Prawdziwe podróże

Lubuskim Szlakiem Wina - zwiedzanie - wycieczka kulinarna (2 dni)

Cena od: 354 PLN

Polska, MRU - Łagów - Zielona Góra, Zwiedzanie, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

LUBUSKIM SZLAKIEM
MRU - Łagów - Zielona Góra

Lubuskie smakuje młodym zielonogórskim winem, pachnie łagowskim lasem i jeziorami, cieszy oko malowniczą Zieloną Górą położoną wśród wzgórz pokrytych winoroślami... Każdy znajdzie tu swoje ulubione atrakcje i przeżyje niezapomniany weekend pełen wrażeń – od poniemieckich fortyfikacji, przez zielony Łagów i stolicę regionu, po degustację lokalnego wina. Zapraszamy na pyszną przygodę!


Dzień 1
Wyjazd według rozkładu jazdy w godzinach porannych. Przejazd w kierunku Zielonej Góry. Odwiedzimy największą atrakcję Ziemi Lubuskiej, jeden z najciekawszych i największych obiektów architektury militarnej XX w. w Europie. Międzyrzecki Rejon Umocniony (Festungsfront Oder-Warthe Bogen) to potężny system poniemieckich fortyfikacji, powstały w latach 30. XX w. na pograniczu niemiecko-polskim. Zwiedzanie trasy turystycznej, obejmującej: prelekcję prowadzoną przez przewodnika w sali muzealnej, spacer naziemną ścieżką dydaktyczną z „zębami smoka”, małym schronem bojowym. Spacer po podziemiach z zapleczem magazynowo-koszarowym z drezyną o napędzie ręcznym. Po zwiedzaniu bunkrów przejazd do pobliskiego Łagowa - jednej z najpiękniejszych miejscowości Ziemi Lubuskiej, od 200 lat znanej jako uzdrowisko klimatyczne. Spacer po miasteczku, czas wolny. Proponujemy skosztować tradycyjnych przysmaków ziemi lubuskiej - krajanki (serka przygotowanego z mleka krowiego odtłuszczonego z dodatkiem śmietany oraz przypraw takich jak sól i pieprz). W godzinach wieczornych przejazd do hotelu, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek. Nocleg.

Opcjonalnie, możliwość zorganizowania wieczorem ogniska z pieczeniem kiełbasek dla grupy – dopłata 30 PLN / os. (realizowane przy min. 10 osobach chętnych).

Dzień 2
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do centrum Zielonej Góry, rozrzuconej pośród lesistych wzgórz, słynącej niegdyś z upraw winorośli i produkcji wina. Zwiedzanie miasta zaczniemy od spaceru po Starym Mieście, gdzie zobaczymy: Rynek z Ratuszem, liczne pomniki związane z winobraniem (pomnik, Winiarki, Bachusa oraz małych Bachusików). Kolejno czas wolny. Wizyta w dwóch niezwykłych muzeach - Muzeum Tortur i Muzeum Wina - dwóch wystawach będących integralną częścią Muzeum Ziemi Lubuskiej. Poznamy starodawne metody tortur, dowiemy się także wszystkiego o historii winiarstwa w rejonie Zielonej Góry. Przejazd do Winnicy, gdzie usłyszymy, nie tylko o technikach uprawy winorośli, ale także o zmaganiach z naturą i… Kataklizmami. W sielskiej atmosferze, podczas degustacji pysznego wina, można usłyszeć o tradycji uprawy winorośli na polskich ziemiach. Zwiedzanie winnicy z degustacją wina i przekąskami. Po zwiedzaniu wyjazd w drogę powrotną i zakończenie wycieczki.

Cena zawiera
- transport przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, klimatyzacja)
- zakwaterowanie 1 nocleg w hotelu/ośrodku/domu wypoczynkowym w okolicy Zielonej Góry (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami)
- wyżywienie 1 śniadanie, 1 obiadokolacja
- opiekę pilota na całej trasie wycieczki
- opiekę przewodnika lokalnego podczas zwiedzania Zielonej Góry
- obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny
- obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy

Cena nie zawiera
- biletów wstępu do zwiedzanych obiektów – Międzyrzecki Rejon Umocniony, Muzeum Wina i Muzeum Tortur - 35 PLN / os.
- zwiedzania z degustacją w Winnicy – degustacja 3 gatunków wina + przekąski, zwiedzanie winnicy - 40 PLN / os.

Opcjonalnie
- możliwość zorganizowania wieczorem ogniska z pieczeniem kiełbasek dla grupy - dopłata 30 PLN / os. (realizowane przy min. 10 osobach chętnych).

Dopłaty i zniżki
- dopłata do pokoju 1-osobowego - 80 PLN