Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze 2 dni

Aktualnie brak ceny

Czechy, Praga, Jarmark świąteczny, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Świąteczny klimat, przystrojone uliczki, zapach przyprawy korzennej unoszący się w powietrzu, dźwięki kolęd rozbrzmiewające pośród stoisk z regionalnymi smakołykami i możliwość zakupu niepowtarzalnych prezentów dla swoich bliskich….

Zapraszamy na dwudniowy wyjazd przedświąteczny do Pragi
Zwiedzanie połączone z pobytem na jarmarku to idealne rozwiązanie na ciekawą wycieczkę zimową porą i przedświąteczne zakupy!


Dzień 1
Wyjazd z kraju wg rozkładu jazdy. Przejazd do stolicy Czech - PRAGI. Zwiedzanie miasta- spacer po Vaclavskim Namesti, czyli Placu Wacława, miejscu najsłynniejszych praskich demonstracji, marszów i zebrań publicznych z pomnikiem patrona Czech św. Wacława. Zobaczymy Muzeum Narodowe, będące symbolem czeskiego odrodzenia narodowego (z zewnątrz), ulica Na Prikopie, Brama Prochowa, Dom Miejski, Rynek Starego Miasta ze słynnym zegarem "Orloj", Pomnik reformatora religijnego Jana Husa, Kościół Tyński, Kościół św. Mikołaja. Czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu. Zakwaterowanie i obiadokolacja. Nocleg
Dzień 2
Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum na dalsze zwiedzanie Pragi - Klasztor na Strahovie oraz tamtejsza Biblioteka, która stanowi Pomnik Narodowego Piśmiennictwa Czech. Następnie spacer obok praskiej Lorety do Zamku Praskiego, czyli Hradu. Zwiedzanie Hradczan- Katedra św. Wita, Pałac Królewski, Bazylika św. Jerzego oraz Złota Uliczka. Następnie spacer przez Małą Stranę, Most Karola do Rynku Staromiejskiego. Na koniec czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Wyjazd w drogę powrotną. Powrót do Polski około północy.

ATRAKCJE
W Pradze targi świąteczne odbędą się, tak jak co roku, na Rynku Staromiejskim i Placu Wacława.
Na odświętnie przystrojonych stoiskach będzie można zakupić dekoracje świąteczne, ozdoby ze słomy, pierniczki świąteczne, pachnące świeczki, a także ciepłe szale i czapki. Zmarznięci goście z przyjemnością skosztują grzane wino, gorący poncz czy miód pitny, ucztą dla podniebienia będą także pieczone kasztany, kukurydza, tradycyjne czeskie pieczywo i grillowane kiełbaski. Pod przepięknie oświetloną choinką na Rynku Staromiejskim znajdzie się szopka bożonarodzeniowa.
Na ustawionej w Rynku scenie będzie można posłuchać kolęd.

Cena zawiera:

  • TRANSPORT: autokarem lub mikrobusem,
  • ZAKWATEROWANIE: 1 nocleg w hotelu w Pradze,
  • WYŻYWIENIE: śniadanie i obiadokolacja w hotelu,
  • UBEZPIECZENIE: KL, NNW, CP Signal Iduna S.A.,
  • OPIEKĘ pilota na całej trasie wycieczki.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i biletów komunikacji miejskiej- łącznie ok. 300 CZK (ok. 50zł).Aktualnie brak terminów