Oslo City Break z Katowic

Aktualnie brak ceny

Norwegia, Oslo, City Break, Samolot, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

OSLO

Jeszcze do niedawna spokojna, niewielka stolica, miasto rybaków, dzisiaj tętniąca życiem metropolia,
Zagadkowe miasto o nieco mrocznym charakterze, będące miejscem akcji najlepszych skandynawskich kryminałów z ekscentrycznym parkiem Frogner pełnym naturalistycznych, nagich rzeźb autorstwa Gustava Vigelanda, futurystycznym gmachem Norweskiej Opery Narodowej, uznanym za arcydzieło współczesnej architektury, niedzielny Blå Market -  targ, z niesamowitym, bardzo oryginalnym asortymentem, który zachwyci miłośników sztuki.
Nie można wyjechać z Oslo nie kosztując przepysznych, świeżych ryb (łososi, dorszy), popijąc aquavit - tradycyjną norweską wódkę ziemniaczaną.


Dzień 1 
Zbiórka na lotnisku 2 godziny przed wylotem. Odprawa i przelot do Oslo. Transfer z lotniska do centrum miasta lub hotelu (w zależności od godzin przylotu). Zwiedzanie miasta lub zakwaterowanie i nocleg. 
Dzień 2 
Śniadanie. Zwiedzanie centrum Oslo- XII-wieczna luterańska katedra Domkirche, Ratusz Miejski Radhus, znany z wręczania corocznej Nagrody Nobla, położony nieopodal Centrum Pokojowej Nagrody Nobla – interaktywnego muzeum poświęconego zdobywcom tej nagrody, m. in. Lechowi Wałęsie, ulica miasta Karl Johans Gate z Galerią Narodową, Uniwersytetem, Parlamentem Norweskim– Stortinget. Zobaczymy zmianę warty przed Pałacem Królewskim– Det Kongelige Slott, będącym siedzibą króla Haralda V. Następnie spacer do Opery i wejście na dach, skąd obserwować można wspaniałą panoramę miasta. Po południu przejazd na przedmieścia Oslo, gdzie od ponad wieku stoi skocznia Holmenkollbakken (rozmiar HS-134 m). Zwiedzanie skoczni i Muzeum Narciarstwa. Po zwiedzaniu powrót do hotelu i nocleg. 
Dzień 3 
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Oslo. Akershus Festning- twierdza stojąca na półwyspie pośród miasta. Warto wspiąć się na mury twierdzy, aby podziwiać widok na zatokę i centrum Oslo. Następnie przejazd na Półwysep Bygdoy, zwany półwyspem muzeów. Czas na zwiedzanie- Muzeum Kon-Tiki, Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Statku Fram. Zajrzymy również do Narodowego Muzeum Sztuki, Architektury i Projektowania, gdzie znajduje się m. in. jedna z wersji obrazu Krzyk Edwarda Muncha oraz autoportret Vincenta van Gogha. Po południu wizyta w Parku Frogner pełnego rzeźb nagich postaci i centralnie usytuowanego monumentu przedstawiającego splecione ludzkie ciała. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg. 
Dzień 4 
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie, czas wolny lub transfer na lotnisko (w zależności od godziny wylotu). Odprawa, przelot do Polski.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem**, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, 
 • zakwaterowanie 3 noclegi w hotelu **/*** (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami i TV), 
 • wyżywienie 3 śniadania, 
 • opiekę pilota na całej trasie wycieczki, 
 • ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A, 
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny*. 

* Na podstawie art. 10f ust. 3 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o usługach turystycznych (Dz. U. z 2016 r. poz. 187 i 1334) i rozporządzenia Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. (Dz. U. z 25 listopada 2016 r. poz. 1900). 
Szczegółowe informacje są zawarte w Ogólnych Warunkach Uczestnictwa VERO TRAVEL.
 
** w cenie imprezy uwzględniono koszt biletu lotniczego według stawek linii lotniczych opublikowanych na stronie internetowej w dniu 01.12.2016. W przypadku wzrostu cen skontaktujemy się z Państwem przed ostatecznym potwierdzeniem rezerwacji. 
Cena przelotu nie obejmuje bagażu rejestrowanego. Koszt bagażu ok. 250zł.


Cena nie zawiera:

 • transferów lotnisko - hotel - lotnisko, 
 • biletów komunikacji miejskiej, 
 • biletów wstępu, 
 • zestawów słuchawkowych audio guide - łącznie ok. 130 EUR. 

Opcjonalnie:

 • dopłata do pokoju 1-os. - 500 zł, 
 • dopłata do obiadokolacji - 250 zł, 
 • dopłata do bagażu głównego - 200-300 złAktualnie brak terminów