Prawdziwe podróże

Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie

Cena od: 295 PLN

Niemcy, Drezno, Jarmarki Świąteczne Europa, Autokar, OB - Bez wyżywienia

 Pobierz PDF

Świąteczny klimat, przystrojone uliczki, zapach przyprawy korzennej unoszący się w powietrzu, dźwięki kolęd rozbrzmiewające pośród stoisk z regionalnymi smakołykami i możliwość zakupu niepowtarzalnych prezentów dla swoich bliskich.

Zapraszamy na jednodniowy wyjazd przedświąteczny do Drezna 
Zwiedzanie połączone z pobytem na jarmarku to idealne rozwiązanie na ciekawą wycieczkę zimową porą i przedświąteczne zakupy!


Wyjazd z ustalonego miejsca we wczenych godzinach porannych. Przejazd do Drezna. Spacer po mieście, Starówka, Zwinger (z zewnątrz); Opera Sampera na Placu Teatralnym, kościół Frauenkirche, czyli kościół Naszej Ukochanej Pani oraz kościół Hofkirche, czyli Nadworny, będący największym kościołem katolickim w Dreźnie. Czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych. Powrót do kraju w godzinach nocnych i zakończenie wycieczki.

ATRAKCJE
Jarmarki Bożonarodzeniowe to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów łakoci, ozdób choinkowych i prezentów, ale także niezwykła okazja by poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Drezdeński Jarmark bożonarodzeniowy, nazywany tu Striezelmarkt (Striezel, czyli strucla, tradycyjny saksoński wypiek- tzw. Dresdner Christstollen), to najstarszy tego typu jarmark w Niemczech. Jest to wizytówka Drezna, dlatego należy do obowiązkowych punktów zwiedzania miasta i okolic. Oczywiście nie jest to jedyny jarmark w Dreźnie- organizowane są też inne. Jednak ten bez wątpienia jest największy i najciekawszy. Tutaj znajdą Państwo słynne ozdoby choinkowe z pobliskich Rudaw, tkaniny i wyroby garncarskie z Łużyc, pierniki z Pulsnitz, koronki z Plauen, gwiazdy adwentowe z Herrnhut.

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • ubezpieczenie KL, NNW, CP, bagaż Signal Iduna S.A.,
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • ​obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo płatne (obowiązkowo):

  • opłata za przewodnika lokalnego 5 Euro/os.
  • zestaw słuchawkowy audioguide 2 Euro/os.