JARMARK W PRADZE

Jarmark Bożonarodzeniowy z noclegiem w Pradze - sprawdź ofertę!

PIELGRZYMKA DO FATIMY

Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy w ostatnim terminie w tym roku - 08-14.11.2017 - sprawdź ofertę!

JARMARK W KRAKOWIE

Jarmark Bożonarodzeniowy ze zwiedzaniem Krakowa - sprawdź ofertę!

LONDYN CITY BREAK

Wyloty z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic - sprawdź ofertę!

JARMARK W WIEDNIU

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu - sprawdź ofertę!

TROPICAL ISLANDS

Tropiki w zasięgu ręki! - sprawdź ofertę!

 

Góry Świętokrzyskie
ZIELONA SZKOŁA W GÓRACH ŚWIĘTOKRZYSKICH
Ramowy programy:

1 dzień - Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych, przejazd do Chęcin na zwiedzanie ruin zamku królewskiego, będącego symbolem miasta i jednym z najciekawszych miejsc województwa świętokrzyskiego. Następnie przejazd do Kielc, gdzie w nietypowy sposób uczestnicy poznają świat gadów. W kieleckim egzotarium -Dolina Gadów” najpierw zobaczą wielu egzotycznych mieszkańców, np. kajmana okularowego, Następnie na specjalnym wykładzie połączonym z pokazem zwierząt uczestnicy dowiedzą się ciekawych informacji o cechach anatomicznych i środowisku życia poszczególnych gatunków gadów. Po zwiedzaniu przejazd do ośrodka, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek. Wieczorem korzystanie z infrastruktury ośrodka, tworzenie księgi pamiątkowej Zielonej Szkoły, zajęcia plastyczne. Nocleg.

2 dzień - Śniadanie, a po nim przejazd do Kielc. Spacer po mieście, zwiedzanie Pałacu Biskupów Krakowskich. Następnie lekcja muzealna w Muzeum Narodowego w Kielcach, podczas uczestnicy poznają podania i legendy związane z Ziemią Świętokrzyską. Obiad. Następnie przejazd do Oblęgorka, do Muzeum Henryka Sienkiewicza. Zobaczyć tu można gabinet, salon, jadalnię, palarnię i sypialnię pisarza. Wyposażenie stanowią oryginalne meble, obrazy, rzeźby, tkaniny i część księgozbioru Sienkiewicza. Pałacyk otacza rozległy park, którego niewątpliwą ozdobą są ogromne stare dęby, lipy i platany. W drodze powrotnej do ośrodka zatrzymamy się w Zagnańsku, gdzie znajduje się kilkusetletni dąb -Bartek”. Powrót do ośrodka na kolację w formie ogniska z pieczeniem kiełbasek. Nocleg.

3 dzień - Śniadanie, przejazd do Tokarni, do Parku Etnograficznego -Muzeum Wsi Kieleckiej”. Najpierw uczestnicy zobaczą najcenniejsze zabytki budownictwa wiejskiego i małomiasteczkowego Kielecczyzny: fragmenty wsi, w których zagrody stanowiące warsztat pracy rolnika sąsiadowały z obiektami przemysłu wiejskiego, takimi jak młyn, wiatrak, kuźnia, a także karczmy, szkoły, sklepy, kościoły, a także plebanie, dwory i folwarki dworskie. Następnie grupa weźmie udział w warsztatach etnograficznych o wybranej tematyce. Po warsztatach uczestnicy spędzą czas przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. Następnie przejedziemy do Jaskini Raj, jednej z najbardziej znanych atrakcji turystycznych Gór Świętokrzyskich i jedną z najpiękniejszych jaskiń krasowych naszego kraju. Występują tutaj skupiska stalaktytów o unikatowym na skalę światową zagęszczeniu. Jaskinia uznana została za rezerwat przyrody nieożywionej i stanowisko archeologiczne. Po zwiedzaniu jaskini powrót do ośrodka na obiadokolację. Wieczór przy zabawach sportowych, zajęciach plastycznych i grach zespołowych. Nocleg.

4 dzień - Śniadanie, pobranie suchego prowiantu, przejazd do Nowej Słupii. Przed wyjściem w góry wizyta w Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego. W muzeum obejrzeć można  fragmenty dawnych pieców hutniczych, odsłonięte i pozostawione w tym samym miejscu, gdzie funkcjonowały przed około 2 tysiącami lat. Po obejrzeniu ekspozycji wyjście z przewodnikiem w trasę na Łysą Górę, na szczycie której znajduje się opactwo pobenedyktyńskie Święty Krzyż. Po zdobyciu drugiego najwyższego szczytu Gór Świętokrzyskich, zejście z gór i powrót do ośrodka. Obiadokolacja. Podsumowanie Zielonej Szkoły, dyskoteka, nocleg.

5 dzień - Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka. Przejazd do Jędrzejowa. Wizyta w Muzeum Zegarów Słonecznych. Najpierw zwiedzimy ekspozycję prezentującą zabytkowe wnętrza - mieszkanie rodziny Przypkowskich (fundatorów muzeum) według stanu z przed I wojny światowej, zrekonstruowany apartament w stylu XVIII w., ekspozycję zegarów słonecznych i mechanicznych oraz ekspozycję dawnej gastronomii i farmacji w zabytkowych piwnicach. Po obejrzeniu ekspozycji uczestnicy wezmą udział w lekcji muzealnej o wybranej tematyce. Obiad, wyjazd w drogę powrotną. Przyjazd w godzinach wieczornych i zakończenie Zielonej Szkoły.

świadczenia:

- TRANSPORT: przejazd komfortowym autokarem

- ZAKWATEROWANIE: 4 noclegi w ośrodku

- WYŻYWIENIE: 4 śniadania, 2 obiady, 3 obiadokolacje, 1 obiad w formie ogniska, 1 kolacja w formie ogniska, suchy prowiant na wyjście w góry

- OPIEKA pilota na całej trasie wycieczki

- OPIEKA przewodnika górskiego podczas wyjścia w góry

- OPIEKA wychowawców z ramienia szkoły

- UPOMINEK dla każdego uczestnika Zielonej Szkoły

- BILETY WSTĘPU do zwiedzanych obiektów mogą być zawarte w cenie lub płatne dodatkowo przez uczestników

 

 

W sprawie wyceny, terminów lub konieczności przygotowania zmian w programie, prosimy o kontakt z naszym biurem