JARMARK W PRADZE

Jarmark Bożonarodzeniowy z noclegiem w Pradze - sprawdź ofertę!

PIELGRZYMKA DO FATIMY

Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy w ostatnim terminie w tym roku - 08-14.11.2017 - sprawdź ofertę!

JARMARK W KRAKOWIE

Jarmark Bożonarodzeniowy ze zwiedzaniem Krakowa - sprawdź ofertę!

LONDYN CITY BREAK

Wyloty z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic - sprawdź ofertę!

JARMARK W WIEDNIU

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu - sprawdź ofertę!

TROPICAL ISLANDS

Tropiki w zasięgu ręki! - sprawdź ofertę!

 

Karpacz

ZIELONA SZKOŁA W KARPACZU

Karpacz- miejscowość położona na północnych stokach Karkonoszy u podnóża Śnieżki (1602m) . Dzięki wysokości, lasom świerkowym i dobrej osłonie od wiatrów wczasowisko ma łagodny klimat górski, o silnym nasłonecznieniu. Jest tu znana stacja sportów zimowych do dyspozycji narciarzy są dwa wyciągi krzesełkowe oraz 6 orczykowych, orczykowych także nartostrady, z których dwie są sztucznie zaśnieżane.

Nasz obiekt posiada stołówkę, świetlice z możliwością organizowania dyskotek. Na miejscu sala telewizyjna, bilard, tenis stołowy, miejsce na ognisko i grila. Wyciągi w odległości ok. 200m-800m.

Ramowy Program:

DZIEŃ 1: Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach rannych. Przejazd w kierunku Książa. Następnie zwiedzanie zamku, gdzie można podziwiać zabytkowe wnętrza, wieżę, tarasy w stylu francuskim, park angielski, hipodrom. Następnie przejazd do Karpacza, zakwaterowanie w obiekcie, obiad. Spacer po okolicy. Powrót na teren obiektu - zajęcia na miejscu, korzystanie z infrastruktury ośrodka. Kolacja, zajęcia w grupach, rozpoczęcie prowadzenia naszej wycieczkowej Kroniki. Nocleg.

 

2 DZIEŃ - Śniadanie, a po nim piesza wycieczka z przewodnikiem w góry. Dzieci otrzymują suchy prowiant na wyjście w góry. Spacer do Karpacza Górnego, zwiedzanie Kościółka Wang - kościółka Szczęśliwych Małżeństw. Świątynia została wzniesiona według tradycyjnych wzorców skandynawskiego budownictwa sakralnego, łączących elementy architektury romańskiej z tradycją nordycką. Następnie przejście łagodnym szlakiem turystycznym w kierunku Schroniska Domek Myśliwski - tzw. Samotnia, podziwianie panoramy gór nad Małym Stawem. Odpoczynek. Spacer w kierunku Strzechy Akademickiej i przejście do stacji kolejki linowej Kopa. Powrót pieszo do Karpacza. Powrót do obiektu na obiadokolację w formie ogniska. Następnie konkurs Wiosennej Rewii Mody oraz wybór Miss i Mistera. Nocleg.

3 DZIEŃ - Śniadanie, po nim wyjście do Miejskiego Muzeum Zabawek, Zabawki pokazane są w gablotach zaprojektowanych i ręcznie malowanych przez krakowskiego scenografa - Pana Kazimierza Wiśniaka. Tło każdej półeczki zostało pięknie wymalowane, tworząc bajkową scenerię podkreślające realizm poszczególnych scen. Sceneria "mini domków" pobudza wyobraźnię dziecka, a dorosłym, pozwala powrócić pamięcią w świat dziecka. Porównanie zabawek
- wczoraj i dziś”. Powrót do obiektu na obiad. Następnie spędzimy niezapomniane chwile na Letnim Torze Saneczkowym. Tor jest oznakowany, a w nocy oświetlony! Zjazd o długości 1 060m, 2 tunele (18 i 6m) wiraż ślimakowy (560°), 14 wiraży, 3 uskoki i 2 oczka wodne dostarczą silnych emocji i wrażeń. Powrót do obiektu na kolację, a po niej zabawa taneczna, podczas której wybierzemy najlepszego tancerza. Nocleg.

4 DZIEŃ - Śniadanie, po nim wybierzemy się do Miasteczka Western City. Miasteczko Westernowe zajmuje teren 5ha, położone jest u stóp Śnieżki składa się z 12 drewnianych budynków - swoim wyglądem nawiązujących do starych, westernowych miasteczek. Są to m.in. "Chata Traperska", "Biuro Szeryfa" z więzieniem, "Sklep Kolonialny”, -Bank", "Kuźnia", "Saloon", w tym są trzy restauracje. Atrakcje, jakie na nas czekają w miasteczku to np.: przejazd kolejką, jazda konna - spacer, rzut włócznią, wejście na -Pal Męczarni”, strzelnica indiańska oraz bilet wstępu, który wliczony jest w cenę karnetów dla grup szkolnych. Powrót do obiektu na obiad. Po nim przejazd do Parku Miniatur - zabytków w Kowarach, Powrót do obiektu, przygotowanie do konkursu plastycznego -Mój Karpacz” oraz uzupełnienie Kroniki. Przygotowanie do kolacji, a po niej podsumowanie Zielonej szkoły oraz wręczenie dyplomów. Nocleg.

5 DZIEŃ - śniadanie, wykwaterowanie z obiektu. Następnie wycieczka po Kotlinie Jeleniogórskiej (autokarem). Zamek Chojnik, Wodospad Szklarki, Szklarska Poręba, Wodospad Kamieńczyka, Zakręt Śmierci. Wyjazd w drogę powrotną w godzinach popołudniowych i zakończenie zielonej szkoły.

 

ŚWIADCZENIA:
Zakwaterowanie : 4 noclegi w ośrodku wczasowym, pokoje 2,3,4 osobowe
Wyżywienie 3 x dziennie + suchy prowiant na drogę powrotną
Transport: komfortowy autokar
Opieka pilota
Opieka przewodnika górskiego podczas wyjścia w góry
Ognisko z pieczeniem kiełbasek
Wycieczki wg programu

 


W sprawie wyceny, terminów lub konieczności przygotowania zmian w programie, prosimy o kontakt z naszym biurem