Prawdziwe podróże

Gruzja - Winnym Szlakiem

Cena od: 2820 PLN

Gruzja, Tbilisi- Kachetia- Monastyr alawerdi- Napareuli- Gremi, Gruzja, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Gruzja- Winnym Szlakiem

Tbilisi- Kachetia- Signagi- Monastyr alawerdi- Napareuli- Gremi 


Dzień 1
Wylot z lotniska Chopina (godz. 22:30).

Dzień 2
Lądowanie w Tbilisi (godz. 04:05), przejazd do hotelu, zakwaterowanie, czas wolny. Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Gruzji. W programie m.in.: wzniesiona nad skalistym urwiskiem, nad rzeką Kurą, prawosławna świątynia Metechi z XIII wieku, wznosząca się ponad miastem starożytna twierdza Narilala, synagoga, wybudowana na przełomie XI i XI wieku katedra Sioni – jedna z najważniejszych świątyń Gruzińskiego Kościoła Prawosławnego, przechowywany jest w niej krzyż patronki państwa – świętej Nino, dzięki której Gruzja już w 337 roku, za czasów króla Miriana II, przyjęła chrześcijaństwo, jako drugi (po Armenii) kraj na świecie. Zwiedzimy również najstarszy kościół w Tbilisi – wzniesiony w VI wieku Anczyschati oraz Muzeum Narodowe. Przejazd Aleją Rustawelego. Uroczysta obiadokolacja powitalna i nocleg.

Dzień 3
Po śniadaniu przejazd w kierunku regionu Kachetia. Nawiedzenie klasztoru Bodbe, gdzie znajduje się grób świętej Nino – patronki Gruzji. Spacer po mieście miłości – Signagi – jednej z najmniejszych, a zarazem najpiękniejszych gruzińskich miejscowości, liczącej około 1500 mieszkańców. Położona na wzgórzu, w środku winnej równiny, otoczona murem miejscowość oferuje spektakularne widoki we wszystkich kierunkach. Degustacja tradycyjnego gruzińskiego wina. Przejazd do Telawi, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie, a po nim zwiedzanie Monastyru Alawerdi. Wybudowana w XI wieku katedra jest jedną z najwyższych świątyń Kaukazu, wraz z kopułą mierzy ponad 50 metrów – była świadkiem licznych bitew z muzułmańskimi najeźdźcami. Następnie przejazd do Napareuli, gdzie zwiedzimy Winiarnię Bliźniąt oraz Muzeum Wina. Czeka nas tu degustacja domowego wina przechowywanego w glinianych amforach, tzw. kwewri. Spacer uliczkami Starego Miasta dawnej stolicy Kachetii – Gremi – jednego z ważniejszych zabytków gruzińskiej architektury z zachowanym na wzgórzu kościołem świętych Archaniołów i trzypoziomową wieżą mieszkalną – zamkiem. Powrót do hotelu w Telawi, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5
Po śniadaniu zwiedzanie zabytkowej rezydencji księcia Aleksandra Czawczawadzego w Tsinandali/Cinandali. Spacer po ogrodzie z egzotycznymi roślinami. Następnie przejazd do miejscowości Wardisubani, miejsca zamieszkania znanego wytwórcy amfor, kwewri. Przejazd do Tbilisi. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6
Po śniadaniu przejazd do wpisanej na listę światowego dziedzictwa UNESCO Mcchety – pierwszej stolicy i religijnego centrum Gruzji. Odwiedzimy  katedrę Sweti Cchoweli,  która  przez stulecia była  miejscem koronacji i pochówku władców Gruzji – wg legendy złożona jest tu szata Chrystusa. Zwiedzimy również Monastyr Dżwari. Przejazd do winiarni Jago w miejscowości Czardachi. Degustacja wina. Przejazd do Tbilisi. Czas wolny. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 7
Śniadanie, a po nim przejazd do winiarni mogącej pochwalić się wieloletnią tradycją – Chateau Mukhrani – pod tą nazwą kryje się królewska posiadłość z XVI wieku, skupiająca winnice, winiarnię, ogrody i pałac. Historia winiarstwa sięga tu 1876 roku, kiedy to przedstawiciel rodziny królewskiej, Ivane Mukhranbatoni wrócił z Francji, pełen zapału i wiedzy winiarskiej rozpoczął produkcję wina. Powrót do Tbilisi. Czas wolny. Uroczysta obiadokolacja pożegnalna z pokazem folklorystycznym i nocleg.

Dzień 8
Wykwaterowanie z hotelu, transfer na lotnisko, powrót do Polski.

Cena zawiera
przelot samolotem,
transport komfortowym autokarem z klimatyzacją w Gruzji,
zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 3*,
- wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji (w tym 1 uroczysta z winem i pokazem tańców),
opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
ubezpieczenie KL 45000 Euro, NNW 20000 PLN, bagaż 1100 PLN Signal Iduna S.A.
składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera
- napojów do obiadokolacji,
- kosztów realizacji programu (bilety wstępu, degustacje win) - 200 EURO

Opcjonalne
- dopłata do pokoju 1-osobowego – 650,- PLN
Waluta
Lari gruzińskie (GEL)
1 lari = 100 tetri
1 USD = 2,50 GEL
 
Czas lokalny: GMT +4. Brak czasu letniego.
 
Dokumenty podróży: Paszport lub dowód osobisty musi być ważny co najmniej 3 miesięce od daty zakończenia imprezy. 
 
Czas przelotu: ok. 3,5 h
 
Język: gruziński. Można porozumieć się po rosyjsku, rzadziej po angielsku.

Napięcie elektryczne 220 V / 50 Hz
Typ gniazdka: C (takie jak w Polsce)