Neapol City Break z Wrocławia

Aktualnie brak ceny

Włochy, Neapol, Pompeje, Capri, City Break, Samolot, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

NEAPOL

Niekoronowana stolica włoskiego regionu mezzogiorno - miasto kontrastów, pysznej pizzy i historycznej zabudowy. Wizyta w Pompejach - miasta z wciąż budzącym respekt Wezuwiuszem, rejs promem na malowniczą i napiękniejszą we Włoszech wyspę Capri,  a także wizyta w Sorrento, czyli uroczym miasteczku położonym na półkach i tarasach skalnych. Widoki zapierającego dech w piersiach gwarantowane!


Dzień 1
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Przelot do Neapolu. Transfer do hotelu.  Zakwaterowanie. Nocleg.
Dzień 2
Śniadanie. Przejazd do Pompei – miasta położonego u stóp wulkanu Wezuwiusz. Zwiedzanie z przewodnikiem lokalnym ruin starożytnego miasta, które uległo całkowitemu zniszczeniu w 79 r. kryjąc domy i mieszkańców pod górą popiołów. Następnie zobaczymy Bazylikę Pompejańską oraz wjedziemy na szczyt krateru Vesuvio. Popołudniową porą spacer ulicami Neapolu - niekoronowanej stolicy włoskiego regionu „mezzogiorno”. Spacer po centrum historycznym Neapolu - Plac Plebiscytu, Galeria Umberto I, Pałac Królewski, Teatr San Carlo, dzielnica Santa Lucia, ulica szopkarzy, wizyta w katedrze św. Januarego, Piazza San Gaetano (dawna agora) z kościołem San Lorenzo - miejscem "zaślubin" Zygmunta Starego i Bony Sforza. Powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Całodzienna wycieczka na najpiękniejszą wyspę włoską – Capri. Rejs promem, wycieczka statkiem wzdłuż linii brzegowej wyspy – zobaczymy urzekające morskie groty, ciekawą szatę naciekową. Następnie wyjazd kolejką funicolare do miasta Capri. Spacer po kurorcie,  tzw. salonie wyspy, spacer po Ogrodach Cesarza Augusta, czas wolny, możliwość plażowania i kąpieli. Po południu przejazd do Sorrento - uroczego miasteczka położonego na półkach i tarasach skalanych. Spacer po kurorcie: Piazza Tasso, centrum miasta, możliwość degustacji słynnego likieru Limoncello - Limone di Sorrento. Powrót do hotelu. Nocleg.
Dzień 4
Śniadanie. Przejazd  panoramiczną drogą wzdłuż Wybrzeża Amalfitańskiego. Czas wolny na jednym z najpiękniejszych tarasów widokowych na Positano z wertykalną, południową architekturą. Wizyta w Amalfi - spacer po kurorcie: brama morska, centrum miasta z imponującą katedrą św. Andrzeja. Powrót do hotelu. Nocleg. 
Dzień 5
Śniadanie. Wykwaterowanie. Czas wolny do południa na zakup pamiątek, plażowanie. Transfer na lotnisko. Odprawa. Przylot do Polski.

Cena zawiera:

  • przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny,
  • zakwaterowanie 4 noclegi w hotelu *** w okolicach Neapolu (pokoje 2-, 3-osobowe z łazienkami i TV),
  • wyżywienie 4 śniadania,
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
  • ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A.,
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny*.

* Na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 187 i 1334) i rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. (Dz. U. z 25 listopada 2016 r. poz. 1900). Szczegółowe informacje są zawarte w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa VERO TRAVEL.
** w cenie imprezy uwzględniono koszt biletu lotniczego według stawek linii lotniczych opublikowanych na stronie internetowej w dniu 01.12.2017. W przypadku wzrostu cen skontaktujemy się z Państwem przed ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. Cena przelotu nie obejmuje bagażu rejestrowanego.

Cena nie zawiera:

  • transferów lotnisko - hotel - lotnisko, podatku turystycznego, biletów komunikacji miejskiej, biletów wstępu, zestawów słuchawkowych audio guide - łącznie ok. 130 EUR

Opcjonalnie:

  • dopłata do pokoju 1-os. - 260 zł, 
  • dopłata do obiadokolacji - 310 zł, 
  • dopłata do bagażu głównego - 200-300 złAktualnie brak terminów