Hiszpania- Smaki Andaluzji

Szczegóły oferty

( 4 dni)
Hiszpania
Samolot

Coin – Ronda – Gibraltar – Malaga

Andaluzja to słoneczna pogoda, rytmy flamenco, morskie plaże, gwarne bary tapas, aromat wina sherry, południowy temperament mieszkańców, a przy tym zapierające dech w piersiach widoki… Andaluzja kusi bogactwem atrakcji zapraszając turystów na niezapomnianą hiszpańską przygodę.

Ramowy program

Dzień 1

Spotkanie z pilotem na lotnisku. Przelot do Malagi.

Przejazd do Coin – miasteczka słynące ze swoich wysokiej jakości produktów lokalnych. Wizyta w lokalnej restauracji, która szczyci się nagrodą „zloty talerz”, który jest przyznawany dla najlepszej regionalnej restauracji. Degustacja tapasów z lampką lokalnego wina. Przejazd do wybranego hotelu na wybrzeżu Costa del Sol i odpoczynek. Wieczorem uroczysta kolacja w restauracji.

Dzień 2

Śniadanie i czas wolny. Lunch w hotelu. Wczesnym popołudniem przejazd do Rondy – jednego z najstarszych miasteczek Hiszpanii, położonego nad przepaścią. Zwiedzanie: mauretańska starówka z XVIII-wiecznym Nowym Mostem, z którego rozpościera się imponujący widok na 130-metrową przepaść wąwozu Tag, zwiedzanie najstarszej w Hiszpanii areny do walk byków. Kolacja w Rondzie w restauracji „nad przepaścią”. Powrót do hotelu.

Dzień 3

Śniadanie w hotelu. Wycieczka na Gibraltar, który jest enklawą brytyjską na Półwyspie Iberyjskim (trasa 110 km, ok. 1h 40 min. jazdy autokarem). Przejazd na punkt widokowy Punta de Europa, skąd rozciąga się wspaniały widok na Cieśninę Gibraltarską i góry Atlas na kontynencie afrykańskim. Przejazd przez rezerwat przyrody z 600 gatunkami flory do jaskini św. Michała, wjazd na Skałę Gibraltarską, gdzie można zobaczyć małpki bezogonowe. W trakcie zwiedzania lunch w restauracji na Giblartarze. Po południu powrót do hotelu. Wieczorem kolacja w rytmach flamenco – wieczór z lokalnym jedzeniem i pokazami tańców. Nocleg w hotelu.

Dzień 4

Śniadanie w hotelu, wykwaterowanie ok 11.00. Wizyta w Mijas, najbardziej znanym pueblos blancos, typowym andaluzyjskim miasteczku, którego białe domy toną w kolorowych kwiatach. Wśród ciasnej zabudowy z wąskimi uliczkami unosi się zapach cytrusów i jaśminu. Znajduje się tu wzniesiona na skale, nietypowa, owalna arena walk byków oraz Sanktuarium Virgen de la Pena – mistyczna kaplica, wokół której, podczas każdej uroczystości, gromadzi się całe miasto. Największą atrakcją Mijas i jego symbolem są burro taxi, czyli kolorowo przystrojone ośle taksówki. Z głównego placu rozciąga się piękna panorama Wybrzeża Słońca. Lunch w restauracji w Mijas. Przejazd do Malagi. Zwiedzanie miasta – twierdza Alcazaba (z zewnątrz) wzniesiona w VIII wieku przez Maurów i przylegający do niej zamek Gibralfaro, skąd rozpościera się najpiękniejsza panorama miasta, katedra La Manquita (z zewnątrz). Czas wolny na zakupy. Przejazd na lotnisko. Lot powrotny do kraju.

Mapa wycieczki

Świadczenia

 • transport: przelot samolotem; bagaż podręczny, transfer lotnisko – hotel – lotnisko klimatyzowanym autokarem, transfery klimatyzowanym autokarem na trasie wszystkich planowanych wycieczek,
 • zakwaterowanie: 3 noclegi w hotelu*** na wybrzeżu,
 • wyżywienie: (3 śniadania w hotelu w formie bufetu, 1 kolacja uroczysta w restauracji, 1 kolacja w restauracji nad przepaścią w Rondzie, 1 kolacja w rytmach flamenco w hotelu, 1 lunch w hotelu, 1 lunch w restauracji na Gibraltarze, 1 lunch w restauracji w Mijas),
 • program zwiedzania (wycieczka do Coin z degustacją tapasów i lampką wina, wycieczka do Rondy z biletami wstępu na arenę walki z bykami, wizytą w Bodedze z degustacją wina, wycieczka na Gibraltar z biletami wstępu do Jaskini św. Michała, wycieczka do Mijas i Malagi),
 • opieka pilota na całej trasie wyjazdu,
 • ubezpieczenie KL, NNW, CP i bagaż Signal Iduna S.A.,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Pomocowy.

Dodatkowo płatne:

 • BAGAŻ 10 kg – dopłata ok. 300 PLN/os.
 • zakwaterowanie w POKOJU 1-OSOBOWYM – dopłata ok. 450 PLN/os.

Informacje

 • Czas lokalny
  GMT +1
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Wymagany dokument tożsamości (dowód osobisty).
 • Język
  Język hiszpański,  można porozumieć się po angielsku.
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C, G
  (takie jak w Polsce)
Aktualnie przeglądasz ofertę:
Hiszpania- Smaki Andaluzji
Hiszpania- Smaki Andaluzji
4 dni