Prawdziwe podróże

Marsylia City Break z Krakowa

Cena od: 2690 PLN

Francja, Marsylia, City Break, Samolot, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

Zapraszamy do Prowansji


Dzień 1:
Zbiórka na lotnisku 3 godziny przed wylotem. Przelot do Marsylii. Transfer do hotelu. Zakwaterowanie, odpoczynek po podróży, nocleg.

Dzień 2:
Po śniadaniu zwiedzanie MARSYLII- największego portu Francji i jednego z najstarszych miast Francji. W programie m.in.: Ratusz, Bazylika Notre- Dame na wzgórzu La Garde, Pałac Longchamp, wizyta w Starym Porcie z ratuszem, kościołem Św. Ferreola, Opactwem Św. Wiktora i Fortem Św. Jana. Na koniec spacer po reprezentacyjnej ulicy Canebiere (to właśnie na tej ulicy zamordowano Króla Jugosławii Aleksandra I w 1934 roku)- jeżeli wcześniej nie skosztowaliście słynnej marsylskiej zupy rybnej, to tu będzie wiele okazji.
Wieczorem powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 3:
Po śniadaniu całodzienny odpoczynek na plaży lub indywidualne spacery, czas na zakupy.

Możliwość skorzystania z wycieczki fakultatywnej do Aix en Provence (koszt ok. 30€): przejazd autobusem lub pociągiem (ok. 50 minut) do dawnej stolicy Prowansji, miasta w którym urodził się i tworzył Paul Cezanne Zwiedzanie: Ratusz z zegarem astronomicznym z 1661 roku, dzielnica Mazarin, katedra Saint-Saveur, Place d’Albertas. Aix en Provence to również wspaniałe fontanny- podobno jest tu ich aż 100, a więc na pewno kilka zobaczymy. Dla chętnych możliwość odwiedzenia atelier Paula Cezanne’a.
Wieczorem powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd na lotnisko. Przelot.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem**, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, 
 • zakwaterowanie 3 noclegi w hotelu **/*** (pokoje 2-os. z łazienkami i TV), 
 • wyżywienie 3 śniadania, 
 • ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A, 
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy. 

Cena nie zawera:

 • transferów lotnisko - hotel - lotnisko, 
 • podatku turystycznego, 
 • biletów komunikacji miejskiej, 
 • biletów wstępu, 
 • przewodnika,
 • zestawów słuchawkowych audio guide.

Łącznie na pakiet programowy proszę przygotować 120 EUR. 

Opcjonalnie:

 • dopłata do pokoju 1-os. - 350 PLN, 
 • dopłata do obiadokolacji (3 posiłki)- 300 PLN, 
 • dopłata do bagażu głównego - 250-300 PLN.

Informacje dotyczące bagażu:
W cenę wycieczki wliczony jest bagaż podręczny, którego wymiar i waga są zależne od linii lotniczej – o szczegóły proszę pytać przy zakładaniu rezerwacji. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.).
Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – jego cena zależy od linii lotniczej i terminu wycieczki. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.

Informacje dotyczące rezerwacji miejsc w samolocie:
Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair oraz Wizzair nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie (bez wyboru konkretnych miejsc) lub wyboru miejsc w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi).
Czas przelotu
ok. 2.5 h
 
Napięcie elektryczne
220 V / 50 Hz
Typ gniazdka: C, C2, E
(takie jak w Polsce)