Prawdziwe podróże

Kuba - zwiedzanie i wypoczynek

Cena od: 8390 PLN

Kuba, Havana, Trinidad de Cuba, Varadero, Kuba, Samolot, PP - Posiłki wg programu

 Pobierz PDF


Kuba                                                                                                                                                                                                                                                                                               

Havana - Valle de Viñales - Cienfugeos - Trinidad de Cuba - Guanayara - Santa Clara - Varadero

Cygara, rum i duch El Commandante z wypoczynkiem w Varadero

Cena: od 7.300 PLN + 600 USD


Dzień 1
Wylot z Warszawy. Przelot do Havany przez jeden z portów europejskich. Przylot na Kubę w godzinach wieczornych. Spotkanie z przewodnikiem i transfer do hotelu w Havanie.
Dzień 2
Po śniadaniu zwiedzanie stolicy Kuby. Spacer po głównych placach i ulicach dawnej i współczesnej Havany. W programie m. in.: strzegący portu fort Morro, Kapitol, Bodeguita del Medio (słynny bar związany z Ernestem Hemingwayem), Plac Rewolucji, nadmorski deptak Malecon. W trakcie zwiedzania obiad w restauracji. Następnie przejazd do hotelu, nocleg.
Dzień 3
Przejazd do Valle de Viñales – Parku Narodowego z ogromnymi wapiennymi formacjami skalnymi Mogotes. Po drodze podziwianie pasma górskiego Rosario. Zwiedzanie Doliny Viñales – historycznej krainy uprawy tytoniu, wpisanej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Odwiedzimy jedną z plantacji tytoniu – Casa de Benito lub La Casa del Veguero. Następnie przejazd do Dos Hermanas, słynnego gigantycznego malowidła wykonanego w latach 60-tych na zlecenie Fidela Castro. To okazja do zrobienia zdjęć na punkcie widokowym Los Jasminez. Następnie wizyta w indiańskiej jaskini, gdzie przepłyniemy statkiem podziemną rzeką. Ostatnim punktem dnia będzie autokarowe zwiedzanie miasta Viñales. W trakcie zwiedzania obiad w restauracji. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 4
Poranny wyjazd z Havany w stronę miejscowości Trinidad de Cuba. W drodze zwiedzanie farmy krokodyli Guama oraz wioski indiańskiej. Obiad w restauracji. Następnie przejazd do Cienfugeos, nazywanego Perłą Południa. Dzięki świetnie zachowanej kolonialnej architekturze jest jedną z największych atrakcji turystycznych Kuby. Zwiedzimy najciekawsze miejsca w miasteczku, m. in. Park Jose Marti i Teatr Tomasa Terry. Przejazd do Trynidadu i na plażę Ancon, jedną z najpiękniejszych w okolicy. Zakwaterowanie w hotelu **** z formułą All Inclusive.
Dzień 5
Zwiedzanie Trynidadu. Miasto było jedną z pierwszych siedmiu osad, założonych przez Diego Velázqueza na początku XVI wieku. Trynidad jest jednym z najlepiej zachowanych na świecie miasteczek kolonialnych i znajduje się na liście UNESCO. Przewidziany jest spacer po miasteczku wśród brukowanych uliczek do Plaza Mayor i kościoła Świętej Trójcy, a na końcu wizyta w słynnym barze La Canchanchara, gdzie będzie można dokonać degustacji słynnego drinka z rumu, miodu i limonki.
Dzień 6
Wycieczka do Topes de Collantes – Parku Narodowego Guanayara. Spacer do wodospadu El Rocio. Lunch. Czas wolny na pływanie. Wieczorem powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 7
Wyjazd z Trynidadu w kierunku Santa Clara, miasta w którym rozpoczęła się kubańska rewolucja. Zwiedzimy m. in. Muzeum Che Guevary. Następnie przejazd na plaże Varadero. Zakwaterowanie w hotelu **** (opcja All Inclusive).
Dzień 8-9
Pobyt w Varadero.
Dzień 10
Po śniadaniu transfer z hotelu na lotnisko w Havanie. Odprawa i wylot.
Dzień 11
Przylot do Warszawy.

