Magiczny Rzym – pielgrzymka samolotowa

Szczegóły oferty

4600 zł/os
+140€
BRAK TERMINÓW ( Wycieczka 6 dni)
Włochy
Samolot

Pielgrzymka samolotowa do wiecznego miasta

Ramowy program

Dzień 1

Zbiórka na lotnisku w Krakowie. Przelot do Rzymu. Transfer do hotelu w Rzymie. Zakwaterowanie, obiadokolacja. Spacer do Bazyliki Santa Maria Maggiore (ok. 600 m od hotelu), gdzie znajduje się ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” i relikwie Bożego Żłóbka. Następnie przejście na Via Merulana. Nawiedzenie kościoła św. Alfonsa di Liguori z oryginalną ikoną Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Powrót do hotelu na 1 nocleg.

Dzień 2

Śniadanie. Zwiedzanie rozpoczniemy od spaceru do Bazyliki Santa Croce in Gerusalemme, a następnie do starożytnej części miasta, gdzie zobaczymy kolejno: Koloseum, Łuk Konstantyna, ruiny Forum Romanum, Kapitol, kościół Santa Maria in Cosmedin ze słynnymi „Ustami prawdy”, doskonale zachowany Teatr Marcellusa i ruiny starożytnych świątyń. Udział we Mszy św. Spacer zakończymy na Placu Weneckim z Grobem Nieznanego Żołnierza i Ołtarzem Ojczyzny, wzniesionym na początku XX w. dla upamiętnienia zjednoczenia kraju. Po południu nawiedzimy Bazylikę św. Jana na Lateranie- główną katedrę Biskupa Rzymu, z relikwiami św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Przejdziemy do Kaplicy św. Schodów (Santa Scala). Obiadokolacja. Powrót do hotelu na 2 nocleg.

Dzień 3

Śniadanie. Przejazd do WATYKANU. Uczestnictwo w nabożeństwie Anioł Pański. Zwiedzanie Placu i Bazyliki Św. Piotra. Dla chętnych wjazd na Kopułę Bazyliki, z której roztacza się niezapomniany widok na miasta. Następnie zobaczymy Ogrody Watykańskie i Muzea Watykańskie z bogatymi zbiorami- między innymi Grupa Laokoona, kolekcja Pio- Klementyńska, Sala Sobieskiego, wreszcie Stanze Rafaela czy imponująca Kaplica Sykstyńska- świat sztuki Michała Anioła. Tego dnia spacer wzdłuż Tybru zakończymy na Placu Navona- jednym z najpiękniejszych miejsc w Rzymie, z fontannami Neptuna, Czterech Rzek i kościołem Sant’ Agnese in Agone. Piazza Navona to tętniący życiem plac z najlepszymi lodziarniami, restauracjami i barami. Czas na wspólny posiłek. Powrót do hotelu na 3 nocleg.

Dzień 4

Śniadanie. Kolejny dzień w Rzymie zaczniemy od nawiedzenia Bazyliki św. Pawła za Murami- uznawanej za najpiękniejszą z czterech Bazylik Papieskich. Następnie przejazd do Katakumb Św. Kaliksta, zwiedzanie Katakumb- starożytnych zespołów podziemnych pierwszych cmentarzy chrześcijańskich. Msza św. w katakumbach. Następnie udamy się na Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, obok których znajduje się dawna siedziba rodu Sobieskich. Przejście do Fontanny di Trevi, której sławę przyniósł film „La Dolce Vita”. Po krótkim odpoczynku na Placu dotrzemy do Panteonu- dawnej świątyni pogańskiej, a dziś miejsca spoczynku Rafaela oraz włoskich królów. Kilka kroków od Piazza della Rotonda (przy Panteonie) znajduje się ciekawy obelisk ze słoniem- dzieło Berniniego, a w kościele Santa Maria sopra Minerva, wybudowanym na gruzach rzymskiej świątyni Minerwy, koniecznie trzeba zobaczyć rzeźbę Michała Anioła przedstawiającą Chrystusa Odkupiciela. Dla chętnych degustacja pysznej włoskiej kawy w historycznej Cafe Tazza d’Oro (Złota Filiżanka) nieopodal Panteonu. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na 4 nocleg.

