Prawdziwe podróże

Gruzja - Winnym Szlakiem

Cena od: 3290 PLN

Gruzja, Tbilisi- Kachetia- Monastyr alawerdi- Napareuli- Gremi, Gruzja, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Tbilisi - Kachetia - Signagi - Monastyr alawerdi - Napareuli - Gremi 

Poczuj Gruzję każdym zmysłem - odkryj smaki Kaukazu - poczuj moc gruzińskiego wina - odpocznij na malowniczych plażach Batumi - zobacz najsłynniejsze miejsca gruzińskiej ziemi.

Odwiedź z nami kraj będący kolebką światowego winiarstwa – Gruzję, gdzie historia wina sięga ośmiu tysięcy lat!


Dzień 1:
Wylot z lotniska Chopina (godz. 22:30).

Dzień 2:
Lądowanie w Tbilisi (godz. 04:05), przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Gruzji. W programie m.in.: wzniesiona nad skalistym urwiskiem, nad rzeką Kurą, prawosławna świątynia Metechi z XIII wieku, wznosząca się ponad miastem starożytna twierdza Narilala, synagoga, wybudowana na przełomie XI i XI wieku katedra Sioni – jedna z najważniejszych świątyń Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego, przechowywany jest w niej krzyż patronki państwa – świętej Nino, dzięki której Gruzja już w 337 roku, za czasów króla Miriana II, przyjęła chrześcijaństwo, jako drugi (po Armenii) kraj na świecie. Zwiedzimy również najstarszy kościół w Tbilisi – wzniesiony w VI wieku Anczyschati oraz Muzeum Narodowe. Przejazd Aleją Rustawelego. Uroczysta obiadokolacja powitalna i nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu przejazd w kierunku regionu Kachetia. Nawiedzenie klasztoru Bodbe, gdzie znajduje się grób świętej Nino – patronki Gruzji. Spacer po mieście miłości – Signagi – jednej z najmniejszych, a zarazem najpiękniejszych gruzińskich miejscowości, liczącej około 1500 mieszkańców. Położona na wzgórzu, w środku winnej równiny, otoczona murem miejscowość oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Degustacja tradycyjnego gruzińskiego wina. Przejazd do Telawi, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie, a po nim zwiedzanie Monastyru Alawerdi. Wybudowana w XI wieku katedra jest jedną z najwyższych świątyń Kaukazu, wraz z kopułą mierzy ponad 50 metrów – była świadkiem licznych bitew z muzułmańskimi najeźdźcami. Następnie przejazd do Napareuli, gdzie zwiedzimy Winiarnię Bliźniąt oraz Muzeum Wina. Czeka nas tu degustacja domowego wina przechowywanego w glinianych amforach, tzw. kwewri. Spacer uliczkami Starego Miasta dawnej stolicy Kachetii – Gremi – jednego z ważniejszych zabytków gruzińskiej architektury z zachowanym na wzgórzu kościołem świętych Archaniołów i trzypoziomową wieżą mieszkalną – zamkiem. Powrót do hotelu w Telawi, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5:
Po śniadaniu zwiedzanie zabytkowej rezydencji księcia Aleksandra Czawczawadzego w Tsinandali/Cinandali. Spacer po ogrodzie z egzotycznymi roślinami. Następnie przejazd do miejscowości Wardisubani, miejsca zamieszkania znanego wytwórcy amfor, kwewri. Przejazd do Tbilisi. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6:
Po śniadaniu przejazd do wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO Mcchety – pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji. Odwiedzimy  katedrę Sweti Cchoweli,  która  przez stulecia była  miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji – wg legendy złożona jest tu szata Chrystusa. Zwiedzimy również Monastyr Dżwari. Przejazd do winiarni Jago w miejscowości Czardachi. Degustacja wina. Przejazd do Tbilisi. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie, a po nim przejazd do winiarni mogącej pochwalić się wieloletnią tradycją – Chateau Mukhrani – pod tą nazwą kryje się królewska posiadłość z XVI wieku, skupiająca winnice, winiarnię, ogrody i pałac. Historia winiarstwa sięga tu 1876 roku, kiedy to przedstawiciel rodziny królewskiej, Ivane Mukhranbatoni wrócił z Francji, pełen zapału i wiedzy winiarskiej rozpoczął produkcję wina. Powrót do Tbilisi. Czas wolny. Uroczysta obiadokolacja pożegnalna z pokazem folklorystycznym i nocleg.

Dzień 8:
Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem,
 • transport komfortowym autokarem z klimatyzacją w Gruzji,
 • zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 3*,
 • wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji (w tym 1 uroczysta z winem i pokazem tańców),
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • ubezpieczenie KL 45000 Euro, NNW 20000 PLN, bagaż 1100 PLN Signal Iduna S.A.
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera:

 • napojów do obiadokolacji,
 • kosztów realizacji programu (bilety wstępu, degustacje win) - 200 EURO

Opcjonalne

 • dopłata do pokoju 1-osobowego – 650,- PLNCzas lokalny: GMT +4. Brak czasu letniego.
 
Dokumenty podróży: Paszport lub dowód osobisty musi być ważny co najmniej 3 miesięce od daty zakończenia imprezy. 
 
Czas przelotu: ok. 3,5 h
 
Język: gruziński. Można porozumieć się po rosyjsku, rzadziej po angielsku.

Napięcie elektryczne 220 V / 50 Hz
Typ gniazdka: C (takie jak w Polsce)