżo parzonej kawy i wnętrzem pamiętającym czasy Habsburgów  i Caffè degli Specchi, znajdujące się dokładnie na placu Piazza Unità d’Italia. Przejazd do hotelu na obiadokolację i 3 nocleg.

         

Dzień 5/6:
Śniadanie. Przejazd na teren Słowenii do jednej z najpiękniejszych w Europie Jaskini Postojna, która  niewątpliwie jest wizytówką tego małego państwa. Trasę turystyczną o długości ok. 5 km pokonuje się w 1,5 godziny (część na piechotę, część kolejką elektryczną). Jaskinia została wydrążona przez rzekę Pivkę i słynie z najdziwniejszych i bardzo bogatych nacieków i form skalnych. Około 10 km od jaskini znajduje się Predjamski Zamek. W godzinach południowych wyjazd w drogę powrotną. Po drodze obiadokolacja. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

   

ŚWIADCZENIA :

 • ZAKWATEROWANIE: 3 noclegi w hotelach 3* , pokoje 2-os. z łazienkami,
 • WYŻYWIENIE: 3 śniadania, 2 obiadokolacje serwowane (dwudaniowe + deser), 1 obiadokolacja uroczysta przy muzyce, obiad w drodze powrotnej
 • OBIADOKOLACJA w drodze powrotnej,
 • DEGUSTACJA lokalnego wina w kantynie w Caorle,
 • TAKSA pobytowa w hotelach,
 • OPIEKA PILOTA na całej trasie,
 • TRANSPORT: przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, barek, DVD, WC,
 • UBEZPIECZENIE: NNW  następstwa nieszczęśliwych wypadków na sumę 15.000 zł, KL  koszty   leczenia 15.000 eur, KR koszty ratownictwa 5.000 eur,  CP choroby przewlekłe 10.000 euro,  bagaż 1.000 zł firmy Signal Iduna Polska S.A.
 • BILETY WSTĘPU  Jaskinia Postojna,  Zamek Miramare,
 • TFG turystyczny fundusz gwarancyjny,
 • TFP turystyczny fundusz pomocowy.

*Ze względu na temperaturę w Jaskini ok. 8 stopni, należy zabrać ciepłe ubranie.
Aktualnie brak terminów