Francja północna – pielgrzymka

Szczegóły oferty

4890 zł/os
+150€
19.08 - 26.08.2024 ( 8 dni)
Francja
Samolot

PARYŻ- BEC HELLOUIN- LISIEUX- CAEN- OMAHA BEACH- MONT SAINT MICHELSAINT MALO- PONTMAIN- TOURS- BLOIS- ORLEAN- WERSAL

Ramowy program

Dzień 1

Przejazd autokarem na lotnisko w Krakowie. Spotkanie z pilotem i przelot do PARYŻA. Po przylocie (w zależności od godziny przylotu i lotniska):
– objazd Paryża autokarem- tzw. City Tour: przejazd drogą Napoleona obok Łuku Triumfalnego na Plac Gwiazdy, imponującą aleją- Polami Elizejskimi do Placu Zgody (Place de la Concorde), z obeliskiem z różowego marmuru i ośmioma posągami kobiecymi symbolizującymi największe miasta Francji. Po drodze zobaczymy kościół św. Magdaleny, Wielkie Bulwary, Operę Garnier- najpiękniejszy i największy teatr muzyczny świata.
– przejazd na kolację i nocleg w okolice Rouen.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd do BEC HELLOUIN, gdzie zobaczymy opactwo benedyktyńskie Notre Dame du Bec (z XI w.)- miejsce kształcenia i pogłębiania wiary wielu wybitnych postaci (m.in. Papież Aleksander II, św. Ivo z Chartres). Opactwo Bec od dawna jest mocno powiązane z Anglią- mnisi z Bec są nawet właścicielami wielu ziem w Anglii- n.p. wioska Tooting Bec na przedmieściach Londynu. W dzisiejszych czasach znane z ceramiki wyrabianej przez mnichów. Następnie przejazd do LISIEUX– miasta św. Teresy. Odwiedzimy tu najważniejsze miejsca związane ze Świętą: Bazylikę św. Teresy, klasztor Karmelitek (Carmel), Katedrę św. Piotra z XII w., dom rodzinny. Wieczorem zakwaterowanie w domu pielgrzyma. Kolacja i nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do CAEN– miasta, które upodobał sobie w XI w. Wilhelm Zdobywca i wraz z królową Matyldą ufundował tu kilka kościołów i klasztorów. Pomimo ogromnych zniszczeń podczas inwazji na Normandię w 1944 roku, wiele z nich przetrwało do dziś- n.p. Abbaye aux Dames z 1062r. To tu w 1083 r. pochowano królową Matyldę. Po renowacji w 1980 roku nie pełni już funkcji klasztoru, Abbaye aux Hommes z XI w. z kościołem St. Etienne, gdzie pochowano Wilhelma Zdobywcę. Ruiny kościoła św. Stefana z XI w., Kościół św. Piotra z XIII w.- ciekawe połączenie gotyku z renesansem. Przejazd w okolice miejscowości Coleville do OMAHA BEACH– miejsca walki aliantów z Niemcami w 1944 roku (tzw. D-Day). Wizyta na cmentarzu wojskowym. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do Sanktuarium MONT SAINT MICHEL– (wzgórze św. Michała) wpisanego na listę światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. To cudownie położony zamek i opactwo, którego początki sięgają VIII w., wybudowane w miejscu objawień św. Michała Archanioła. Najbardziej malowniczy zespół zabytkowy położony na stożkowej, skalistej wysepce- połączonej z lądem groblą. Według legendy został tu pochowany w złotej trumnie i złotych butach sam Juliusz Cezar. Proponujemy zwiedzanie, spacer krętymi uliczkami oraz zwiedzanie dawnego klasztoru benedyktynów. Następnie przejazd do SAINT MALO, w którym zobaczymy klasztor z VI w., będący aż do XVIII w. siedzibą biskupstwa, Katedrę św. Wincenta z XII w., zamek z XIV w., ruiny klasztoru benedyktynów, mury obronne. Przejazd do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5

