Prawdziwe podróże

Najpiękniejsze miejsca pielgrzymkowe we Włoszech

Oferta grupowa

Włochy, Wenecja - Loreto - Asyż - Cascia - Rzym - Monte Cassino - Pietrelcina - Monte Sant' Angelo - San Giovanii Rotondo - Lanciano - Manopello - Loreto - Padwa, Pielgrzymki Zagraniczne, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Zapraszamy na naszą stronę www.moja-pielgrzymka.eu po więcej ofert pielgrzymkowych!

WYJAZD POTWIERDZONY 


Dzień 1 (niedziela):
Udział we Mszy św. na rozpoczęcie wspólnego pielgrzymowania. Wyjazd około godziny 19.00. Nocny przejazd przez Czechy, Austrię do Włoch. Postoje zgodnie z rozkładem pracy kierowców.

Dzień 2 (poniedziałek):
Śniadanie. Przejazd do WENECJI. Rejs kanałem Giudecca do centrum miasta. Nawiedzenie Bazyliki Św. Marka – wzorowanej na kościele Dwunastu Apostołów w Konstantynopolu, spacer po mieście, podczas którego zobaczymy: Piazzettę, Piazza San Marco, Pałac Dożów, Kampanillę- dzwonnicę. Spacer uroczymi uliczkami weneckimi do dzielnicy Rialto. Czas wolny na imponującym moście Rialto- największym moście na głównym kanale Wenecji – kanale Grande. Msza Św. Przejazd do hotelu na obiadokolację i 1 nocleg.

Dzień 3 (wtorek):
Śniadanie. Przejazd do ASYŻU Nawiedzenie miejsc związanych z życiem i kultem św. Franciszka. Zwiedzenie Bazyliki św. Franciszka: część górną z freskami Giotta oraz część dolną, w której znajduje się krypta z grobem świętego. Udział we Mszy św. Spacer do Bazyliki św. Klary, założycielki klasztoru klarysek i patronki telewizji. Modlitwa przy grobie świętej oraz w kaplicy z cudownym krzyżem San Damiano, przed którym św. Franciszek usłyszał znamienne słowa; „Franciszku, napraw mój Kościół”. Przejazd do Asyżu Dolnego: nawiedzenie Porcjunkuli – Bazyliki Matki Boskiej Anielskiej z kaplicą wzniesioną w miejscu śmierci św. Franciszka. Następnie przejazd do CASCII – miejsca, gdzie św. Rita wstąpiła do klasztoru św. Marii Magdaleny. Zapoznanie się z historią miejsca. Modlitwa przy grobie Świętej, która uchodzi za Patronkę spraw beznadziejnych. 2 nocleg w Cascia.

Dzień 4 (środa):
Śniadanie. Przejazd do Watykanu, udział w audiencji generalnej z Papieżem Franciszkiem. Nawiedzenie bazyliki św. Piotra. Modlitwa przy grobie św. Jana Pawła II. W godzinach popołudniowych spacer po Rzymie: Plac Navona, Panteon, najpiękniejsza fontanna Rzymu - di Trevi. Następnie spacer kolejno: do Koloseum - budowli antycznego Rzymu budzącej dzisiaj największy respekt, dalej reprezentacyjną ulicą przecinającą dawne Fora Cesarskie do części udostępnionej dla turystów Forum Romanum, Forum Trajana. Spacer via Sacra, gdzie zobaczymy charakterystyczne dla sztuki starożytnej Łuki: Tytusa, Łuk Konstantyna oraz Łuk Septymiusza Sewera, Kapitol - wzgórze, które w dobie cesarstwa rzymskiego było duchowym i politycznym centrum miasta a w latach późniejszych rozbudowane według projektu Michała Anioła. Spacer zakończymy na Placu Weneckim z Grobem Nieznanego Żołnierza i Ołtarzem Ojczyzny wzniesionym na początku XX w. Przejazd do hotelu. Obiadokolacja i 3 nocleg.

Dzień 5 (czwartek):
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie RZYMU. Nawiedzenie Bazyliki Santa Maria Maggiore, gdzie znajduje się słynąca ikona Matki Bożej „Salus Populi Romani” i relikwie Bożego Żłóbka. Przejście na Via Merulana. Nawiedzenie kościoła św. Alfonsa di Liguori z oryginalną ikoną Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Udział we Mszy św. Przejazd na Lateran. Nawiedzenie Bazyliki św. Jana, głównej katedry Biskupa Rzymu z relikwiami św. Jana Ewangelisty i św. Jana Chrzciciela. Przejście do Kaplicy św. Schodów (Santa Scala), po których – według tradycji – szedł Jezus do pałacu Piłata. Przejazd na 4 nocleg i obiadokolację w okolicach Rzymu. 

