JARMARK W PRADZE

Jarmark Bożonarodzeniowy z noclegiem w Pradze - sprawdź ofertę!

PIELGRZYMKA DO FATIMY

Zapraszamy na pielgrzymkę do Fatimy w ostatnim terminie w tym roku - 08-14.11.2017 - sprawdź ofertę!

JARMARK W KRAKOWIE

Jarmark Bożonarodzeniowy ze zwiedzaniem Krakowa - sprawdź ofertę!

LONDYN CITY BREAK

Wyloty z Warszawy, Poznania, Wrocławia i Katowic - sprawdź ofertę!

JARMARK W WIEDNIU

Jarmark Bożonarodzeniowy w Wiedniu - sprawdź ofertę!

TROPICAL ISLANDS

Tropiki w zasięgu ręki! - sprawdź ofertę!

 

Kotlina Kłodzka

Ramowy program:

1 Dzień: Wyjazd z umówionego miejsca w godzinach porannych. Przejazd do Parku Narodowego Gór Stołowych. Spacer po "kamiennym mieście" - w kierunku Błędnych Skał, położonych na skraju Skalniaka. Kolejno zwiedzimy Szczeliniec Wielki - głęboką na ponad 20 m szczelinę, gdzie jeszcze w lipcu zalega śnieg, slalomem przejdziemy wśród skał, podziwiając przepiękne formy skalne. Następnie przejazd do ośrodka. Zakwaterowanie, obiad, korzystanie z infrastruktury ośrodka, zajęcia sportowe, plastyczne. Kolacja, nocleg.

2 Dzień: Śniadanie, a po nim przejazd do Dusznik Zdroju. Wizyta w Muzeum Papiernictwa, gdzie można będzie obejrzeć ekspozycję poświęconą dziejom i technikom wytwarzania papieru oraz demonstrację technik produkcji. Zwiedzanie muzeum z wprowadzeniem w historię papieru oraz samodzielne czerpanie papieru pod okiem przewodnika muzealnego. Następnie przejazd do Kudowy Zdrój, spacer po mieście, wizyta w Muzeum Żaby, gdzie znajdują się zbiory 3000 przeróżnych maskotek, przedmiotów z wizerunkami żab lub o żabich kształtach, pochodzących z 20 krajów świata ze wszystkich kontynentów. Później wizyta w Czermnej, gdzie na Szlaku Ginących Zawodów można zapoznać się z ginącymi zawodami: garncarstwem, młynarstwem i kowalstwem. Atrakcją jest mini ZOO: strusie jedzące z ręki, kilkanaście gatunków bażantów, kurki i koguty ozdobne oraz pawie. Po zwiedzaniu zasiądziemy przy ognisku z pieczeniem kiełbasek. Następnie planowany jest powrót do ośrodka na obiadokolację. Wieczorem zajęcia w ośrodku. Nocleg.
3 Dzień: Śniadanie, następnie przejazd do Międzygórza. Przejście żółtym szlakiem turystycznym do Ogrodu Bajek. Odwiedzający mogą tutaj nie tylko podziwiać postacie bajkowe - Czerwonego Kapturka, Koziołka Matołka, Babę Jagę, Jasia i Małgosię, Królewnę Śnieżkę z krasnalami, Sierotkę Marysię, Smoka Wawelskiego i wiele innych - ale również wypoczywać wśród drzew, krzewów i kwiatów. Powrót do ośrodka. Obiad, zajęcia sportowe. Kolacja, dyskoteka, nocleg.

4 Dzień: Śniadanie, przejazd do Kłodzka. Wizyta w Muzeum Ziemi Kłodzkiej, gdzie podczas lekcji muzealnej -Szukanie kotów w muzeum”- zwiedzimy muzeum wraz z Burym i Fusią bohaterami bajek o Kłodzku oraz poznamy legendy Ziemi Kłodzkiej. Następnie zwiedzanie Twierdzy Kłodzkiej. To najcenniejsze dzieło nowożytnej architektury obronnej w Polsce, zachęca do odwiedzenia swoją tajemniczością i ogromem. Zobaczyć tu można ogromne bastiony i komnaty oraz wraz z przewodnikiem przejść fragmentem - ciągnących się kilometrami - podziemnych chodników minerskich. Z tarasu widokowego rozciąga się wspaniały widok na Kłodzko i całą Kotlinę. Powrót do ośrodka na obiadokolację. Zajęcia sportowe. Wieczorem ognisko oraz podsumowanie Zielonej Szkoły. Nocleg.

5 Dzień: Śniadanie, po nim wykwaterowanie z ośrodka. Przejazd do Złotego Stoku, do Kopalni Złota. Zapoznamy się z Podziemną Trasą Turystyczną, zobaczymy -Sztolnię Gertruda” - 500-metrowy odcinek chodników, częściowo zalanych wodą, dlatego też będziemy mogli zwiedzić je tylko z łodzi. Następnie przejście "Chodnikiem Śmierci", spotkanie z gnomem Szarym, który pojawia się niespodziewanie z migoczącą lampą. Przejście do "Sztolni Czarnej" z jedynym w Polsce 8-metrowym podziemnym wodospadem. Po wyjściu z Kopalni, ognisko z pieczeniem kiełbasek. Następnie wyjazd w drogę powrotną. Powrót w godzinach popołudniowych i zakończenie zielonej szkoły.     świadczenia:

-         TRANSPORT: przejazd autokarem

-         ZAKWATEROWANIE: ośrodek wczasowy w Kotlinie Kłodzkiej (pokoje z łazienkami)

-         WYŻYWIENIE:

1 dzień: obiad, kolacja

2 dzień: śniadanie, ognisko z pieczeniem kiełbasek podczas zwiedzania, obiadokolacja

3 dzień: śniadanie, obiad, kolacja

4 dzień: śniadanie, suchy prowiant, obiadokolacja, ognisko z pieczeniem kiełbasek

5 dzień: śniadanie, suchy prowiant

-         OPIEKA PILOTA na całej trasie zielonej szkoły

-         OPIEKA WYCHOWAWCY z ramienia szkoły

-         UPOMINEK dla każdego uczestnika Zielonej Szkoły

-         BILETY WSTĘPU do zwiedzanych obiektów mogą być zawarte w cenie lub płatne dodatkowo przez uczestników   

W sprawie wyceny, terminów lub konieczności przygotowania zmian w programie, prosimy o kontakt z naszym biurem