JARMARK W PRADZE

Jarmark Bożonarodzeniowy z noclegiem w Pradze - sprawdź ofertę!

PIELGRZYMKA DO FATIMY

Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy w ostatnim terminie w tym roku - 08-14.11.2017 - sprawdź ofertę!

JARMARK W KRAKOWIE

Jarmark Bożonarodzeniowy ze zwiedzaniem Krakowa - sprawdź ofertę!

LONDYN CITY BREAK

Wyloty z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic - sprawdź ofertę!

JARMARK W WIEDNIU

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu - sprawdź ofertę!

TROPICAL ISLANDS

Tropiki w zasięgu ręki! - sprawdź ofertę!

 

Góry Świętokrzyskie - 4-6 DNI

RAMOWY PROGRAM:

Dzień 1- wyjazd z umówionego miejsca w godzinach rannych. Przejazd do miejscowości Piątek- miasta, które leży dokładnie w środku geometrycznym Polski, o czym informuje pomnik w rynku. Zobaczymy również: gotycki, ceglany kościół z XV w oraz klasycystyczną dzwonnicę z pocz. XIX w. Następnie przejazd do Kielc, gdzie odwiedzimy rezerwat ścisły przyrody nieożywionej usytuowany w centrum miasta, gdzie zaobserwować można szereg ciekawych zjawisk tektonicznych, krasowych oraz geologicznych. zwiedzanie miasta: Kadzielnia oraz Pałac Biskupów Krakowskich, Przejazd do hotelu– zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2- po śniadaniu przejazd do Jaskini Raj- największą wartość przyrodniczą stanowi tu, powstała na skutek działania wody, bogata szata naciekowa. Następnie przejazd do Chęcin- starego górniczego miasta, gdzie zobaczymy m.in. zamek z XIII w., rynek dolny i górny, renesansowe kamieniczki, kościół parafialny z 1325 r. Przejazd do Jędrzejowa- miasta słynącego z wielkiej kolekcji zegarów. Zobaczymy tu Opactwo Cystersów oraz Muzeum Zegarów. Kolejnym punktem programu będą Nagłowice, gdzie zwiedzimy muzeum Mikołaja Reja. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 3- po śniadaniu przejazd do Zagnańska, gdzie podziwiać będziemy jeden z najstarszych pomników przyrody - dąb Bartek. W Samsonowie zobaczymy ruiny huty, a w nich: wielki piec oraz wieżę gichtociągową. Następnie przejazd do Oblęgorka, gdzie mieści się Muzeum Henryka Sienkiewicza. W muzeum zobaczymy pamiątki po pisarzu: meble, portrety rodzinne, fotografie, pamiątki licznych podróży. Powrót do hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4- po śniadaniu przejazd do Nowej Słupi. Zwiedzanie Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego, wyjście na Św. Krzyż- zwiedzanie Zespołu Klasztornego Oblatów, Muzeum Przyrodnicze Świętokrzyskiego Parku Narodowego i obejrzenie gołoborzy.

Powrót w godzinach wieczornych


ŚWIADCZENIA:
- przejazd autokarem
- 3 noclegi w hotelu
- 3 śniadania, 3 obiadokolacje
- opieka pilotaW sprawie wyceny, terminów lub konieczności indywidualnego dostosowania programu, prosimy o kontakt z naszym biurem