Malta City Break

Aktualnie brak ceny

Malta, La Valetta, Mdina, City Break, Samolot, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

MALTA

Niecałe 100 km na południe od Sycylii znajduje się przepiękna wyspa Malta z malowniczymi miasteczkami, zabytkami, plażami ze złocistym piaskiem i słoneczną pogodą. To tu było kręconych mnóstwo scen z kultowego i znanego na całym świecie serialu Gra o Tron! Chcesz poczuć się jak na jego planie? Zapraszamy w podróż pełną niezapomnianych wrażeń.


Dzień 1
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Przelot na Maltę. Transfer do hotelu na wybrzeżu. Zakwaterowanie. Nocleg.
Dzień 2
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie stolicy Malty - La Valetty, której zespół miejski został wpisany na listę UNESCO. Wizyta w Ogrodzie Upper Bracca Garden, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port (Grand Harbour) i leżące na drugim brzegu Trójmiasto: Vittoriosa, Senglea, Cospicua. Następnie zobaczymy katedrę Św. Jana Chrzciciela ze słynnym dziełem Caravaggia "Ścięcie św. Jana", kolegiatę Św. Pawła i Pałac Wielkich Mistrzów Zakonu Maltańskiego. W trakcie zwiedzania czas wolny na zakupy. Na zakończenie dnia rejs statkiem i podziwianie wyspy od strony morza. Powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd do Mdiny - pierwszej stolicy wyspy zwanej „Miastem Ciszy”, gdzie wiele zabudowań pamięta jeszcze czasy arabskie. Zobaczymy m. in. Katedrę Piotra i Pawła, muzeum katedralne i centrum rzemiosła i rękodzieła w Ta Quali. To idealne miejsce na zakup oryginalnych pamiątek z Malty. Następnie wizyta w dzielnicy Rabat z kościołem św. Pawła, pod którym znajduje się grota, w której według tradycji apostoł przebywał po rozbiciu się na Malcie w roku 60 n.e.. W pobliżu znajdują się korytarze katakumb fenickich. Kolejno zobaczymy słynną rotundę w mieście Mosta, której forma nawiązuje do rzymskiego Panteonu. Na koniec dnia przejazd do Błękitnych Grot, położonych pośród majestatycznie wznoszących się klifów na południowym wybrzeżu Malty. Czas wolny na zdjęcia. Powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie, kąpiele morskie, spacery po okolicy. Fakultatywnie rejs na Comino, zwaną wyspą kminku. Przypłynięcie do Błękitnej Laguny. Czas wolny na kąpiel w krystalicznie czystych wodach laguny. Po południu transfer na lotnisko. Odprawa. Przelot do Polski.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny,
 • zakwaterowanie 3 noclegi w hotelu *** nad morzem (pokoje 2-,3-os. z łazienkami i TV),
 • wyżywienie3 śniadania,
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
 • ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A.,
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny*.

* Na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 187 i 1334) i rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. (Dz. U. z 25 listopada 2016 r. poz. 1900). Szczegółowe informacje są zawarte w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa VERO TRAVEL.
* w cenie imprezy przyjęto koszt przelotu według cen opublikowanych na stronie internetowej linii lotniczych w dniu 01.12.2017. W przypadku wzrostu cen przelotów skontaktujemy się z Państwem przed ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. Cena przelotu nie obejmuje bagażu rejestrowanego (koszt ok. 250zł).

Cena nie zawiera:

 • transferów lotnisko – hotel - lotnisko,
 • taksy klimatycznej 0,50 EUR/ os./ noc,
 • biletów komunikacji miejskiej, łącznie ok. 20 EUR,
 • biletów wstępów i zestawów słuchawkowych audio guide, ok. 50 EUR

Opcjonalnie:

 • Dopłata za pokój 1-os. - 300 zł
 • Możliwa dopłata do obiadokolacji - koszt 120 zł/3 posiłki.Aktualnie brak terminów