Po śniadaniu wykwaterowanie i przejazd do PONTMAIN– zbudowane przed w odpowiedzi na zjawienie się Maryi (1871 r.) wzywającej do ufnej modlitwy i zapewniającej, że Jej Syn „daje się uprosić”. Nawiedzenie bazyliki. Następnie przejazd do TOURS– miasta bardzo ważnego w średniowieczu, ze względu na położenie na „szlaku Jakubowym”- trasie pielgrzymów podróżujących do Santiago de Compostella. Miasto znane jest także dzięki 2 biskupom: Marcin (III w.) i Grzegorz (VI w.). Zwiedzanie: zamek, Muzeum Sztuk Pięknych, katedra St. Gacien, bazylika Saint Martins, w której znajduje się grób św. Marcina. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6

Po śniadaniu przejazd wzdłuż Loary (piękna widokowa trasa) do zamku BLOIS, który odegrał bardzo ważną rolę w historii Francji. Zamek ten był wzniesiony przez hrabiego Blois i księcia Orleanu. Następnie został rozbudowany przez króla Francji Ludwika XII. Zamek ma swoją mroczną przeszłość, dlatego też jego symbolem jest sztylet i trucizna. Przyczyniła się do tego śmierć księcia Gwizjusza i jego brata kardynała Lotaryngii, z rozkazu Henryka II. To właśnie stąd Joanna d’Arc udała się do Reims, aby uzyskać błogosławieństwo Arcybiskupa przed wyprawą mającą na celu oswobodzenie Orleanu obleganego przez Anglików. Po południu przejazd do Orleanu. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu przejazd do centrum ORLEANU. Zwiedzanie miasta związanego z działalnością Joanny d’Arc: to tu w kwietniu 1429 roku przyszła święta wkroczyła na czele wojsk francuskich, aby wyzwolić miasto z rąk Anglików. Zobaczymy katedrę św. Krzyża, muzeum sztuk pięknych, dom Joanny d’Arc. Po południu przejazd do WERSALU. Kompleks ten jest klejnotem francuskiego klasycyzmu barokowego, zachwyca swoim przepychem i urodą. Odnajdziemy tu kilka poloników m.in.: stół, na którym podpisano akt niepodległości Polski po I Wojnie Światowej oraz apartamenty królowej Marii Leszczyńskiej- żony Ludwika XV. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd na lotnisko, przelot do Krakowa. Przejazd autokarem do miejsca wyjazdu.

Mapa wycieczki

Świadczenia

Cena zawiera:

  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 2*, pokoje 2 os. Z łazienkami;
  • Przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż 20 kg;
  • Dowóz na lotnisko w Krakowie;
  • Transport komfortowym autokarem we francji;
  • Wyżywienie 2x dziennie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji;
  • Opiekę pilota, opiekę kapłana;
  • Rezerwacje mszy św.
  • Ubezpieczenie: kl (koszty leczenia), w tym cp (leczenie chorób przewlekłych) 20.000 euro, nnw (następstwa Nieszczęśliwych wypadków) 15.000 zł, oraz bagaż 1.000 zł;
  • Śpiewnik pielgrzyma;
  • Składki na turystyczny fundusz gwarancyjny i turystyczny fundusz pomocowy.

kwota 150€ na koszty programowe płatna pilotowi (bilety wstępu, przewodnicy lokalni,taksy klimatyczne, audio guidy),

Informacje

– program wyjazdu jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot,
– ostateczna kolejność będzie również zależna od godzin przelotów w pierwszym i ostatnim dniu,
– kalkulacja uwzględnia loty na trasie Kraków- Paryż- Kraków, linie Easy Jet lub Ryanair,
– codziennie planowana jest Msza Św.
– cena nie obejmuje napojów do obiadokolacji.
– dopłata do pokoju 1- osobowego: 800 zł.
– kwota 150€ na koszty programowe płatna pilotowi (bilety wstępu, przewodnicy lokalni,taksy klimatyczne, audio guidy),

Aktualnie przeglądasz ofertę:
Francja północna – pielgrzymka
Francja północna – pielgrzymka
4890 zł/os
+150€
19.08 - 26.08.2024 8 dni
10 Ilość wolnych miejsc