JARMARK W PRADZE

Jarmark Bożonarodzeniowy z noclegiem w Pradze - sprawdź ofertę!

PIELGRZYMKA DO FATIMY

Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy w ostatnim terminie w tym roku - 08-14.11.2017 - sprawdź ofertę!

JARMARK W KRAKOWIE

Jarmark Bożonarodzeniowy ze zwiedzaniem Krakowa - sprawdź ofertę!

LONDYN CITY BREAK

Wyloty z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic - sprawdź ofertę!

JARMARK W WIEDNIU

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu - sprawdź ofertę!

TROPICAL ISLANDS

Tropiki w zasięgu ręki! - sprawdź ofertę!

 

WŁOCHY - SMAKI TOSKANII

 


Dzień 1: Wyjazd z Polski w godzinach popołudniowych. Przejazd przez Czechy i Austrię. Nocny przejazd do Włoch.

Dzień 2: W godzinach rannych przyjazd do Lukki - miasta otoczonego grubymi, renesansowymi murami obronnymi. Zwiedzanie: katedra San Martino, spacer najbogatszą ulicą Lukki do Piazza dell’Amfiteatro - gdzie znajduje się krąg średniowiecznych budowli, których fundamenty stanowią łuki rzymskiego amfiteatru, Casa di Puccini, mury obronne, romańska Bazylika San Frediano. Następnie przejazd autokarem do Pizy. Zwiedzanie: Pola Cudów z Krzywą Wieżą, katedrą, baptysterium i dzwonnicą oraz na Piazza dei Cavalieri - główny plac średniowiecznej Pizy. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3: Śniadanie, wyjazd do Sieny - odwiecznej rywalki Florencji. Miasta, które w całości zachowało swój średniowieczny charakter. Zwiedzanie: Kościół św. Dominika, gdzie znajdują się relikwie św. Katarzyny, Sanktuarium św. Katarzyny, Katedra, Piazza del Campo, gdzie dwa razy w roku odbywają się słynne wyścigi zwane “Palio”. Następnie przejazd do San Gimignano - miasta, nazwanego “średniowiecznym Manhatanem”- ze względu na charakterystyczną, wysoką architekturę. Zwiedzanie: Piazza del Duomo, Piazza della Cisterna, ulica San Giovanni z pięknymi sklepikami pełnymi miejscowych wyrobów, kolegiata. Przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4: Śniadanie, całodzienna wycieczka na przepiękna toskańską wyspę - Elbę. Promowanie na wyspę z miejscowości Piombino Przejazd do stolicy wyspy - Portoferraio. Wizyta w pięknie położonej, rezydencji Napoleona. Czas na plażowanie w najbardziej znanej wypoczynkowej miejscowości wyspy - Marina di Campo. (W przypadku niepogody objazd wyspy). Powrót do Partoferraio - promowanie do Piomnbino. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5: Śniadanie, przejazd do serca Toskanii - rejonu Chianti. Region słynący z typowo toskańskich pejzaży, winnic, alejek cyprysowych i maleńkich malowniczych miasteczek. Zwiedzanie Greve In Chianti, Radda in Chianti miejscowości uważanej za stolicę Chianti. Przejazd przez miejscowości Castellina in Chianti i Querce Grossa. Następnie degustacja lokalnych win i zakąsek w jednej z winnic. Przejazd do miejscowości Colle di Val d’Elsa - średniowiecznego miasta z wąziutkimi uliczkami i katedrą, w której znajduje się cenna relikwia -święty gwóźdź, pochodzący z Krzyża, na którym ukrzyżowano Chrystusa. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6: Śniadanie, przejazd do Florencji - stolicy Toskanii, kolebki renesansu. Zwiedzanie: Palazzo Pitti, Ponte Vecchio - stary most złotników, spacer przez Pizza della Signiorii, Palazzo Vecchio, Wieża Giotta, Katedra Santa Maria della Fiore z piękna neogotycka fasadą, Baptysterium, Dom Dantego, kościół Santa Croce, kościół San Lorenzo. Czas wolny. Około godz. 18.00 wyjazd do Polski.

Dzień 7: Powrót do kraju w godzinach popołudniowych.


ŚWIADCZENIA:
· ZAKWATEROWANIE: 4 noclegi w hotelach ***,
· WYŻYWIENIE: 4 śniadania, 4 obiadokolacje,
· OPIEKA PILOTA: na całej trasie wycieczki,
· TRANSPORT: przejazd komfortowym autokarem: klimatyzacja, barek, video, wc.
· UBEZPIECZENIE: NNW i KL Signal Iduna S.A.