Dzień 6 (piątek):
Śniadanie. Przejazd na wzgórze MONTE CASSINO. Zwiedzanie Opactwa Benedyktynów, gdzie znajduje się grób św. Benedykta i jego siostry Scholastyki. W miejscu, gdzie znajduje się Opactwo niegdyś św. Benedykt napisał regułę zakonną, która pomogła całej ówczesnej Europie osiągnąć chrześcijański Ład i Pokój (Ordo et Pax). Udział we Mszy św. Wizyta na Cmentarzu Żołnierzy Polskich. Następnie przejazd na Płw. Gargano do SAN GIOVANNI ROTONDO. Po drodze odwiedzimy PIETRELCINĘ - skarbnicę wspomnień o ojcu Pio. Tu urodził się przyszły święty, spędził swoje dzieciństwo, przyjął święcenia kapłańskie. Zobaczymy dom rodzinny Ojca Pio i nawiedzimy Kościół Matki Bożej Anielskiej- pierwszą świątynię Ojca Pio – kapłana. Zakwaterowanie. Nawiedzenie Sanktuarium Ojca Pio. Obiadokolacja i 5 nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 7 (sobota):
Śniadanie. Przejazd na MONTE SANT' ANGELO. Nawiedzenie Niebiańskiej Bazyliki – groty uświęconej obecnością św. Michała Archanioła. Zapoznanie się z historią objawień św. Michała. Udział we Mszy św. Przejazd do SAN GIOVANNI ROTONDO. Oprowadzanie z przewodnikiem lokalnym. Zapoznanie się z historią miejsca i działalnością św. Ojca Pio. Dla chętnych przejazd do uroczego, nadmorskiego kurortu MANFREDONIA. Plażowanie lub spacery po miasteczku. Obiadokolacja i 6 nocleg w San Giovanni Rotondo.

Dzień 8 (niedziela):
Śniadanie. Przed południem udamy się do LANCIANO – miejsca Cudu Eucharystycznego, gdzie w VIII wieku, w małym kościółku św. Longina, mszę świętą odprawiał pewien mnich z Zakonu Bazylianów, który w głębi serca wątpił w prawdziwą obecności Pana Jezusa w Eucharystii. I oto – jak podaje tradycja – ledwie wypowiedział on słowa konsekracji, Hostia stała się Ciałem Pańskim, a wino zostało przekształcone w Krew Zbawiciela. Spacer po Lanciano. Następnie przejazd do MANOPPELLO – miejsca, gdzie według tradycji znajduje się chusta ze Świętym Obliczem powstałym na skutek nadzwyczajnego promieniowania. Ostatnim punktem zwiedzania będzie LORETO. Nawiedzenie Sanktuarium Matki Bożej Czarnej Madonny. Zwiedzanie Bazyliki ze Świętym Domkiem, do budowy którego użyto cegieł z domu św. Rodziny z Nazaretu. Modlitwa przed łaskami słynącą figurą. Spacer po Piazza della Madonna. Przejazd do hotelu na 7 nocleg i obiadokolację.

Dzień 9 (poniedziałek):
Śniadanie. Przejazd do PADWY. Nawiedzenie bazyliki św. Antoniego (il Santo). Modlitwa przy grobie świętego. Msza św. na podsumowanie pielgrzymki. Spacer po mieście: skwer Prato della Valle z posągami zasłużonych postaci miasta. Czas wolny na ostatnie zakupy i posiłek. Wyjazd w drogę powrotną.

Dzień 10 (wtorek):
Powrót do Polski. Zakończenie pielgrzymki. Pożegnanie grupy. 

ŚWIADCZENIA:

 • Przejazd komfortowym autokarem (WC, barek, DVD, AC);
 • 7 noclegów w hotelach***/**, pokoje 2- 3 osobowe z łazienkami;
 • wyżywienie 2x dziennie- 7 śniadań wzmocnionych, 7 obiadokolacji;
 • opieka pilota- przewodnika na całej trasie;
 • opieka duchowa kapłana;
 • ubezpieczenie NNW, KL, CP (choroby przewlekłe), bagaż SIGNAL IDUNA S.A.
 • Pakiet Pielgrzyma;
 • TFG ( turystyczny fundusz gwarancyjny),
 • TFP (turystyczny fundusz pomocowy). 

Cena nie zawiera:

 • Biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, transportu lokalnego, lokalnych przewodników, taksy klimatycznej, kosztów barki do Wenecji i słuchawek tzw. Audio guidy
 • łącznie ok. 90-100 Euro (do rozliczenia przez pilota pod koniec pielgrzymki).
 • napoi do obiadokolacjiAktualnie brak terminów