Prawdziwe podróże

Oslo City Break z Krakowa

Cena od: 2990 PLN

Norwegia, Oslo, City Break, Samolot, BB - Śniadania

 Pobierz PDF

Odkrywaj z nami Skandynawię!
OSLO                                                                                                                                                                                                                                                                                              

Jeszcze do niedawna spokojna, niewielka stolica, miasto rybaków, dzisiaj tętniąca życiem metropolia,
Zagadkowe miasto o nieco mrocznym charakterze, będące miejscem akcji najlepszych skandynawskich kryminałów z ekscentrycznym parkiem Frogner pełnym naturalistycznych, nagich rzeźb autorstwa Gustava Vigelanda, futurystycznym gmachem Norweskiej Opery Narodowej, uznanym za arcydzieło współczesnej architektury, niedzielny Blå Market -  targ, z niesamowitym, bardzo oryginalnym asortymentem, który zachwyci miłośników sztuki.
Nie można wyjechać z Oslo nie kosztując przepysznych, świeżych ryb (łososi, dorszy), popijąc aquavit - tradycyjną norweską wódkę ziemniaczaną.


Dzień 1
Zbiórka na lotnisku 3 godziny przed wylotem. Odprawa i przelot do Oslo. Transfer z lotniska do centrum miasta lub hotelu (w zależności od godzin przylotu). Zwiedzanie miasta lub zakwaterowanie i nocleg.

Dzień 2
Śniadanie. Zwiedzanie centrum Oslo- XII-wieczna luterańska katedra Domkirche, Ratusz Miejski Radhus, znany z wręczania corocznej Nagrody Nobla, położony nieopodal Centrum Pokojowej Nagrody Nobla – interaktywnego muzeum poświęconego zdobywcom tej nagrody, m. in. Lechowi Wałęsie, ulica miasta Karl Johans Gate z Galerią Narodową, Uniwersytetem, Parlamentem Norweskim– Stortinget. Zobaczymy zmianę warty przed Pałacem Królewskim– Det Kongelige Slott, będącym siedzibą króla Haralda V. Następnie spacer do Opery i wejście na dach, skąd obserwować można wspaniałą panoramę miasta. Po południu przejazd na przedmieścia Oslo, gdzie od ponad wieku stoi skocznia Holmenkollbakken (rozmiar HS-134 m). Zwiedzanie skoczni i Muzeum Narciarstwa. Po zwiedzaniu powrót do hotelu i nocleg. 

Dzień 3
Śniadanie. Dalsze zwiedzanie Oslo. Akershus Festning- twierdza stojąca na półwyspie pośród miasta. Warto wspiąć się na mury twierdzy, aby podziwiać widok na zatokę i centrum Oslo. Następnie przejazd na Półwysep Bygdoy, zwany półwyspem muzeów. Czas na zwiedzanie- Muzeum Kon-Tiki, Muzeum Łodzi Wikingów, Muzeum Statku Fram. Zajrzymy również do Narodowego Muzeum Sztuki, Architektury i Projektowania, gdzie znajduje się m. in. jedna z wersji obrazu Krzyk Edwarda Muncha oraz autoportret Vincenta van Gogha. Po południu wizyta w Parku Frogner pełnego rzeźb nagich postaci i centralnie usytuowanego monumentu przedstawiającego splecione ludzkie ciała. Wieczorem powrót do hotelu i nocleg.

Dzień 4
Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu, zwiedzanie, czas wolny lub transfer na lotnisko (w zależności od godziny wylotu). Odprawa, przelot do Polski.

Cena zawiera:

 • Przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny,
 • Zakwaterowanie 3 noclegi w hotelu **/*** (pokoje 2-, 3-os. z łazienkami i TV),
 • Wyżywienie 3 śniadania,
 • Opiekę Pilota na całej trasie wycieczki,
 • Ubezpieczenie NNW, CP i KL, bagaż Signal Iduna S.A,
 • Składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny i Turystyczny Fundusz Pomocowy.

Cena nie zawiera:

 • transferów lotnisko - hotel - lotnisko, 
 • biletów komunikacji miejskiej, 
 • biletów wstępu, 
 • zestawów słuchawkowych audio guide.

  Łącznie na te wydatki należy przygotować 150 EUR. 

Opcjonalnie:

 • dopłata do pokoju 1-os. - 500 zł, 
 • dopłata do obiadokolacji - 300 zł, 
 • dopłata do bagażu głównego - 250-300 zł.

UWAGI 

 • program wycieczki jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot; 
 • realizacja programu jest zależna od godzin przelotów; 

Informacje dotyczące bagażu:
W cenę wycieczki wliczony jest bagaż podręczny, którego wymiar i waga są zależne od linii lotniczej – o szczegóły proszę pytać przy zakładaniu rezerwacji. Przypominamy, że w bagażu podręcznym nie mogą znajdować się płyny ani żele czy fluidy w opakowaniach większych niż 100 ml oraz ostre narzędzia (noże, metalowe pilniczki do paznokci, nożyczki, itp.).
Istnieje możliwość wykupienia bagażu głównego – jego cena zależy od linii lotniczej i terminu wycieczki. Ze względów organizacyjnych prosimy o ostateczny wybór opcji bagażu najpóźniej na 4 dni robocze przed planowanym terminem wycieczki – po tym terminie dodanie bagażu on-line może nie być możliwe.

Informacje dotyczące rezerwacji miejsc w samolocie:
Z uwagi na zmiany w warunkach bezpłatnej odprawy on-line w liniach lotniczych Ryanair oraz Wizzair nie jesteśmy w stanie zagwarantować, że Klienci z jednej rezerwacji będą w samolocie siedzieć obok siebie. Istnieje możliwość wykupienia gwarancji miejsc obok siebie (bez wyboru konkretnych miejsc) lub wyboru miejsc w opcji standard oraz premium (z większą przestrzenią na nogi).
 • Czas lokalny
  GMT+1 
  (Ta sama co w Polsce)
   
 • Czas przelotu
  ok. 2 h
   
 • Język
  Język norweski. Można porozumieć się po angielsku. 
   
 • Napięcie elektryczne
  220 V / 50 Hz
  Typ gniazdka: A, C, G
  (takie jak w Polsce)