Prawdziwe podróże

Meksyk - zwiedzanie i wypoczynek

Cena od: 7970 PLN

Meksyk, Mexico City - Acapulco, Meksyk, Samolot, PP - Posiłki wg programu

 Pobierz PDF


Meksyk                                                                                                                                                                                                                                                                                          

Mexico City - Guadalupe - Teotihuacan - Tula - Queretaro - Cholula - Tonantzintla - Puebla - Cacahuamilpa - Taxco - Acapulco

W ojczyźnie Tequili z wypoczynkiem w Acapulco


Dzień 1:
Wylot z Polski. Przelot do Mexico City przez jeden z portów europejskich. Przylot do miasta Meksyk wieczorem. Przywitanie z przewodnikiem na lotnisku. Przejazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

Dzień 2:
Śniadanie. Pierwsze spotkanie ze stolicą Meksyku. Zwiedzanie centrum Mexico City: Zocalo, Pałac Prezydencki, Katedra, Paseo de la Reforma, Muzeum Antropologiczne. Po południu przejazd do istniejących od czasów Azteków pływających ogrodów – Xochimilco. Spływ kolorowymi łodziami w towarzystwie muzyków mariachi. Kolacja na łodziach. Powrót do hotelu na nocleg.

Dzień 3:
Śniadanie. Przejazd do Sanktuarium Matki Bożej z Guadalupe. Następnie przejazd do piramid w Teotihuacan: Piramida Słońca, Piramida Księżyca i Pierzastego Węża to symbole Meksyku i bardzo popularne miejsce turystyczne. Kolacja pod piramidami z pokazem azteckich tańców. Powrót do hotelu na nocleg. Opcjonalnie wieczorne wyjście na Plaza Garibaldi – miejsce gdzie gromadzą się muzycy mariachi grający popularne meksykańskie melodie. W trakcie spaceru uczestnictwo w typowym meksykańskim pokazie z tequilą, połączonym z występami na żywo artystów prezentujących tańce i zwyczaje ludowe różnych zakątków Meksyku.

Dzień 4:
Śniadanie. Zwiedzanie dawnej stolicy cywilizacji Tolteków – miasta Tula ze słynnymi posągami atlantów. Przejazd do Queretaro: spacer po starówce, odwiedzenie klasztoru Św. Krzyża. Powrót do Mexico City na kolację i nocleg.

Dzień 5:
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd malowniczą drogą w otoczeniu dwóch najsłynniejszych wulkanów Meksyku do stanu Puebla. Odwiedzenie symbolu konkwisty, piramidy w Cholula – wejście na szczyt piramidy. Następnie wizyta w pobliskim wiejskim kościółku w stylu baroku indiańskiego w Tonantzintla. Zwiedzanie najbardziej hiszpańskiego miasta Meksyku – Puebla, prawdziwego architektonicznego klejnotu epoki kolonialnej. Spacer po centrum wpisanym na listę UNESCO: Starówka, kościół Św. Dominika, Katedra, rynek Parian. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 6:
Śniadanie. Do południa przejazd i spacer po największej jaskini Meksyku – Cacahuamilpa połączony z podziwianiem różnorodnych form skalnych. Przejazd do słynącego z wyrobów jubilerskich miasta Taxco. Zakwaterowanie w hotelu, kolacja i nocleg.

Dzień 7:
Śniadanie. Zwiedzanie Taxco. Spacer po krętych uliczkach oraz wizyta w barokowym kościele Św. Priscylii i Św. Sebastiana. Czas wolny na odwiedzenie licznych warsztatów oferujących wyroby ze srebra. Przejazd do Acapulco, najsłynniejszego kurortu Meksyku nad Oceanem Spokojnym. Zakwaterowanie w hotelu w opcji All Inclusive z bezpośrednim wyjściem na plażę.

Dzień 8:
Acapulco – wypoczynek w hotelu, korzystanie ze świadczeń All Inclusive. Możliwość skorzystania z wycieczek fakultatywnych.

Dzień 9:
Śniadanie. Przejazd na lotnisko do Mexico City. Pożegnanie z przewodnikiem. Wieczorem wylot w drogę powrotną.

Dzień 10:
Przylot do kraju.

