Meksyk – Tequila, Mariachi i Imperium Azteków

Szczegóły oferty

( 9 dni)
Meksyk
Samolot

Mexico City – Acapulco – Laguna Coyuca – Taxco – Jaskinie Cacahuamilpa – Puebla – Teotihuacan Cholula

W ojczyźnie Tequili z wypoczynkiem w Acapulco

Ramowy program

Dzień 1

Spotkanie na lotnisku w Warszawie. Przelot do Meksyku. Międzylądowanie we Frankfurcie. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie w hotelu Royal Reforma w centrum miasta, kolacja.

Dzień 2

Śniadanie w hotelu. Po śniadaniu wyjazd w kierunku Acapulco. Przejazd do hotelu Elenco, zakwaterowanie, obiad. Po odpoczynku przejazd na widowiskową la Quebrada – słynne pokazy skoków do wody z blisko 40 metrowych klifów. Powrót do hotelu. All inclusive.

Dzień 3

Śniadanie, wycieczka na Lagunę Coyuca – najbardziej malowniczego miejsca na terenie Acapulco. Bujnie porośnięta laguna, z niespotykaną roślinnością i licznymi gatunkami ptaków to najważniejsza atrakcja w okolicy. Na obszarze laguny kręcone były kultowe filmy „Rambo” i „Afrykańska królowa”.

Odpoczynek podczas rejsu. Obiad z lokalnymi napojami. Powrót do hotelu na kolację.

Dzień 4

Po śniadaniu wykwaterowanie z hotelu i przejazd do malowniczego Taxco. W Taxco zwiedzimy najbardziej emblematyczne zakątki miasteczka. Specjalnie dla grupy tzw. „callejoneada” czyli spacer wąskimi ulicami w towarzystwie Los Mariachis, podczas którego poznamy meksykańską kulturę. Specer z Los Mariachis to idealna integracja w grupie. W trakcie spaceru przerwa na wzniesienie toastu mezcalem ( odmiana tequilii) z Guerrero. Na koniec spaceru pokaz fajerwerków.

Przejazd do malowniczo położonego hotelu Monte Taxco na kolacje. Podczas kolacji integracja i „muzyka na żywo”.

Dzień 5

Po śniadaniu zwiedzanie Jaskiń Cacahuamilpa. W oświetlonej jaskini zapoznamy się z wapiennymi formacjami zwisającymi z sufitu tzw. stalaktyty i stalagmity, które tworzą najprzeróżniejsze figury. Po wizycie w jaskini przejazd do Hacjendy Vista Hermosa – niegdyś plantacji cukru z XVI wieku, odnowionej, przebudowanej w ekskluzywny hotel i urocze miejscem na wesela i imprezy okolicznościowe. Hotel zachowuje oryginalne mury z czasów kolonialnych. Będziemy mieli tez możliwość zobaczenia lochów hacjendy, która należała do dowódcy konkwistadorów – Hernana Cortesa. Obiadokolacja w hacjendzie. Następnie przejazd do Puebli – stolicy kolonialnego Meksyku. Zakwaterowanie w hotelu San Pedro.

Dzień 6

Po śniadaniu zwiedzimy centrum historyczne miasta Puebla, które należy do zabytków UNESCO od 1987 roku. Przejdziemy na targ rzemiosła i uliczkę, gdzie można kupić typowe dla regionu słodycze. Poznamy przeszłość kolonialną miasta, wejdziemy do tzw. „ Sekretnych tuneli” które mają związek z rokiem 1862 roku, kiedy to oddziały meksykańskie wygrały bitwę przy Puebli z armią francuską. Następnie spacer po Barrio del Alto by podziwiać liczne murale. Dodatkową atrakcją dla miłośników pojazdów będzie pobyt w Muzeum Samochodów z kolekcją „garbusków” (jeden z nich z 1954 roku) oraz innych pojazdów. Przejazd do Cholula. Poznamy strefę archeologiczna w Cholula, będziemy mieli możliwość sesji zdjęciowej z tancerzami, którzy należą do odłamu Indian Nahuas i poznamy przeszłość tego pięknego, magicznego miasteczka. Przejdziemy też do jednej z tzw. Cervecerias, gdzie poznamy proces produkcji jednego z browarów, jak również będziemy mieli możliwość degustacji piwa tutaj produkowanego.

