JARMARK W PRADZE

Jarmark Bożonarodzeniowy z noclegiem w Pradze - sprawdź ofertę!

PIELGRZYMKA DO FATIMY

Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy w ostatnim terminie w tym roku - 08-14.11.2017 - sprawdź ofertę!

JARMARK W KRAKOWIE

Jarmark Bożonarodzeniowy ze zwiedzaniem Krakowa - sprawdź ofertę!

LONDYN CITY BREAK

Wyloty z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic - sprawdź ofertę!

JARMARK W WIEDNIU

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu - sprawdź ofertę!

TROPICAL ISLANDS

Tropiki w zasięgu ręki! - sprawdź ofertę!

 

Mazowsze Chopina - 3 DNI

Żelazowa Wola - Brochów - Warszawa

RAMOWY PLAN WYCIECZKI:

DZIEŃ 1: Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych. Przejazd do Żelazowej Woli, gdzie uczestnicy zwiedzą dom, w którym urodził się Fryderyk Chopin. Obecnie w Dworku znajduje się wyposażenie z czasów życia kompozytora, natomiast sam budynek otoczony jest pięknym parkiem. Po zwiedzaniu przejazd do Brochowa, gdzie w tamtejszej bazylice pod wezwaniem św. Jana Chrzciciela został ochrzczony kompozytor a jego rodzice brali ślub. Następnie przejazd do Warszawy, gdzie Fryderyk Chopin spędził 20 pierwszych lat swojego życia, uczył się muzyki i dawał pierwsze koncerty. Przejazd do hotelu na obiadokolację. Po krótkim odpoczynku wyjazd na koncert w Teatrze Wielkim. Powrót do hotelu, nocleg.

DZIEŃ 2: Po śniadaniu przejazd do centrum na zwiedzanie miasta. Spacer Traktem Królewskim na Plac Zamkowy i do Zamku Królewskiego. Spacer po Krakowskim Przedmieściu: Kościół ss. Wizytek, gdzie kompozytor grywał na organach podczas niedzielnych mszy św. dla uczniów i studentów, Salonik Chopinów, jedyne z warszawskich mieszkań kompozytora udostępnione do zwiedzania, Kościół Św. Krzyża, w którym znajduje się urna z sercem Fryderyka Chopina oraz epitafium i napis: -Gdzie skarb twój, tam serce twoje”. Następnie niezapomniana wizyta w multimedialnym Muzeum Fryderyka Chopina, gdzie uczestnicy poprzez ścieżki audio utworów muzycznych, pejzaży dźwiękowych i elementów teatru radiowego, a także przekazów audio-video, książek wirtualnych, interaktywnych prezentacji, gier dla dzieci, oraz projekcji poznają twórczość i życie kompozytora. Po zwiedzaniu muzeum przejście obok Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, najstarszej i największej uczelni muzycznej w Polsce. Powrót do hotelu na obiadokolację i nocleg.

DZIEŃ 3: Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd na zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Przejście obok Pałacu Kultury i Nauki. Następnie spacer po Łazienkach Królewskich, gdzie uczestnicy zobaczą piękny zespół pałacowo-parkowy, a pośród alejek odnajdą słynny Pomnik Fryderyka Chopina, przy którym co roku w sezonie letnim odbywają się niedzielne koncerty chopinowskie. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

świadczenia:

- Transport: przejazd autokarem

- Zakwaterowanie: 2 noclegi w hotelu (pokoje 2,3osobowe z łazienkami)

- Wyżywienie: śniadania i obiadokolacje

- Opieka pilota na całej trasie wycieczki

- Opieka przewodnika miejskiego

- UPOMINEK dla każdego uczestnika

- BILETY WSTĘPU mogą być wliczone w cenę wycieczki lub płatne dodatkowo przez uczestników

 

 

W sprawie wyceny, terminów lub konieczności indywidualnego dostosowania programu, prosimy o kontakt z naszym biurem