Prawdziwe podróże

Mazury - W Krainie Tysiąca Jezior - wypoczynek i zwiedzanie (6 dni)

Oferta grupowa

Polska, Ryn - Mikołajki - Giżycko - Gierłoż - Święta Lipka - Olsztyn, Wypoczynek + zwiedzanie, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Mazury - W Krainie Tysiąca Jezior
Ryn - Mikołajki - Giżycko - Gierłoż - Święta Lipka - Olsztyn


Dzień 1:
Wyjazd zgodnie z rozkładem jazdy. Przejazd w kierunku Mazur - do Rynu, gdzie w XIV-wiecznym gotyckim zamku krzyżackim, jednym z największych tego typu obiektów na świecie, umieszczono hotel. Zamek był świadkiem burzliwych dziejów Mazur i Prus Wschodnich. Wspaniałe wnętrza, pięknie zachowane elementy gotyckich portali i sklepień, bogaty zbiór oryginalnych elementów uzbrojenia poznamy pod opieką przewodnika. Następnie przejazd do Mikołajek – żeglarskiej stolicy Polski. Miasteczko położone jest nad jeziorem Mikołajskim, łączącym się z największym polskim jeziorem Śniardwy. Spacer uliczkami miasta. Zabudowa miejska pochodzi z przełomu XIX-XX w. Zejście na marinę. Degustacja lokalnych potraw – posłuchamy o smakach Mazur i spróbujemy świeżo przyrządzonych mazurskich specjałów. Po zwiedzaniu przejazd do hotelu w Giżycku, zakwaterowanie, obiadokolacja, odpoczynek i nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie w hotelu. Spacer po Giżycku, jednym z głównych portów na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Usytuowane pomiędzy malowniczymi jeziorami Mamry i Niegocin, stanowi niezwykle atrakcyjny ośrodek turystyczny i wypoczynkowy. Zwiedzanie zabytkowej twierdzy Boyen, wzniesionej w latach 1844-1856, która jest doskonale zachowanym przykładem pruskiej szkoły fortyfikacyjnej. Ciekawym obiektem jest też most obrotowy - jedyna czynna w Europie konstrukcja tego typu obsługiwana ręcznie. Kolejno rejs statkiem w okolice Wyspy Miłości na Jeziorze Kisajno. Wieczorem obiadokolacja w hotelu i nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na wypoczynek, korzystanie z infrastruktury obiektu oraz samodzielne poznawanie okolicy. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 4:
Śniadanie. Przejazd do Gierłoży. To właśnie tutaj mieściła się główna kwatera Hitlera – Wilczy Szaniec. Jest to jeden z największych tego typu kompleksów bunkrów w Polsce i w Europie. Zwiedzanie kompleksu. Następnie wizyta w Mazurolandii – parku edukacji i rozrywki, w którym znajdziemy m.in. pozostałości oranżerii i ogrodu warzywnego Kwatery Głównej Adolfa Hitlera, park miniatur Warmii i Mazur, skansen z XIX-wiecznymi chatami z Mazur i Warmii, Park Militariów prezentujący eksponaty z okresu II wojny światowej oraz wile innych atrakcji. Po zwiedzaniu powrót do ośrodka na obiadokolację i nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie w hotelu. Dzień wolny na wypoczynek, korzystanie z infrastruktury obiektu, samodzielne poznawanie okolicy, plażowanie, wędkowanie. Obiadokolacja w hotelu. Nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie, wykwaterowanie z ośrodka. Przejazd do Świętej Lipki, zwanej „Częstochową Północy” z Sanktuarium Maryjnym przyciągającym ci roku rzesze turystów i pielgrzymów. Zwiedzanie kościoła, chwila czasu wolnego. Następnie przejazd do Olsztyna. Zwiedzanie miasta: Starówka, gotycki Zamek Kapituły Warmińskiej z XIV w., Stary Ratusz barokowy z XVII w., Wysoka brama, Katedra Św. Jakuba - gotycka z XVI w.. Dla chętnych wizyta w Obserwatorium Astronomicznym. Po zwiedzaniu chwila czasu wolnego i wyjazd w drogę powrotną. Powrót w późnych godzinach wieczornych i zakończenie wycieczki.

