JARMARK W PRADZE

Jarmark Bożonarodzeniowy z noclegiem w Pradze - sprawdź ofertę!

PIELGRZYMKA DO FATIMY

Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy w ostatnim terminie w tym roku - 08-14.11.2017 - sprawdź ofertę!

JARMARK W KRAKOWIE

Jarmark Bożonarodzeniowy ze zwiedzaniem Krakowa - sprawdź ofertę!

LONDYN CITY BREAK

Wyloty z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic - sprawdź ofertę!

JARMARK W WIEDNIU

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu - sprawdź ofertę!

TROPICAL ISLANDS

Tropiki w zasięgu ręki! - sprawdź ofertę!

 

Wisła
ZIELONA SZKOŁA - WISŁA, POD HASŁEM „Z EKOLOGIĄ ZA PAN BRAT"

Wisła położona u stóp Baraniej Góry posiada nieodparty urok. Jest miejscem dającym początek królowej polskich rzek Wisły. Miasto malowniczo położone w dolinie, zewsząd otoczona łagodnymi zboczami, nazwana„Perłą Beskidu Śląskiego". Doskonałe miejsce wypoczynku dla dzieci i młodzieży pod względem krajoznawczym i kulturowym. Czyste, świeże powietrze, leczniczy mikroklimat doskonale wpływa na drogi oddechowe i samopoczucie uczestników.

 


ZAKWATEROWANIE:

OŚRODEK WYPOCZYNKOWY - zlokalizowany w odległości 2,5km od centrum miasta. Cicha, spokojna okolica pozwala na pełnowartościowy wypoczynek dzieci. Nieopodal obiektu znajduje się sala gimnastyczna, park, amfiteatr, tereny spacerowe. Miejsce bezpieczne, ogrodzone. Do dyspozycji dzieci: pokoje 2,3,4-osobowe z łazienkami , TV, sale do prowadzenia zajęć dydaktycznych, stół bilardowy i stół do ping-ponga, boisko do gry w piłkę nożną. W razie niepogody na miejscu gry planszowe różnego typu.


PROGRAM POBYTU ZIELONEJ SZKOŁY LUB WYCIECZKI:

1 DZIEŃ – Zbiórka uczestników godz.7.45 , wyjazd z parkingu przy szkole o godz. 8.00. Przejazd do obiektu ok. godz. 11.00. Zakwaterowanie. Odpoczynek. Obiad .Po południu spacer po okolicy, przejście doliną Kopydło do Wisły – ścieżką ekologiczną lasem. Zwiedzanie miasta śladami historii i ciekawych ludzi (czas trwanie wycieczki 3- 4 h). Powrót na teren obiektu- zajęcia na miejscu. Korzystanie z infrastruktury ośrodka. Kolacja. Pogadanki, konkursy, zabawy ,skecze. Rozpoczynamy prowadzenie naszej wycieczkowej Kroniki.

2 DZIEŃ - śniadanie. Wycieczka do Ustronia. Spacer po mieście, zwiedzanie Leśnego Parku Niespodzianek. Następnie przejazd na Równicę- miejsce z którego rozpościera się wspaniały widok na Beskidy, spacer po „szczycie Ustronia". Powrót do obiektu na obiad. Po drodze postój przy skoczni narciarskiej w Wiśle Malince. Po południu tzw. Zielony KULIG -ogromna frajda dla uczestników, przejazd atrakcyjną krajoznawczo trasą. Powrót na kolację. Wieczorem zajęcia na terenie obiektu.

3 DZIEŃ - śniadanie. Przejazd do Koniakowa. Zwiedzanie IZBY REGIONALNEJ w której dzieci zobaczą wystawę koronek. Następnie przejazd do Istebnej: zwiedzanie barokowego Kościoła oraz Chaty Regionalnej tzw.„kurlawej chałupy" - domu słynnego niegdyś gawędziarza i grajka Jana Kawuloka. Wizyta w Ośrodku Edukacji Ekologicznej - gdzie wysłuchają ciekawego programu słowno-muzycznego. Podjazd na punkt widokowy Koczy Zamek -gdzie można zobaczyć Tatry (przy dobrej widoczności). Powrót do obiektu na posiłek. Wieczorem ognisko z pieczeniem kiełbasek.
4 DZIEŃ - śniadanie. Piesza wycieczka na Stożek. Ciekawa pod względem ekologicznym trasa (rozpoznawanie gatunków drzew, piętrowa budowa lasu, geografia terenu, budowa geologiczna Pasma Stożka). Popołudniu odpoczynek po wycieczce. „Spotkanie z Gawędą" - prowadzone przez rodowitego Wiślanina Pana Cieślara, który to opowiada różnego rodzaju zabawne historie i legendy. Wieczorem Konkurs krajoznawczy z nagrodami. Rozstrzygnięcie konkursu na najciekawszą Kronikę.

5 DZIEŃ - śniadanie, zdanie pokoi, zabranie suchego prowiantu. Wyjazd w drogę powrotną.


Cena zawiera:

- transport autokarem turystycznym,

- 4 noclegi w opisanym obiekcie,

- wyżywienie 3 x dziennie,

- ognisko z pieczeniem kiełbasek,

- dyskoteka, korzystanie z atrakcji obiektu,

- wycieczki wg. programu,

- opieka przewodnika,

- opieka przedstawiciela odpowiadającego za realizację programu,

- opłacony „Zielony Kulig",

- wstęp do Izby Regionalnej,

- opłacone „Spotkanie z Gawędą",

- materiały potrzebne do realizacji programuW sprawie wyceny, terminów lub konieczności przygotowania zmian w programie, prosimy o kontakt z naszym biurem