Prawdziwe podróże

Gruzja klasyczna

Cena od: 3626 PLN

Gruzja, Mccheta, Tbilisi, Batumi, Gruzja, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDFGruzja klasyczna - Smaki Kaukazu

Tbilisi - Mccheta - Kachetia - Sighnaghi - Borjomi - Kutaisi           

Poczuj Gruzję każdym zmysłem - odkryj smaki Kaukazu - poczuj moc gruzińskiego wina - odpocznij na malowniczych plażach Batumi - zobacz najsłynniejsze miejsca gruzińskiej ziemi.

Odwiedź z nami kraj będący kolebką światowego winiarstwa – Gruzję, gdzie historia wina sięga ośmiu tysięcy lat!

                                                                                             


Dzień 1
Wylot z Warszawy do Tbilisi.

Dzień 2

Przylot do Tbilisi. Spotkanie z przewodnikiem. Przejazd na śniadanie. Zwiedzanie miasta rozpoczniemy od największej cerkwi Kościoła Gruzińskiego – Soboru Trójcy Świętej. Kolejno odwiedzimy usytuowaną na skarpie nad rzeką Mtkwari cerkiew Metekhi. Kolejką gondolową wjedziemy na górującą nad miastem twierdzę Narikala, skąd zejdziemy do orientalnej dzielnicy tbiliskich łaźni. Następnie przespacerujemy się uliczkami starówki oglądając Katedrę Sioni i Bazylikę Anchiskhati. Na koniec przejedziemy autokarem główną ulicą miasta – aleją Szoty Rustawelego. Po zwiedzaniu Tbilisi ruszymy do Mcchety zwiedzić Katedrę Sweti Cchoweli, gdzie wg. tradycji złożono szatę, w której pochowano do grobu Chrystusa. Dzień zakończymy wizytą w Monastyrze Jvari. Przejazd do Tbilisi na nocleg. 


Dzień 3
Po śniadaniu całodniowa wycieczka do Kachetii – regionu winiarskiego Gruzji. Odwiedzimy winiarnię, w której poznamy sekrety produkcji win metodą kachetyjską, w tradycyjnych amforach. Będziemy mieli również szansę na degustację. Następnie odwiedzimy Monastyr Bodbe, gdzie pochowana jest św. Nino, która przyniosła do Gruzji chrześcijaństwo. Zatrzymamy się też na zwiedzanie Sighnaghi – miasta zakochanych, które ze względu na swoje położenie przypomina włoską Toskanię. Na koniec warsztaty kulinarne, w trakcie których turyści nauczą się przygotowywać gruzińskie chaczapuri. Powrót do Tbilisi na nocleg.

Dzień 4 
Po śniadaniu całodniowa wycieczka słynną Gruzińską Drogą Wojenną, której najwyższym punktem jest Przełęcz Krzyżowa (2379 m npm). Po drodze zwiedzanie twierdzy Ananuri usytuowanej nad sztucznym zbiornikiem Zhinvali. Przejazd przez Gudauri – największy ośrodek narciarski w kraju. Postój na zdjęcia panoramy Wysokiego Kaukazu. W Kazbegi przesiądziemy się na samochody terenowe, którymi dotrzemy do malowniczo usytuowanego kościółka Cminda Sameba na wzgórzu Gergeti. Warsztaty kulinarne, w trakcie których turyści nauczą się przygotowywać gruzińskie chinkali. Powrót do Tbilisi. Nocleg.

Dzień 5 
Śniadanie i przejazd do najbardziej znanego uzdrowiska Gruzji – Borjomi. Spacer po Parku Zdrojowym i szansa spróbowania wody mineralnej prosto ze źródła Kolejno przejazd do Akhaltsikhe, gdzie zobaczymy dolną część zrekonstruowanej tureckiej twierdzy Rabati. Nocleg.

Dzień 6 
Śniadanie i zwiedzanie najwspanialszego skalnego miasta Gruzji – Vardzii, która została wykuta w tufie nad brzegiem rzeki Mtkwari i z daleka przypomina plaster miodu. Postój na zdjęcia przy twierdzy Khertvisi, która broniła przebiegającego przez region Samcche-Javakhetii szlaku handlowego. Przejazd na nocleg do Kutaisi.


Dzień 7
Po śniadaniu zwiedzanie Imeretii , która przez wielu uważana jest za mityczną Kolchidę, gdzie Jazon wyprawił się po złote runo. W Kutaisi, które w średniowieczu było stolicą ziem gruzińskich, zobaczymy górującą nad miastem Katedrę Bagrati i przespacerujemy się obejrzeć Fontannę Kolchidy – symbol dawnych bogactw regionu. Pojedziemy także do wpisanego na listę UNESCO monastyru Gelati, ufundowanego w XII wieku przez Dawida Budowniczego. Nocleg.

Dzień 8
Przejazd na lotnisko. Przelot do Warszawy


Cena zawiera:

 • przelot samolotem LOT, bagaż podręczny 8 kg, bagaż główny 23 kg,
 • transport komfortowym autokarem z klimatyzacją w Gruzji,
 • zakwaterowanie: 6 noclegów w hotelach 3*,
 • wyżywienie: 6 śniadań, 6 obiadokolacji,
 • opiekę przewodnika lokalnego polskojęzycznego,
 • ubezpieczenie KL 30000 Euro, NNW 15000 PLN, bagaż 1000 PLN Signal Iduna S.A. - pakiet podstawowy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • napojów do obiadokolacji,
 • kosztów realizacji programu - 200 EURO (płatne przewodnikowi po przylocie do Gruzji).
 • dopłata do pokoju 1-osobowego – 650,- PLN,

 

Kolejność realizacji programu jest uzależniona od godzin przelotu.

W programie uwzględniono przeloty rejsowe LOT na trasie Warszawa Okęcie- Tbilisi.

 

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach
zas lokalny: GMT +4. Brak czasu letniego.
 
Dokumenty podróży: Paszport lub dowód osobisty musi być ważny co najmniej 3 miesięce od daty zakończenia imprezy. 
 
Czas przelotu: ok. 3,5 h
 
Język: gruziński. Można porozumieć się po rosyjsku, rzadziej po angielsku.
 
Napięcie elektryczne 220 V / 50 Hz
Typ gniazdka: C (takie jak w Polsce)