JARMARK W PRADZE

Jarmark Bożonarodzeniowy z noclegiem w Pradze - sprawdź ofertę!

PIELGRZYMKA DO FATIMY

Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy w ostatnim terminie w tym roku - 08-14.11.2017 - sprawdź ofertę!

JARMARK W KRAKOWIE

Jarmark Bożonarodzeniowy ze zwiedzaniem Krakowa - sprawdź ofertę!

LONDYN CITY BREAK

Wyloty z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic - sprawdź ofertę!

JARMARK W WIEDNIU

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu - sprawdź ofertę!

TROPICAL ISLANDS

Tropiki w zasięgu ręki! - sprawdź ofertę!

 

Biskupin
ZIELONA SZKOŁA W BISKUPINIE
"Spotkanie z historią"


 

BISKUPIN - najbardziej znany w Europie Środkowej rezerwat archeologiczny. Badania wykopaliskowe rozpoczęły się w 1934 roku. Imponujący był rozmach prowadzonych prac wykopaliskowych, w których stosowano nowoczesne metody badań. W ich wyniku odkryte zostały konstrukcje drewniane osiedla sprzed ponad 2700 lat (zachowane w znakomitym stanie). Przed wojną Biskupin był nazywany "Polskimi Pompejami".

ZAKWATEROWANIE:
Obiekt usytuowany jest w centrum Biskupina, na trasie Bożejewice- Gąsawa w odległości 500 m od terenu Rezerwatu Archeologicznego. Dysponujemy bazą noclegową w budynku murowanym (50 miejsc noclegowych). Obiekt wyposażony w systemem centralnego ogrzewania. Oferujemy pokoje 2,4,6 osobowe z łazienkami, prysznicem, toaletą. Obiekt dostosowany jest do potrzeb zorganizowanych grup młodzieżowych.


Program zielonej szkoły:
Dzień 1. Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach rannych, przejazd w kierunku Poznania. Przyjazd do Poznania, zwiedzania miasta: Stary Rynek, Renesansowy Ratusz ze słynnym zegarem z koziołkami, Katedra. Czas wolny na drobne zakupy. Przejazd do Biskupina, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.
Dzień 2. Śniadanie, po nim przejazd i podróż kolejką wąskotorową na malowniczej trasie Żnin - Gąsawa, po drodze zwiedzanie Muzeum Kolejki Wąskotorowej, ruin zamku w Wenecji, Muzeum Archeologicznego w Biskupinie, kościoła w Gąsawie słynnego z unikalnych, barokowych fresków. Powrót do obiektu na obiad, po nim gry i zabawy - turniej Rodzin Słowiańskich, kolacja i nocleg.


Dzień 3. Śniadanie, po nim Warsztaty archeologiczne . Organizowane na terenie Muzeum w Biskupinie warsztaty, stanowią spotkanie z żywą archeologią. Wśród atrakcji: bicie monet, lepienie garnków, wykonywanie kopii paciorków, spotkanie z archeologiem, który opowie o swojej pracy. Powrót do obiektu na obiad, po nim rejs statkiem "Diabeł Wenecki" po Jeziorze Biskupińskim. Powrót na kolację i nocleg.
Dzień 4. Śniadanie, po nim gry i zabawy na terenie Biskupina. Zawody w strzelaniu z łuku, jazda konna lub przejażdżka rydwanem. Powrót do obiektu na obiad. Po nim wycieczka do Zaurolandii - Zwiedzanie Parku Dinozaurów w Rogowie. Powrót do obiektu na kolację w formie ogniska. Nocleg.


Dzień 5. Śniadanie, po nim wykwaterowanie z obiektu, pobranie suchego prowiantu. Przejazd do Kruszwicy, wejście Mysią Wieżę - ceglana, ośmioboczna wieża o wysokości 32 metrów. Ciekawostką jej architektury jest to, że w środku jest okrągła, a dziury, które znajdują się na jej ścianie wcale nie są oknami, ale pozostałością po rusztowaniu. Wyjazd w drogę powrotną.

 

ŚWIADCZENIA:
- transport zachodnim autokarem;
- 4 noclegi w Ośrodku Wczasowym
- wyżywienie 3x dziennie, suchy prowiant na drogę powrotną
- opieka pilota na całej trasie
- ognisko z pieczeniem kiełbasek
- wycieczki wg programu


W sprawie wyceny, terminów lub konieczności przygotowania zmian w programie, prosimy o kontakt z naszym biurem