Ciekawostki:

 • SANTERIA - Podczas zwiedzania Kuby można natknąć się na symbole tajemniczej religii – Santerii, wyznawanej przez potomków ludu Joruba – niewolników sprowadzonych na Kubę z Nigerii. Ich wiara stanowi mieszankę przyjętego katolicyzmu, wróżbiarstwa i magii. Santeria opiera się na wierze w jednego, potężnego boga Olofi, który objawia się pod postacią bóstw zwanych Orisza oraz kulcie przodków.  
 • CYGARA - Kubańskie cygara nie bez powodu znane są na całym świecie. Nie dość, że szczycą się najdłuższą tradycją produkcji, sięgającą XV w., to produkowane są w całości ręcznie z najlepszych i starannie selekcjonowanych liści tytoniu. Cenione są za wyjątkowy smak oraz wspaniały kremowy aromat, często porównywany do kawy z mlekiem. 
 • SALSA - Tradycyjny taniec nazwę otrzymał po sosie, bo to właśnie oznacza salsa po hiszpańsku – pikantny, aromatyczny sos. Salsę można przyrównać do mieszaniny jazzu oraz kubańskich i karaibskich rytmów. Pojawiła się na Kubie w latach 40. Jej fenomenem jest fakt, że może ją tańczyć absolutnie każdy (podstawy są bardzo proste) do dowolnej muzyki. Na Kubie salsę tańczy się wszędzie!  
 • WOŁOWINA - Wołowinę na Kubie jada się niezwykle rzadko. Każda krowa zarejestrowana jest przez odpowiedni urząd i podlega kontrolowanemu ubojowi. Za zabicie krowy bez pozwolenia grozi nawet 20 lat więzienia!

Cena zawiera:

 • przelot samolotem Warszawa – Havana – Warszawa,
 • transport komfortowym autokarem z klimatyzacją na Kubie,
 • zakwaterowanie 9 noclegów w hotelach **** (kategoria lokalna, nad morzem hotele z bezpośrednim dostępem do plaży),
 • wyżywienie według programu – śniadania i obiadokolacje podczas części objazdowej, All Inclusive podczas pobytu w Trynidadzie i Varadero, 
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • opiekę lokalnego przewodnika,
 • ubezpieczenie KL 45000 Euro, NNW 20000 PLN, bagaż 1100 PLN Signal Iduna S.A. - pakiet podstawowy

Cena nie zawiera:

 • zwyczajowych napiwków – łącznie ok. 30 USD,
 • napojów do obiadokolacji (nie dotyczy hoteli z formułą All Inclusive),
 • kosztów realizacji programu - 300 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Havany).

Uwagi:

 • dopłata do pokoju 1-osobowego - 1.000 zł,
 • Turyści udający się na Kubę w celach turystycznych muszą posiadać tzw. Kartę Turysty. Możliwe jest uzyskanie jej w Ambasadzie Kuby w Warszawie w cenie 25 €. W przypadku pośrednictwa Biura Podróży Vero Travel w uzyskaniu Karty Turysty, opłata za pośrednictwo wynosi 100 zł. Na minimum 10 dni przed planowanym wylotem należy wysłać do biura paszport, który musi być ważny minimum 3 miesiące od planowanej daty powrotu z Kuby.

Fakultatywnie:

 • tropicana show w trakcie pobytu w Hacanie – ok. 100 USD, 
 • sun cruise w trakcie pobytu w Varadero – ok. 120 USD.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach
 • Waluta
  Peso kubańskie (CUP)
   
 • Czas lokalny
  GMT -5
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy. Karta Turysty wydawana jest w Konsulacie. 
   
 • Zalecane szczepienia
  WZW A i B, BTP (błonica, tężec, polio), dur brzuszny
   
 • Czas przelotu
  ok. 13 h
   
 • Język
  Język hiszpański. Czasem można porozumieć się po angielsku.
   
 • Napięcie elektryczne
  230 V / 50 Hz 
  Typ gniazdka: C, D, G, I (głównie takie jak w Polsce)