JARMARK W PRADZE

Jarmark Bożonarodzeniowy z noclegiem w Pradze - sprawdź ofertę!

PIELGRZYMKA DO FATIMY

Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy w ostatnim terminie w tym roku - 08-14.11.2017 - sprawdź ofertę!

JARMARK W KRAKOWIE

Jarmark Bożonarodzeniowy ze zwiedzaniem Krakowa - sprawdź ofertę!

LONDYN CITY BREAK

Wyloty z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic - sprawdź ofertę!

JARMARK W WIEDNIU

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu - sprawdź ofertę!

TROPICAL ISLANDS

Tropiki w zasięgu ręki! - sprawdź ofertę!

 

CZECHY - Praga

ZIELONA SZKOŁA W PRADZE

RAMOWY PROGRAM:

1 DZIEŃ - Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych, przejazd do Pragi. Na trasie planowane są krótkie postoje. Po przyjeździe do stolicy Czech zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

2 DZIEŃ - Śniadanie, a po nim przejazd do centrum Pragi na zwiedzanie. Spacer po Vaclavskim Namestii - miejscu najsłynniejszych praskich demonstracji, marszów i zebrań publicznych. Uczestnicy zobaczą tam pomnik patrona Czech Św. Wacława oraz Muzeum Narodowe (z zewnątrz), będące symbolem czeskiego odrodzenia narodowego. Następnie przejście ulicą Na Prikopie do Bramy Prochowej, Domu Miejskiego oraz Rynku Starego Miasta. Tutaj uczestnicy zobaczą Ratusz i słynny zegar -Orloj”, pomnik reformatora religijnego Jana Husa oraz Kościół Tyński. Po zwiedzaniu powrót do hotelu, obiadokolacja, odpoczynek. Wieczorem dla chętnych przejazd metrem do centrum, spacer po Pradze nocą. Powrót do hotelu na nocleg. 3 DZIEŃ - Śniadanie, a następnie przejazd na dalsze zwiedzanie Pragi. Uczestnicy zobaczą Klasztor na Strahovie oraz zajrzą do tamtejszej Biblioteki, która stanowi Pomnik Narodowego Piśmiennictwa Czech. Następnie wizyta w niezwykłym Muzeum Miniatur, w którym w skali mikro możemy zobaczyć np. karawanę wielbłądów, przechodzącą przez ucho igielne lub najmniejszą książkę świata, wpisaną jako rekord do Księgi Guinessa, o rozmiarze 0,9 x 0,9 mm. Spacer obok Praskiej Lorety na Zamek Praski - czyli Hrad. Zwiedzanie słynnych Hradczan, czyli wzgórza zamkowego, gdzie warto zobaczyć Katedrę Św. Wita, Pałac Królewski, Bazylika Św. Jerzego oraz Złotą Uliczkę (jeżeli będzie otwarta po remoncie). Następnie spacer przez Małą Stranę i Most Karola do Rynku Staromiejskiego. Powrót do hotelu na obiadokolację. Wieczorem wyjazd na rejs statkiem po Wełtawie - podziwianie panoramy stolicy Czech. Powrót do hotelu na nocleg. 4 DZIEŃ - Śniadanie, a po nim wyjazd do Kutnej Hory. Spacer po mieście, gdzie uczestnicy zobaczą Katedrę św. Barbary, Kopalnię Srebra, Starówkę, gotycką Kamienną Fontannę oraz Kolumnę Zarazy. Następnie przejazd do Skalnego Miasta, zwiedzanie jednego z najpiękniejszych Skalnych Miast - Adrspasskiego Skalnego Miasta, spacer szlakiem labiryntów skalnych, przejażdżka łódką po jeziorku.   Powrót do Pragi, obiadokolacja, nocleg. 5 DZIEŃ - Śniadanie, wykwaterowanie i wyjazd w drogę powrotną. Po drodze planowane są krótkie postoje. Powrót w godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki. świadczenia:

- Transport: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, mini barek, video, wc);

- Zakwaterowanie: 4 noclegi w hotelu turystycznym w Pradze (pokoje 2, 3 osobowe z łazienkami) lub typu moduł: na 2 pokoje przypada wspólna łazienka;

- Wyżywienie: 2 razy dziennie

- Ubezpieczenie: NNW, KL, bagaż, CP (choroby przewlekłe) - Signal Iduna Travel;

- Opieka pilota na całej trasie; przewodnika lokalnego na Zamku Praskim (4 godz.);

- Opieka nauczycieli z ramienia szkoły

- BILETY WSTĘPU mogą być wliczone w cenę wycieczki lub płatne dodatkowo przez uczestników

W sprawie wyceny, terminów lub konieczności przygotowania zmian w programie, prosimy o kontakt z naszym biurem