Prawdziwe podróże

Jarmark Bożonarodzeniowy w Berlinie

Cena od: 399 PLN

Niemcy, Berlin, Jarmarki Świąteczne Europa, Autokar, OB - Bez wyżywienia

 Pobierz PDF

Świąteczny klimat, przystrojone uliczki, zapach przyprawy korzennej unoszący się w powietrzu, dźwięki kolęd rozbrzmiewające pośród stoisk z regionalnymi smakołykami i możliwość zakupu niepowtarzalnych prezentów dla swoich bliskich….

Zapraszamy na jednodniowy wyjazd przedświąteczny do Berlina 
Zwiedzanie połączone z pobytem na jarmarku to idealne rozwiązanie na ciekawą wycieczkę zimową porą i przedświąteczne zakupy!


Wyjazd z ustalonego miejsca we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do Berlina. Na początek wizyta przy fragmencie Muru Berlińskiego - bardzo ważnym historycznym punkcie miasta. Usłyszymy o historii muru i poszukamy najpopularniejszych grafik. Kolejno wizyta na pierwszym jarmarku na Alexanderplatz, słynnym placu w centrum Berlina. Czas na spróbowanie niemieckich smakołyków i zakup pierwszych prezentów bożonarodzeniowych. Spacer po stolicy Niemiec - przejdziemy obok Czerwonego Ratusza z 74-metrową dzwonnicą i ogromnej Katedry Berlińskiej, pięknie ozdobioną aleją Unter den Linden z mnóstwem sklepów, do Bramy Brandenburskiej (Brandenburger Tor) i Gmachu Reichstagu z tarasem widokowym pod kopułą siedziby parlamentu. Po zwiedzaniu miasta czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym na Placu Poczdamskim. W godzinach wieczornych wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd do Polski w godzinach nocnych.

ATRAKCJE
Na odświętnie przystrojonych stoiskach będzie można zakupić dekoracje świąteczne, ozdoby ze słomy, pierniczki, pachnące świeczki, a także ciepłe szale i czapki. Zmarznięci goście z przyjemnością skosztują bezalkoholowego grzańca, kiełbaskę curry wurst czy pyszne chrupiące precle. Co ciekawe, każdy jarmark w Berlinie ma swój kubek - może komuś uda się zebrać większość z nich? 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • ubezpieczenie KL, NNW, CP, bagaż Signal Iduna S.A.,
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy 

Dodatkowo płatne (obowiązkowo):

  • opłata za przewodnika lokalnego 5 Euro/os.
  • zestaw słuchawkowy audioguide 2 Euro/os.