Prawdziwe podróże

Lourdes Pielgrzymka

Cena od: 2900 PLN

Francja, Praga - Ars - Lourdes - La Salette, Pielgrzymki Zagraniczne, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Zapraszamy na naszą stronę www.moja-pielgrzymka.eu po więcej ofert pielgrzymkowych!

WYJAZD POTWIERDZONY 


Dzień 1:
Wyjazd pielgrzymów o godz. 2.00 (noc 24/25.08). Przejazd do PRAGI. Udział we Mszy św. na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania w sanktuarium Praskiego Dzieciątka Jezus. Modlitwa przed cudowną figurką, która przedstawia Pana Jezusa w wieku mniej więcej trzech lat. Łaskami słynący wizerunek został wyrzeźbiony w drewnie i pokryty woskiem. Wyobraża Dziecko o pięknej twarzyczce, które prawą dłoń unosi w geście błogosławieństwa, w lewej zaś trzyma kulę symbolizującą świat. Dziecię ubrane jest w białą koszulkę, na którą nakłada się - stosownie do okresu liturgicznego - jedną z ponad 70 szat. Wśród nich są ubiory pochodzące z odległych krajów, takich jak Chiny, Wietnam, Filipiny czy Stany Zjednoczone. Szaty Dzieciątka są bogato dekorowane. Ozdobiono je perłami i granatami, a także srebrem i złotem. Po Mszy św. zwiedzanie miasta: Kościół Matki Boskiej Śnieżnej, Brama Prochowa, Dom Miejski, Rynek Starego Miasta, Kościół św. Mikołaja w Rynku Staromiejskim. Przejście mostem Karola na Hradczany czyli Praski Hrad, z Katedrą św. Wita – miejscem spoczynku patrona Czech- św. Wacława, Bazylika Św. Jerzego, w której spoczywa pierwsza męczennica chrześcijaństwa- św. Ludmiła. Wieczorem przejazd do hotelu na terenie Niemiec (w okolicach Norymbergi). Zakwaterowanie, obiadokolacja i 1 nocleg.

Dzień 2:
Po śniadaniu przejazd ARS. Nawiedzenie grobu św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Udział we Mszy św. Nawiedzenie kaplicy „Serca”, kaplicy świec oraz pomieszczeń będących probostwem Świętego. Modlitwa przy relikwiach św. Vianneya, którego ciało nie zostało dotknięte pośmiertnym zniszczeniem. Zakwaterowanie w hotelu lub domu pielgrzyma. Obiadokolacja i 2 nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu przejazd do PARAY – LE – MONIAL. Udział we Mszy św. w sanktuarium, gdzie wyjątkową rolę w życiu św. Małgorzaty Marii odegrały cztery objawienia zwane wielkimi. Jezus ukazywał się jej już wcześniej, lecz w latach 1673-1675 w zakonie Sióstr Nawiedzenia w Paray-le-Monial czterokrotnie objawił się z zamiarem przybliżenia istoty kultu swego Serca. Zbawiciel życzył sobie, by czczono Je jako symbol Jego nieskończonej miłości do ludzi i Apostołce powierzył specjalną misję. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i 3 nocleg

Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd do LOURDES. Zakwaterowanie w hotelu. Udział we Mszy św. Obiadokolacja. Wieczorem udział w procesji ze świecami i 4 nocleg.

Dzień 5:
Po śniadaniu całodzienny pobyt w LOURDES. Spacer śladami św. Bernadetty (Dom rodzinny, kościół Serca Jezusowego- miejsce chrztu Świętej, Cachot). Modlitwa i pobyt w Sanktuarium, gdzie Pielgrzymi mogą w skupieniu i bez pośpiechu uczestniczyć w uroczystościach religijnych. Czas wolny. Wieczorem obiadokolacja, udział w procesji ze świecami i 5 nocleg

