IZRAEL JORDANIA

IZRAEL – JORDANIA 8 dni

Termin: 08.11- 15.11.2014


Ramowy Program

1 dzień: przelot z Pyrzowic do Tel Avivu. Spotkanie z przewodnikiem. Transfer do centrum. Panoramiczne zwiedzanie miasta: Tel Awiw i Jaffa. Cezarea (starożytny port króla Heroda), akwedukt. Góra Karmel: kościół proroka Eliasza, ogrody Bahaiów. Wieczorem przejazd do hotelu w Tyberiadzie, kolacja i nocleg.
2 dzień: po śniadaniu przejazd wzdłuż brzegu Morza Galilejskiego. Zwiedzanie rozpoczniemy od Kafarnaum, miejsca opisanego w Biblii, w którym Jezus głosił swoje nauki. Odwiedzimy Górę Błogosławieństw oraz Tabgę, gdzie miał miejsce cud rozmnożenia ryb i chleba. Następnie rejs łodzią po Jeziorze Galilejskim. Kolejno przejedziemy przez wzgórza Galilei do Kany- miejsca pierwszego cudu Jezusa. Stamtąd udamy się do Nazaretu, gdzie Jezus wychowywał się i dorastał. Wizyta w Bazylice Zwiastowania i stolarni Świętego Józefa. Powrót do Tyberiady na kolacje i nocleg.
3 dzień: po śniadaniu przejazd na Górę Tabor. Następnie udamy się na granicę izraelsko- jordańską, na moście Szejka Husajna. Po przekroczeniu granicy zwiedzimy Dżerasz (świątynię Artemidy) i przejedziemy na Górę Nebo, z której podziwiać będziemy panoramę Ziemi Świętej- to tu Mojżesz ujrzał Ziemię Obiecaną. Dalsze zwiedzanie Ammanu. Przejazd na kolację i nocleg do hotelu w Ammanie.
4 dzień: po śniadaniu przejazd z hotelu przez pustynię i miasteczko Wadi Musa do Petry- starożytnej stolicy Nabatejczyków, datującej swe początki na III wiek p.n.e.. Następnie zwiedzanie imponujących budowli wykutych w czerwonych skałach: "El Khazne" zwany "Skarbcem Faraona", obelisków i ołtarza Al Madhbah. Powrót na kolację i nocleg do Ammanu.
5 dzień: po śniadaniu przejazd do granicy z Izraelem. Kolejno zwiedzimy Qumran oraz Jerycho- najstarsze miasto na świecie, górę kuszenia i udamy się w kierunku Morza Martwego, gdzie będzie można skorzystać z kąpieli w jego słonych wodach. Przez pustynię Judei udamy się do Jerozolimy, podziwiać będziemy zabytkowe mury Starego Miasta. Kolacja i nocleg w Betlejem.
6 dzień: zwiedzanie Jerozolimy rozpoczniemy przejażdżką w kierunku Góry Skopus ku Górze Oliwnej- miejscu wniebowstąpienia. Następnie odwiedzimy grotę Pater Noster i zobaczymy najpiękniejszy panoramiczny widok na miasto. Zwiedzimy również min. Ogrójec, Bazylikę Agonii, Grotę Zdrady, Grób Maryi, Wzgórze Syjon, Wieczernik, Grób Dawida, Opactwo Zaśnięcia, Ścianę Płaczu a także Wzgórze Świątynne. Przejazd do Betanii. W miarę możliwości czasowych wizyta w Ein Karem. Powrót do Betlejem na kolację i nocleg.
7 dzień: zwiedzanie Betlejem- miejsca narodzin Jezusa. Wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Grocie Mlecznej i Polach Pasterzy. Zwiedzimy również kościół  św. Katarzyny. Po południu udamy się do Starej Jerozolimy, przekraczając Owczą Bramę skierujemy się do Domu Miłosierdzia. Następnie odwiedzimy Kościół Św. Anny, a także Kaplicę Kościoła Biczowania oraz przejdziemy wzdłuż Drogi Bolesnej na Wzgórze Golgoty i Bazyliki Grobu Świętego. Powrót do hotelu na kolację i nocleg.
8 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu. Czas na ostatnie zakupy, przejazd na lotnisko w Tel Avivie. Wylot do kraju.

CENA:

ostateczna cena wyjazdu będzie zależna od ilości uczestników:
3.290 zł/os. przy grupie min. 45 osób
3.440 zł/os. przy grupie 40- 44 osób
3.570 zł/os. przy grupie 35- 39 osób
Dziecko do 12 roku życia kwaterowane na dostawce (z 2 dorosłych w pokoju)- cena niższa o 200zł.


ŚWIADCZENIA:
- przeloty samolotem Pyrzowice- Tel Aviv- Pyrzowice;
- transport klimatyzowanym, komfortowym autokarem w Izraelu;
- zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 2*/3*. Pokoje 2-3- osobowe z łazienkami;
- wyżywienie: 7 śniadań i 7 obiadokolacji;
- opieka polskojęzycznego przewodnika;
- ubezpieczenie KL , NNW, CP (choroby przewlekłe) SIGNAL IDUNA S.A.;


UWAGI:
Podany program jest ramowy. Kolejność zwiedzania ustala przewodnik,
Cena nie zawiera biletów wstępu, opłat wizowych i podatków w Jordanii, napiwków dla kierowcy. Na te wszystkie wydatki należy łącznie zarezerwować 130$- zbierane przez pilota na miejscu.
Cena nie zawiera napojów do obiadokolacji,
Dokument uprawniający do podróży: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wylotu z Izraela. Paszport bez pieczątek libańskich i syryjskich.

 

ZGŁOSZENIA: tel. 77 4544569, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.