Prawdziwe podróże

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu

Oferta grupowa

Austria, Wiedeń, Jarmarki Świąteczne Europa, Autokar, OB - Bez wyżywienia

 Pobierz PDF

Świąteczny klimat, przystrojone uliczki, zapach przyprawy korzennej unoszący się w powietrzu, dźwięki kolęd rozbrzmiewające pośród stoisk z regionalnymi smakołykami i możliwość zakupu niepowtarzalnych prezentów dla swoich bliskich.

Zapraszamy na jednodniowy wyjazd przedświąteczny do Wiednia 
Zwiedzanie połączone z pobytem na jarmarku. Najpiękniejsze wiedeńskie place i zapach świątecznych wypieków, gorącego ponczu oraz prażonych migdałów


Wyjazd z ustalonego miejsca we wczesnych godzinach porannych. Przejazd do WIEDNIA. Wizytę w stolicy Austrii rozpoczniemy od przejażdżki staromiejską obwodnicą Wiednia - Ringiem, z reprezentacyjnymi budowlami - Operą, Muzeum Historii Sztuki, Placem Marii Teresy, Parlamentem, Ratuszem, Uniwersytetem i Kościołem Wotywnym. Następnie spacer z przewodnikiem po Starym Mieście. Zobaczymy najstarszy kościół w Wiedniu pod wezwaniem Św. Ruprechta, najstarszy plac miejski Hoher Markt z bardzo interesującym zegarem Anker, Katedrę św. Szczepana – dumę i jeden z symboli Wiednia. Po zwiedzaniu miasta czas wolny na Jarmarku Bożonarodzeniowym. Dzień zakończymy na wzgórzu Kahlenberg z kaplicą Jana III Sobieskiego i piękną panoramą Wiednia. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną do Polski.

ATRAKCJE
Od połowy listopada do Bożego Narodzenia najpiękniejsze wiedeńskie place przemieniają się w czarujące jarmarki bożonarodzeniowe. W powietrzu unosi się zapach świątecznych wypieków, gorącego ponczu i prażonych migdałów. Stare miasto i ulice handlowe są udekorowane świątecznymi lampkami, które nadają miastu świąteczny nastrój. Odwiedzający liczne jarmarki rozsiane malowniczo po całym mieście będą mogli kupić prezenty świąteczne, ozdoby choinkowe, wyroby rzemiosła artystycznego, wyśmienite pyszności, słodycze i rozgrzewające napoje, sztukę rękodzielniczą, szklane dekoracje, tradycyjne szopki i ceramikę. 

Cena zawiera:

  • przejazd autokarem
  • ubezpieczenie KL, NNW, CP, bagaż Signal Iduna S.A.,
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Dodatkowo płatne (obowiązkowo):

  • opłata za przewodnika lokalnego 5 Euro/os.
  • zestaw słuchawkowy audioguide 2 Euro/os.Aktualnie brak terminów