Ciekawostki:

 • CZEKOLADA - Niewielu wie, że to Majowe jako pierwsi – już w IV w. n.e. – rozkoszowali się smakiem czekolady, wówczas zwanej Xocolatl – czyli gorzka woda. Aż do czasów wiktoriańskich, kiedy opracowano sposób produkcji tabliczek, czekoladę wyłącznie się piło. Majowie czekoladowy napój przygotowywali z prażonych nasion kakao z dodatkiem mąki kukurydzianej, miodu i chilli. Aztekowie, którzy przejęli zwyczaj picia czekoladowego napoju wprowadzili swoje innowacje – dodawali do smaku paprykę, wanilię oraz suszone płatki kwiatów, które nadawały napojowi określony kolor: czerwony, biały bądź czarny. 
 • XOCHIMILCO - Za czasów prekolumbijskich Mexico City położone było na wyspie otoczonej jeziorem Texcoco. Jedną z niewielu zachowanych pamiątek z tych czasów, a jednocześnie największą atrakcją stolicy są Pływające Ogrody Xochimilco, budowane niegdyś przez Azteków w celach rolniczych. Na sztucznych wyspach chinampas Indianie uprawiali niegdyś kwiaty i warzywa. Cała dzielnica zbudowana jest z długich i szerokich kanałów wodnych, po których można dziś pływać w kolorowych czółnach trajinera. Rejs to nie tylko okazja do ucieczki od zgiełku wielomilionowej metropolii, ale też najprawdziwsza podróż w czasie.
 • TEQUILA - Tradycyjna meksykańska wódka produkowana z niebieskiej agawy. Znany na całym świecie zwyczaj picia tequili w połączeniu z solą i limonką to rytuał wymyślony w latach 20-tych przez Amerykanów, z którego Meksykanie – twórcy tego szlachetnego trunku wyłącznie się śmieją. Tequilę pić należy w temperaturze pokojowej, powoli, małymi łyczkami, z cylindrycznych kieliszków zwanych caballito, których pojemność wynosi zazwyczaj 50 ml. Jeżeli chcesz mieć pewność, że pijesz prawdziwą meksykańską tequilę, sprawdź, czy na butelce znajdują się oznaczenia 100% Agave oraz Hecho en Mexico.

CENA ZAWIERA:

 • przelot samolotem Warszawa – Mexico City – Warszawa, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny i rejestrowany,
 • transport komfortowym autokarem lub busem z klimatyzacją w Meksyku,
 • zakwaterowanie 8 noclegów w hotelach 4* (w Acapulco hotel bezpośrednio przy plaży),
 • wyżywienie według programu – śniadania i obiadokolacje podczas części objazdowej, All Inclusive podczas pobytu w Acapulco,
 • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
 • opiekę przewodnika polskojęzycznego,
 • ubezpieczenie KL 30000 Euro, NNW 15000 PLN, bagaż 1000 PLN Signal Iduna S.A.,
 • składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera:

 • zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika ok. 3 USD od osoby za dzień,
 • napojów do obiadokolacji (nie dotyczy hotelu z formułą All Inclusive),
 • kosztów realizacji programu - 300 USD (płatne przewodnikowi po przylocie do Meksyku).

Uwagi:

 • dopłata do pokoju 1-osobowego – 1.300 zł.

Fakultatywnie:

 • Wieczorne wyjście na PLAZA GARIBALDI w Mexico City – ok. 40 USD.
 • REJS po zatoce z napojami alkoholowymi i bezalkoholowymi, połączony z pokazami skoków do oceany ze skały La Quebrada – ok. 50 USD.

Dowiedz się więcej o ubezpieczeniach
 • Czas lokalny
  GMT -6

   
 • Dokumenty podróży (wiza)
  Paszport musi być ważny co najmniej 6 miesięcy od daty zakończenia imprezy. Zwolnienie z obowiązku wizowego do 180 dni.

 • Zalecane szczepienia
  WZW A i B, BTP (błonica, tężec, polio), dur brzuszny

   
 • Czas przelotu
  ok. 14 h

   
 • Język
  Język hiszpański. Można porozumieć się po angielsku.

 • Napięcie elektryczne 120 V / 60 Hz
  Typ gniazdka: A, B (konieczna przejściówka)

   
 • Zasady podróży Covid-19

   negatywny wynik testu ani zaświadczenia o szczepieniu czy przebyciiu COVID-19 nie są wymagane