Następnie przejazd do Miasta Meksyk. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja. Hotel Royal Reforma.

Dzień 7 CITY TOUR

Śniadanie w hotelu. Wycieczkę po mieście Meksyk rozpoczynamy na Placu Konstytucji, znanym w całym Meksyku jako Zócalo. Jest to miejsce, w którym zawsze coś „się dzieje”. Zwiedzimy Katedrę Metropolitalna- to największy obiekt katedralny obydwu Ameryk, budynek Pałacu Narodowego (z zewnątrz) oraz również z zewnątrz Templo Mayor, czyli ruiny dawnej Stolicy Państwa Azteków – Tenochtitlán.

Następnie przejedziemy na Coyoacan – jest to dzielnica kolonialna. Niegdyś mieszkał tu konkwistador Hernan Cortes ze swoją metyską rodziną, dzisiaj natomiast mieszkają tu ludzie bohemy, aktorzy i politycy. Na koniec poznamy miejsce, gdzie urodziła się i zmarła najbardziej znana artystka meksykańska – Frida Kahlo i muralista Diego Riviera. Powrót do hotelu, krótki odpoczynek i przejazd do meksykańskiej kantyny na kolację.

Dzień 8

Śniadanie w hotelu, następnie zwiedzimy imponujące Muzeum Antropologiczne z największą kolekcją prekolumbijskiej sztuki na świecie. Po południu przejazd do Teotihuacan – zwiedzanie strefy archeologicznej: Piramida Słońca, Piramida Księżyca, Droga Zmarłych. Zwiedzanie warsztatu obsydianu i degustacja tequili.

Proponujemy także warsztat kulinarny, podczas którego poznamy tajniki meksykańskiej kuchni przyrządzając placki kukurydziane – tortille i meksykański sos – guacamole. Degustacja fermentowanego soku z agawy– pulque, zwanego napojem bogów. Obiad w restauracji lokalnej. Wieczorem powrót do miasta Meksyk na nocleg.

Dzień 9

Po śniadaniu udamy się do Bazyliki Guadalupe, jednego z najważniejszych miejsc religijnych Indian i największego na świecie katolickiego Sanktuarium Maryjnego. Zwiedzanie Bazyliki. Czas wolny na zakupy. Obiad w restauracji lokalnej. Po południu transfer na lotnisko.

Mapa wycieczki

Świadczenia

 • przelot: Warszawa- Meksyk- Warszawa ( międzyladowanie we Frankfurcie,
 • zakwaterowanie 7 noclegów w podanych hotelach ***/****,
 • przejazdy na terenie Meksyku klimatyzowanym autobusem,
 • bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,
 • degustacja piwa w jednym z Browarów w Choluli,
 • warsztat kulinarny w Teotihuacan,
 • opieka lokalnego przewodnika z językiem polskim,
 • wyżywienie wg programu ( 2x dziennie, w/w. Degustacje),
 • opieka pilota z ramienia VERO TRAVEL,
 • ubezpieczenie NNW, KL, CP Signal Iduna S.A.,
 • TFP, TFG,
 • wycieczka na Lagune Coyuca,
 • godzinna „callejoneada” w Taxco z Mariachis, mezcalem i pokazem sztucznych ogni.

Dodatkowo płatne:

 • obowiązkowych napiwków około 80 USD ( kierowca, przewodnik, bagazowi, obsługa hoteli i restauracji).
 • Dopłata do pokoju 1-os. 300 USD

Informacje

 • Czas lokalny
  GMT -6
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy. Zwolnienie z obowiązku wizowego do 180 dni.
 • Zalecane szczepienia
  WZW A i B, BTP (błonica, tężec, polio), dur brzuszny
 • Język
  Język hiszpański. Można porozumieć się po angielsku.
 • Napięcie elektryczne 120 V / 60 Hz
  Typ gniazdka: A, B (konieczna przejściówka)
Aktualnie przeglądasz ofertę:
Meksyk – Tequila, Mariachi i Imperium Azteków
Meksyk – Tequila, Mariachi i Imperium Azteków
9 dni