Jarmark Bożonarodzeniowy w Dreźnie

Cena od: 155 PLN

Niemcy, Drezno, Jarmark świąteczny, Autokar, OB - Bez wyżywienia

 Pobierz PDF

Świąteczny klimat, przystrojone uliczki, zapach przyprawy korzennej unoszący się w powietrzu, dźwięki kolęd rozbrzmiewające pośród stoisk z regionalnymi smakołykami i możliwość zakupu niepowtarzalnych prezentów dla swoich bliskich….

Zapraszamy na jednodniowy wyjazd przedświąteczny do Drezna
Zwiedzanie połączone z pobytem na jarmarku to idealne rozwiązanie na ciekawą wycieczkę zimową porą i przedświąteczne zakupy!


Wyjazd z Polski wg rozkładu jazdy. Przejazd do Drezna. Spacer po mieście- Starówka, Zwinger (z zewnątrz); Opera Sampera na Placu Teatralnym, kościół Frauenkirche, czyli kościół Naszej Ukochanej Pani oraz kościół Hofkirche, czyli Nadworny, będący największym kościołem katolickim w Dreźnie. Czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wyjazd w drogę powrotną do Polski w godzinach wieczornych. Powrót do kraju nad ranem i zakończenie wycieczki.

ATRAKCJE
Jarmarki Bożonarodzeniowe to nie tylko okazja do przedświątecznych zakupów łakoci, ozdób choinkowych i prezentów, ale także niezwykła okazja by poczuć atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.
Drezdeński Jarmark bożonarodzeniowy, nazywany tu Striezelmarkt (Striezel, czyli strucla, tradycyjny saksoński wypiek- tzw. Dresdner Christstollen), to najstarszy tego typu jarmark w Niemczech. Jest to wizytówka Drezna, dlatego należy do obowiązkowych punktów zwiedzania miasta i okolic. Oczywiście nie jest to jedyny jarmark w Dreźnie- organizowane są też inne. Jednak ten bez wątpienia jest największy i najciekawszy. Tutaj znajdą Państwo słynne ozdoby choinkowe z pobliskich Rudaw, tkaniny i wyroby garncarskie z Łużyc, pierniki z Pulsnitz, koronki z Plauen, gwiazdy adwentowe z Herrnhut.

Cena zawiera:

  • transport przejazd autokarem lub mikrobusem,
  • ubezpieczenie KL, NNW, CP, bagaż Signal Iduna S.A.,
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki.

Cena nie zawiera:

  • opłat za lokalnych przewodników i system słuchawkowy audio guide - łącznie ok. 7 Euro oraz biletów wstępu do zwiedzanych obiektów (dla chętnych).
  • Istnieje możliwość wykupienia obiadu w restauracji - ok. 15 Euro (realizowana przy grupie min. 10 osób chętnych - prośbę trzeba zgłosić wcześniej w biurze podróży).Termin Cena Rezerwacja
30-11-2019 - 30-11-2019155 PLNRezerwuj
07-12-2019 - 07-12-2019155 PLNRezerwuj
14-12-2019 - 14-12-2019155 PLNRezerwuj