Dzień 6:
Wczesne śniadanie, przejazd do Prowansji, do AVIGNON – miasta o bogatej historii otoczonego murem obronnym, W XIV wieku papieże przenieśli się tutaj z Rzymu na życzenie króla Filipa IV Pięknego. Awinion był ośrodkiem religii przez prawie 70 lat. Do dnia dzisiejszego istnieje przepiękny pałac Palais des Papes. Budynek urzeka swym pięknem na zewnątrz a także w środku. Turyści podziwiają zaciszne krużganki, korytarze, komnaty. W programie również: Katedra Notre Dame, Most St. Benezet z XIV- zwany mostem złamanym. Czas wolny na zakup regionalnych produktów: olejki zapachowe, naturalne mydełka, kosmetyki na bazie lawendy, wyroby z porcelany. Przejazd do Sanktuarium LA SALETTE, które jest usytuowane w Alpach Izerskich na wysokości 1600 m. n.p.m. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma. Udział we Mszy św. Obiadokolacja i 6 nocleg.

Dzień 7:
Po śniadaniu pobyt w LA SALETTE. Zapoznanie się z historią objawień Pięknej Pani – Pojednawczyni Grzeszników, która we wrześniu 1846 roku objawiła się dwom ubogim dzieciom: Melanii i Maksyminowi. Sanktuarium w La Salette obfituje w uzdrowienia duchowe. Mimo swojej surowości jest oazą wyciszenia i zadumy. Czas wolny na odpoczynek i prywatną modlitwę w otoczeniu majestatycznych alpejskich widoków (ok. 1800 m.n.p.m.). Przejazd w okolice Genewy na kolację i 7 nocleg.

Dzień 8:
Po śniadaniu przejazd do EINSIEDELN. Pobyt w największym Sanktuarium Maryjnym w Szwajcarii, zwanym "Szwajcarską Częstochową". Nawiedzenie klasztoru benedyktynów, w którym znajduje się kaplica zbudowana z czarnego marmuru na miejscu poprzedniej skromnej kapliczki. W jej wnętrzu znajduje się figurka Czarnej Madonny, do której co roku przyjeżdża wiele tysięcy pielgrzymów. Figurka Czarnej Madonny pochodzi z XV wieku, wykonana została z drzewa gruszowego i swój kolor zawdzięcza sadzom i dymowi ze świec. Gdy w XIX wieku została poddana renowacji i oczyszczono ją, wierni przeżyli szok, gdy zobaczyli oryginalne kolory figurki. Dlatego bardzo szybko twarz i ręce zostały pokryte czarną farbą. Czas wolny na indywidualną modlitwę przed łaskami słynącym wizerunkiem. Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Obiadokolacja w restauracji. Nocny przejazd do kraju. Powrót w piątek, 2 września, w godzinach rannych.

CENA ZAWIERA: 

  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 2*/3* lub domach pielgrzyma (w La Salette) Pokoje 2-3 osobowe z łazienkami;
  • Transport: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, mini barek, dvd, wc);
  • Wyżywienie 2x dziennie: 7 śniadań, 8 obiadokolacji;
  • Opiekę pilota na całej trasie;
  • Opiekę duchową Kapłana;
  • Rezerwacje Mszy Św.
  • Ubezpieczenie: KL (koszty leczenia), w tym CP (leczenie chorób przewlekłych) 10000 Euro, NNW (następstwa nieszczęśliwych wypadków) 15000 zł, oraz bagaż 1000 zł firmy SIGNAL IDUNA;
  • Śpiewnik Pielgrzyma;
  • Składki TFG i TFG

Uwagi:

Program wyjazdu jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot. - codziennie planowana jest Msza Św. - na realizację programu (bilety wstępu, przewodnicy, słuchawki) należy przygotować ok. 70 €.

Opcjonalnie proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów imprezy (koszty rezygnacji), działającego również w przypadku rezygnacji z tytułu zachorowania na COVID-19, oraz z tytułu nałożenia kwarantanny na podróżnego: składka 5,5% ceny wyjazdu w wersji standard lub 7% z chorobami przewlekłymi. Osoby, które chcą skorzystać z dodatkowego ubezpieczenia, proszone są o zgłoszenie tego faktu w momencie zapisu na pielgrzymkę.