Prawdziwe podróże

Gruzja - polskie ślady

Cena od: 3124 PLN

Gruzja, Tbilisi, Kacheti, Sighnagi, Mccheta, Borjomi, Kutaisi, Batumi, Gruzja, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

GRUZJA - POLSKIE ŚLADY                                                                                                                                                                                                                                                         

Kutaisi - Tbilisi - Kacheti - Sighnagi - Mccheta - Borjomi - Kutaisi - Batumi

Podążaj razem z nami śladami Polaków podczas pobytu w tajemniczej Gruzji. Poznajmy wspólnie liczne obiekty nawiązujące do naszego kraju i nauczmy się przygotowywać gruzińskie potrawy od naszych rodaków! 


Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku, wylot z Katowic, przelot do Kutaisi. Po przylocie spotkanie z przewodnikiem i transfer do Tbilisi. Pierwszym punktem programu będzie lekcja kulinarna u polskiej mistrzyni kuchni, która od lat mieszka w Gruzji. Nauczymy się samodzielnie robić mistrzowskie Chaczapuri. Następnie zwiedzanie Starego Miasta: sobór Św. Trójcy, katedra Syoni z pięknymi freskami, bazylika Anchiskhati - najstarsza cerkiew miasta. Wjedziemy kolejką linową na twierdzę Narikala, zwaną "gruzińskim Kremlem", skąd rozpościera się panoramiczny widok na stolicę. Zejście do dzielnicy słynnych łaźni siarkowych Sulphur, w których bywało wielu słynnych pisarzy i poetów, jak np. Puszkin, Lermontov, czy Dumas. Przejedziemy również ul. Lecha Kaczyńskiego i zobaczymy jego popiersie. Na koniec wizyta w kościele katolickim i spotkanie z polskim księdzem, który od wielu lat mieszka w Gruzji. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2:
Przejazd do Kacheti - miejsca narodzin wina! Odwiedzimy winnicę prowadzoną przez Polaka, która słynie z wyjątkowego gruzińskiego wina z polską duszą. Zapoznamy się z najstarszą metodą wyrobu wina w glinianych naczyniach zwanych kwewri. Na miejscu zjemy też obiad w formie tradycyjnej gruzińskiej biesiady, czyli supry. Następnie odwiedzimy miasto Sighnagi, zwane „miastem miłości” i klasztor Bodbe, gdzie pochowano patronkę Gruzji - świętą Nino. Powrót na nocleg do Tbilisi.

Dzień 3:
Po śniadaniu przejazd do Mcchety, wpisanej na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Mccheta jest jednym z najstarszych miast Gruzji. Zwiedzanie miasta - monastyr Jvari z VI w., katedra Sweti Cchoweli z XI w. (wg. legendy miejsce pochowania szaty Chrystusa). Następnie przejazd do Borjomi - uzdrowiska słynnego z doskonałej wody. Spacer po centrum miasta. Degustacja wody wprost ze źródła. Przejazd do Kutaisi na obiadokolację i nocleg.

Dzień 4:
Po śniadaniu zwiedzanie Kutaisi. Wizyta w XII-wiecznym kompleksie klasztornym Gelati, ufundowanym przez słynnego gruzińskiego króla Dawida IV Budowniczego. Następnie zobaczymy katedrę Bagrati z XI wieku - symbol miasta. Wizyta w towarzystwie przyjaźni polsko-gruzińskiej, które od wielu lat działa w Kutaisi. Na koniec dnia wizyta na lokalnym bazarze. Przejazd do Batumi na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5:
Po śniadaniu krótkie zwiedzanie Batumi - miasta, które jest Perłą Morza Czarnego i stolicą Autonomicznej Republiki Adjary. Odwiedzimy nowoczesną część miasta z bulwarem nadmorskim, statuą Medei, portem i Wieżą Alfabetu. Po zwiedzaniu Batumi przejazd w góry Adjary. Skosztujemy win Adjariańskich w lokalnej winnicy, następnie wizyta u lokalnego gospodarza, który prowadzi muzeum polskich i gruzińskich pieniędzy. Powrót do Batumi na obiadokolację i nocleg.

Dzień 6:
Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek lub plażowanie. Wieczorem obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:
Po śniadaniu czas wolny na odpoczynek lub plażowanie. Po południu przejazd do Kutaisi. Uroczysta kolacja w lokalnej gruzińsko - polskiej restauracji. Przejazd do hotelu na nocleg.

Dzień 8:
Przejazd na lotnisko w Kutaisi i powrót do kraju.

CENA ZAWIERA:

 • zakwaterowanie 7 noclegów w hotelach ***
 • wyżywienie 2 razy dziennie- 7 śniadań, 6 obiadokolacji, 1 obiad w formie biesiady z winem, 
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki, 
 • przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny 10kg, 
 • transport komfortowym auotkarem w Gruzji,
 • ubezpieczenie KL 45000 Euro, NNW 20000 PLN, bagaż 1100 PLN Signal Iduna S.A. - pakiet podstawowy
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

CENA NIE ZAWIERA;

 • kosztów realizacji programu 100 Euro (zbierane przez przewodnika w Gruzji),
 • napiwków dla kierowcy i przewodnika.

Dopłaty / zniżki
- zakwaterowanie w pokoju 1 osobowym - dopłata 600 PLN,
- bagaż rejestrowany 23 kg - dopłata 300 PLN/os.,
- wizyta w ogrodzie botanicznym w trakcie pobytu w Batumi - 20 Euro (dojazd + bilet wstępu). 

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach
 • Kolejność realizacji programu jest uzależniona od godzin przelotu.

 • Obywatele Polscy przed podróżą do Gruzji muszą wypełnić specjalny formularz elektroniczny dostępny na stronie https://registration.gov.ge

 • Osoby zaszczepione na Covid-19 powinny posiadać zaświadczenie o przyjęciu dwóch dawek szczepionki (w języku angielskim).
  Osoby nie szczepione muszą posiadać zaświadczenie o negatywnym wyniku testu PCR wykonanym w ciągu ostatnich 72 godz. przed przylotem (w języku angielskim). Po 3 dniach od przyjazdu należy wykonać kolejny test PCR na własny koszt (ok. 25 euro).

 
Czas lokalny: GMT +4. Brak czasu letniego.
 
Dokumenty podróży: Paszport lub dowód osobisty musi być ważny co najmniej 3 miesięce od daty zakończenia imprezy. 
 
Czas przelotu: ok. 3,5 h
 
Język: gruziński. Można porozumieć się po rosyjsku, rzadziej po angielsku.

Napięcie elektryczne 220 V / 50 Hz
Typ gniazdka: C (takie jak w Polsce)