Prawdziwe podróże

Malta City Break z Krakowa

Cena od: 1990 PLN

Malta, La Valetta, Mdina, City Break, Samolot, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

MALTA                                                                                                                                                                                                                                                                                           

Niecałe 100 km na południe od Sycylii znajduje się przepiękna wyspa Malta z malowniczymi miasteczkami, zabytkami, plażami ze złocistym piaskiem i słoneczną pogodą. To tu było kręconych mnóstwo scen z kultowego i znanego na całym świecie serialu Gra o Tron! Chcesz poczuć się jak na jego planie? Zapraszamy w podróż pełną niezapomnianych wrażeń.


Dzień 1
Zbiórka na lotnisku 3 godziny przed wylotem. Przelot na Maltę. Transfer do hotelu na wybrzeżu. Zakwaterowanie. Nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Wyjazd na zwiedzanie stolicy Malty - La Valetty, której zespół miejski został wpisany na listę UNESCO. Wizyta w Ogrodzie Upper Bracca Garden, z którego rozciąga się wspaniały widok na Wielki Port (Grand Harbour) i leżące na drugim brzegu Trójmiasto: Vittoriosa, Senglea, Cospicua. Następnie zobaczymy katedrę Św. Jana Chrzciciela ze słynnym dziełem Caravaggia "Ścięcie św. Jana", kolegiatę Św. Pawła i Pałac Wielkich Mistrzów Zakonu Maltańskiego. W trakcie zwiedzania czas wolny na zakupy. Na zakończenie dnia rejs statkiem i podziwianie wyspy od strony morza. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 3
Śniadanie. Wyjazd do Mdiny - pierwszej stolicy wyspy zwanej „Miastem Ciszy”, gdzie wiele zabudowań pamięta jeszcze czasy arabskie. Zobaczymy m. in. Katedrę Piotra i Pawła, muzeum katedralne i centrum rzemiosła i rękodzieła w Ta Quali. To idealne miejsce na zakup oryginalnych pamiątek z Malty. Następnie wizyta w dzielnicy Rabat z kościołem św. Pawła, pod którym znajduje się grota, w której według tradycji apostoł przebywał po rozbiciu się na Malcie w roku 60 n.e. W pobliżu znajdują się korytarze katakumb fenickich. Kolejno zobaczymy słynną rotundę w mieście Mosta, której forma nawiązuje do rzymskiego Panteonu. Na koniec dnia przejazd do Błękitnych Grot, położonych pośród majestatycznie wznoszących się klifów na południowym wybrzeżu Malty. Czas wolny na zdjęcia. Powrót do hotelu. Nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Czas wolny na plażowanie, kąpiele morskie, spacery po okolicy. Fakultatywnie rejs na Comino, zwaną wyspą kminku. Przypłynięcie do Błękitnej Laguny. Czas wolny na kąpiel w krystalicznie czystych wodach laguny. Po południu transfer na lotnisko. Odprawa. Przelot do Polski.

Cena zawiera:

 • Przelot samolotem*, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny,
 • Zakwaterowanie 3 noclegi w hotelu *** nad morzem (pokoje 2-os. z łazienkami i TV),
 • Wyżywienie 3 śniadania,
 • Ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A.,
 • Składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera:

Kosztów realizacji programu 100 EUR (​transfery, taksa klimatyczna, bilety wstępów, przewodnik).

Opcjonalnie:

 • dopłata za pokój 1-os. - 300 PLN
 • możliwa dopłata do obiadokolacji - koszt 150 PLN / 3 posiłki.

UWAGI 

 • program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot; 
 • realizacja programu jest zależna od godzin przelotów; 

Informacje dotyczące bagażu:
W cenę wycieczki wliczony jest bagaż podręczny, którego wymiar i waga są zależne od linii lotniczej – o szczegóły proszę pytać przy zakładaniu rezerwacji. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.).
Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – jego cena zależy od linii lotniczej i terminu wycieczki. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.

Informacje dotyczące rezerwacji miejsc w samolocie:
Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair oraz Wizzair nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie (bez wyboru konkretnych miejsc) lub wyboru miejsc w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi).
 • Dokumenty podróży (wiza)
 • Wymagany dokument tożsamości (dowód osobisty). 
   
 • Czas przelotu
  ok. 3 h
   
 • Język
  Język maltański. Można porozumieć się po angielsku.
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C, G
  (takie jak w Polsce)