Grecja- dwie stolice

Szczegóły oferty

( 5 dni)
Grecja
Samolot

Ateny – Nafplio – Myken – Nemea – Hydra – Spetses

Od podstaw zwiedzimy stolicę Grecji i poznamy jej potęgę odwiedzając najważniejsze zakątki miasta. Wnikliwie poznamy grecką historię, doświadczymy architektury na własne oczy i poczujemy niepowtarzalny grecki klimat. Oprócz doznań estetycznych, nie zabraknie uczty dla podniebienia – grecka kuchnia, degustacja wina to tylko niektóre atrakcje wyjazdu. Będzie teżczas na relaks – rejs statkiem po wyspach sarońskich przyniesie odpoczynek i zapewni całodzienny relaks z morską bryzą w tle.

Ramowy program

Dzień 1

Odprawa i przelot do Aten. Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu (w zależności od godziny przylotu). Wieczorny spacer po stolicy Grecji – Ateny nocą. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie i przejazd do centrum Aten, czyli współczesnej stolicy Grecji (jednej z dwóch stolic od 1821 r). Potęgę miasta poznamy zwiedzając m.in. Akropol z Partenonem, Erechtejonem i Propylejami. Zobaczymy Agorę Grecką, Forum Romanum, Świątynię Zeusa Olimpijskiego. Wejdziemy na Wzgórze Aresa, zwane potocznie Areopagiem. Kolejno objazd miasta, podczas którego zobaczmy: Tryptyk Ateński i Stadion Panatenajski, przy którym kończy się 42 km biegu maratońskiego. Zobaczymy teatralną zmianę warty pod Parlamentem (przy Grobie Nieznanego Żołnierza). Czas na lunch w najstarszej ateńskiej tawernie, podczas którego posłuchamy jak należy przygotować greckie dania, aby smak był tak wyborny.

Po lunchu przejazd na Wyspę Peloposa, czyli Peloponez. Po drodze krótki postój przy Kanale Korynckim. Od 602 r p.n.e do 1896 r. kanał był suchym korytarzem. Dopiero w roku wskrzeszenia igrzysk olimpijskich przekopano kanał na tyle głęboko, że połączył dwa morza – Jońskie z Egejskim. Przejeżdżając przez Kanał Koryncki, zrozumiemy dlaczego mawia się, że jest to fenomen stworzony przez człowieka. Przyjazd do hotelu w Tolo. Zakwaterowanie, czas wolny w kurorcie. Kolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 3

Po śniadaniu przejazd do Nafplio – jednego z najpiękniejszych miast Grecji. To pierwsza stolica młodej i niepodległej Grecji, w której zabito pierwszego prezydenta Grecji. Zobaczymy tu olbrzymie forty zwisające nad miastem, 4 meczety pozostałe po Turkach i wyjątkową starówkę. Wjedziemy do fortu Palamedesa, aby wejść do lochu, do którego trafił wielki bohater grecki – Kolokotronis. W końcu zejdziemy po 899 schodach do serca starego miasta. Czas wolny na kawę i zdjęcia.

Następnie przejazd do Myken. Zobaczymy grób wielkiego władcy – Agamemnona. Jest on największym kurhanem odnalezionym na terenie Grecji. Następnie przejazd do największego zagłębia winnic w Grecji – Nemei. Niegdyś kojarzona była z jedną z 12 prac Heraklesa, zabiciem Lwa Nemejskiego, dzisiaj z najlepszymi winami. Degustacja wspaniałych trunków. W trakcie degustacji posłuchamy o filozofii tworzenia etykiet, wydobywania koloru i aromatu z poszczególnych gatunków wina. Powrót do Tolo na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu. Rejs na wyspy Hydra i Spetses. Między wyspami zatoki sarońskiej i wybrzeżem królewskim Peloponezu przepłyniemy w kierunku jednej z bardziej osobliwych wysp – Hydry. Wyjątkowość wyspy Hydra polega na całkowitym braku ruchu kołowego – tutaj środkiem lokomocji są konie. Tysiące schodów, kamienne trakty, wyjątkowa architektura oraz 365 kościółków – cerkiewek, tworzą wyjątkowy klimat na wyspie. Hydra była ukochaną wyspą Leonarda Cohena, zamieszkał na niej w latach 60-tych i spędzał tu swój wolny czas komponując znane utwory.

Po zwiedzaniu czas wolny na spacer lub kąpiel w morzu (to propozycja dla odważnych – aby się wykąpać trzeba zejść po drabince od razu do głębokiej wody). Następnie rejs w stronę Spetses i jej lazurowych zatok. Tu przypływa się, aby zapomnieć o pędzącym świecie. Czas wolny na odpoczynek i kąpiele morskie. Wieczorem powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5

Śniadanie, wykwaterowanie i przejazd na lotnisko w Atenach. Przelot do kraju.

Mapa wycieczki

Świadczenia

 • zakwaterowanie 4 noclegi w hotelu ***,
 • wyżywienie 2 razy dziennie – 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
 • opieka pilota na całej trasie wycieczki,
 • przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny 10 kg,
 • ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A.,
 • obowiązkowa składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.

Informacje

 • Czas lokalny
  EET (o godzinę później niż w Polsce)
 • Czas przelotu
  ok. 2,5 h
 • Język
  Język grecki. Można porozumieć się po angielsku.
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: L
  (wymagany adapter)
Aktualnie przeglądasz ofertę:
Grecja- dwie stolice
Grecja- dwie stolice
5 dni