CENA ZAWIERA:

  • transport przejazd komfortowymi autokarami (WC, DVD, klimatyzacja);
  • zakwaterowanie 5 noclegów w hotelu Mazury*** w Giżycku (pokoje 2-osobowe z łazienkami);
  • wyżywienie 5 śniadań, 5 obiadokolacji;
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki;
  • korzystanie z infrastruktury hotelu - bilard, piłkarzyki, leżaki plażowe, wędki, piłki do grania;
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny;
  • obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera:

  • biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i opłaty za przewodników lokalnych zamek w Rynie, degustacja w Mikołajkach, twierdza Boyen, rejs statkiem po Jeziorze Kisajno, Wilczy Szaniec, Mazurolandia: dopłata ok. 100 PLN / os.Giżycko – miasto leżące w sercu Krainy Wielkich Jezior, „żeglarska stolica Polski”, położone na przesmyku pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin, znane z historycznej twierdzy Boyen i obrotowego mostu, do którego otwarcia wystarczy siła mięśni jednego człowieka. To tu zjeżdżają miłośnicy plażowania, smacznych ryb i głodni wrażeń wodniacy, wyruszający w rejsy po Mazurach, jako że wzdłuż linii brzegowej Jeziora Niegocin rozciąga się największy pasażerski i jachtowy port na Mazurach. Tutejsze jeziora przyciągają nie tylko turystów, ale także ekipy filmowe. W 1962 roku między innymi na Jeziorze Kisajno i właśnie w Giżycku Roman Polański nakręcił „Nóż w wodzie”.


Zakwaterowanie w Hotelu Mazury*** położonym w Giżycku, w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich. Otoczenie bogate w zieleń i kwiaty oraz bliskość malowniczej zatoki Jeziora Kisajno, Kanału Łuczańskiego oraz własnego stawu, stwarzają poczucie sielskości i sprzyjają udanemu wypoczynkowi. Obiekt położony jest na rozległej posesji, co daje wiele możliwość spędzenia wolnego czasu.

Położenie
Hotel Mazury położony jest w pobliżu centrum Giżycka, zaledwie 100 metrów od jeziora Kisajno, 3 km od mola w Giżycku. Obiekt położony jest na rozległej posesji, co daje wiele możliwości spędzenia wolnego czasu.  Na terenie hotelu znajduje się malowniczy, zarybiony staw, miejsce na ognisko, plac zabaw dla dzieci, monitorowany parking, sala bilardowa, wiaty grillowe oraz duża przestrzeń do spędzania czasu na świeżym powietrzu.

Pokoje
łącznie 99 miejsc noclegowych rozlokowane w 3 budynkach:
- komfortowe pokoje 1-, 2-osobowe wyposażone w łóżka pojedyncze lub łoże małżeńskie oraz łazienkę z kabiną prysznicową.
W każdym pokoju znajduje się telewizor i telefon. Większość pokoi posiada balkon lub taras. Hotel dysponuje również jednym pokojem przystosowanym dla osób niepełnosprawnych.
- przestronne pokoje 3-osobowe wyposażone w łóżka pojedyncze lub łoże małżeńskie i pojedyncze łóżko oraz łazienkę z kabiną prysznicową. W każdym pokoju znajduje się telewizor i telefon. Większość pokoi posiada balkon lub taras.

Do dyspozycji gości
Bezpłatne WiFi, restauracja bogata w dania kuchni polskiej, wiaty grillowe, zarybiony staw, sala bilardowa, rowery turystyczne (dodatkowo płatne), piłkarzyki, leżaki plażowe, kijki do nordic walking.

Strefa SPA
Masaże relaksacyjne, zabiegi na twarz i ciało, zabiegi w kapsule SPA, sauna infrared, jacuzzi (cennik zabiegów dostępny na zapytanie; korzystanie ze strefy SPA wymaga wcześniejszej rezerwacji i jest dodatkowo płatne).

Dzieci
Plac zabaw, krzesełka w restauracji, kącik zabaw z puzzlami/grami planszowymi, duży zielony teren, pokoje mogące pomieścić nawet dużą rodzinę.

Wyżywienie
Obiekt oferuje śniadania w formie bufetu oraz serwowane obiadokolacje – kuchnia polska z elementami kuchni regionalnej mazurskiej.


Aktualnie brak terminów