Dzień 5

Śniadanie. Przejazd autokarem do OSTII. Zwiedzanie ruin starożytnego portu Ostia Antica. Następnie przejazd nad Morze Tyreńskie, odpoczynek. Powrót do Rzymu. Spacer po Awentynie. Po południu udamy się do najstarszej i najpiękniejszej części, uznanej za najbardziej rzymską dzielnicę Trastevere. Nawiedzimy Bazylikę Najświętszej Maryi Panny na Zatybrzu- najstarszą Bazylikę w Rzymie. Zgodnie ze źródłami, pierwsze fundamenty tej świątyni zostały położone już w II wieku naszej ery. Obiadokolacja. Powrót do hotelu na 5 nocleg.

Dzień 6

Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd na Watykan. Udział w Audiencji Generalnej (przy pobycie Papieża w Rzymie). Po południu spacer po wzgórzu Gianicolo, z którego ostatni raz będziemy podziwiać panoramę Rzymu. Czas wolny na posiłek (we własnym zakresie). Przejazd na lotnisko, przelot do Krakowa. Przejazd autokarem do Rybnika.

Mapa wycieczki

Świadczenia

 • transport: przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny,bBagaż główny 20 kg,
 • przejazd autokarem na lotnisko,
 • transport autokarem włoskim na całej trasie pielgrzymki
 • zakwaterowanie: 5 noclegów w hotelu**** w rzymie
 • wyżywienie: 5 śniadań, 5 obiadokolacji,
 • ubezpieczenie nnw, kl, cp, bagaż signal iduna s.a.
 • opieka pilota, opiekę kapłana
 • składki na tfg, tfp,
 • śpiewnik pielgrzyma,
 • rezerwacja codziennych mszy św.
 • realizacja programuCena nie zawiera:
 • podatku lokalnego w Rzymie,
 • biletów komunikacji lokalnej (metro, autobus),
 • wybranych biletów wstępu (Muzea Watykańskie, Panteon, Katakumby, Bazyliki: San Pietro i Santa Maria Maggiore, łącznie z opłatami rezerwacyjnymi),
 • usług przewodnika lokalnego po Rzymie, Watykanie, w Muzeach Watykańskich,
 • słuchawek audio guide (indywidualny zastaw nagłośnieniowy).

Na te wszystkie wydatki należy przygotować 140 euro – jest to opłata konieczna do realizacji programu i wpłacamy ją na spotkaniu organizacyjnym z przedstawicielem biura.

Informacje

OFERTA PRZYGOTOWANA W OPARCIU O PRZELOT LINIAMI RYANAIR

07.06.2024 wylot z Krakowa 14:25, przylot do Rzymu 16:30,
12.06.2024 wylot z Rzymu 21:25, przylot do Krakowa 23:25

Zaliczkę w wysokości 1.000 zł należy wpłacić przelewem na konto Biura Verotravel

Konto Santander Bank Polska 51 1090 2590 0000 0001 2303 7371
w tytule wpisując “Pielgrzymka Rzym, data, imię, nazwisko, data urodzenia”

2 rata 1.800 zł płatna do 31.03.2024
dopłata 1.800 zł płatna do 07.05.2024

REKOMENDOWANE UBEZPIECZENIE KOSZTÓW REZYGNACJI:

 • 253 zł – ubezpieczenie obejmujące rezygnację z powodu nieszczęśliwego wypadku/nagłego zachorowania + zachorowania na COVID-19 i objęcia uczestnika kwarantanną
 • 322 zł – ubezpieczenie obejmujące rezygnację z powodu nieszczęśliwego wypadku/nagłego zachorowania oraz choroby przewlekłej + zachorowania na COVID-19 i kwarantanna

Osoby chcące skorzystać z ubezpieczenia kosztów rezygnacji doliczają składkę w odpowiedniej wysokości do przelewu z zaliczką, a w opisie przelewu podają dodatkowo datę urodzenia.

Aktualnie przeglądasz ofertę:
Magiczny Rzym – pielgrzymka samolotowa
Magiczny Rzym – pielgrzymka samolotowa
4600 zł/os
+140€
BRAK TERMINÓW Wycieczka 6 dni
0 Ilość wolnych miejsc