Pielgrzymka do Lourdes i La Salette

Szczegóły oferty

3550 zł/os
+80€
16.08-24.08.2024 ( 9 dni)
Francja - Lourdes
Autokar

Szlakiem sanktuariów alpejskich
ALTÖTTING- ARS- LOURDES- LA SALETTE- EINSIEDELN

Ramowy program

Dzień 1

Wyjazd spod kościoła parafialnego o północy (15 na 16.08). Przejazd w kierunku Bawarii, do ALTÖTTING. Nawiedzenie jednego z najsłynniejszych sanktuariów maryjnych na terenie Niemiec, gdzie znajduje się cudowny wizerunek Czarnej Madonny z IX wieku. Zapoznanie się z historią miejsca, nawiedzenie Kaplicy Łask. Udział we Mszy św. Czas wolny na indywidualną modlitwę przed łaskami słynącą figurą Matki Bożej Łaskawej, do której zmierzają rzesze pielgrzymów od roku 1489, kiedy to zrozpaczona matka położyła na ołtarzu przez cudownym wizerunkiem martwe ciało swojego utopionego syna, który sposób niewytłumaczalny powrócił do życia. Przejazd do hotelu na terenie Niemiec. Zakwaterowanie, obiadokolacja i 1 nocleg.

Dzień 2

Po śniadaniu przejazd ARS. Nawiedzenie grobu św. Jana Marii Vianneya – patrona proboszczów. Udział we Mszy św. Nawiedzenie kaplicy „Serca”, kaplicy świec oraz pomieszczeń będących probostwem Świętego. Modlitwa przy relikwiach św. Vianneya, którego ciało nie zostało dotknięte pośmiertnym zniszczeniem. Zakwaterowanie w hotelu lub domu pielgrzyma. Obiadokolacja i 2 nocleg.

Dzień 3

Udział we Mszy św. w sanktuarium św. Proboszcza. Śniadanie. Wykwaterowanie z hotelu. Przejazd w kierunku Lourdes. Obiadokolacja i 3 nocleg

Dzień 4

Śniadanie. Całodniowy pobyt w LOURDES. Spacer śladami św. Bernadetty (Dom rodzinny, kościół Serca Jezusowego- miejsce chrztu Świętej, Cachot). Modlitwa i pobyt w Sanktuarium, gdzie Pielgrzymi mogą w skupieniu i bez pośpiechu uczestniczyć w uroczystościach religijnych. Czas wolny na indywidualną modlitwę. Wieczorem obiadokolacja, udział w procesji ze świecami 4 nocleg.

Dzień 5

Udział we Mszy św. Po śniadaniu całodzienny pobyt w LOURDES. Udział w Drodze Krzyżowej. Wczesnym popołudniem możliwość degustacji win, serów i wędlin w jednej z pirenejskich kantyn. Czas wolny na prywatną modlitwę i zakup pamiątek. (Dla chętnych udział w procesji Eucharystycznej). Dla chętnych możliwość skorzystania z degustacji produktów lokalnych: wina, serów i wędlin. Wieczorem obiadokolacja, udział w procesji ze świecami 5 nocleg.

Dzień 6

Wczesne śniadanie. Przejazd do Sanktuarium LA SALETTE, które jest usytuowane w Alpach Izerskich na wysokości 1600 m. n.p.m. Zakwaterowanie w domu pielgrzyma. Udział we Mszy św. Obiadokolacja i udział w procesji połączonej z niesieniem figury Matki Bożej Saletyńskiej. 6 nocleg.

Dzień 7

Po śniadaniu pobyt w LA SALETTE. Zapoznanie się z historią objawień Pięknej Pani – Pojednawczyni Grzeszników, która we wrześniu 1846 roku objawiła się dwom ubogim dzieciom: Melanii i Maksyminowi. Sanktuarium w La Salette obfituje w uzdrowienia duchowe. Mimo swojej surowości jest oazą wyciszenia i zadumy. Czas wolny na odpoczynek i prywatną modlitwę w otoczeniu majestatycznych alpejskich widoków. Około południa lunch.
Przejazd w okolice Genewy na kolację i 7 nocleg.

Dzień 8

Po śniadaniu przejazd do EINSIEDELN. Pobyt w największym Sanktuarium Maryjnym w Szwajcarii, zwanym „Szwajcarską Częstochową”. Nawiedzenie klasztoru benedyktynów, w którym znajduje się kaplica zbudowana z czarnego marmuru na miejscu poprzedniej skromnej kapliczki. W jej wnętrzu znajduje się figurka Czarnej Madonny, do której co roku przyjeżdża wiele tysięcy pielgrzymów. Figurka Czarnej Madonny pochodzi z XV wieku, wykonana została z drzewa gruszowego i swój kolor zawdzięcza sadzom i dymowi ze świec. Gdy w XIX wieku została poddana renowacji i oczyszczono ją, wierni przeżyli szok, gdy zobaczyli oryginalne kolory figurki. Dlatego bardzo szybko twarz i ręce zostały pokryte czarną farbą. Czas wolny na indywidualną modlitwę przed łaskami słynącym wizerunkiem. Udział we Mszy św. na zakończenie wspólnego pielgrzymowania. Obiadokolacja w restauracji. Nocny przejazd do kraju.

Dzień 9

Powrót do miejsca wyjazdu w godzinach porannych. Zakończenie pielgrzymki. Pożegnanie grupy.

Mapa wycieczki

Świadczenia

Cena zawiera:

  • Zakwaterowanie: 7 noclegów w hotelach 2*/3* lub domach pielgrzyma (w la salette) pokoje 2- osobowe z łazienkami;
  • Transport: przejazd komfortowym autokarem (klimatyzacja, mini barek, dvd, wc);
  • Wyżywienie: 2x dziennie: 7 śniadań, 8 obiadokolacji, 1 lunch;
  • Opiekę pilota na całej trasie;
  • Opiekę kapłana;
  • Rezerwacje mszy św.
  • Ubezpieczenie: kl (koszty leczenia), w tym cp (leczenie chorób przewlekłych) 10000 euro, nnw (następstwa nieszczęśliwych wypadków) 15000 zł, oraz bagaż 1000 zł firmy signal iduna;
  • Śpiewnik pielgrzyma;
  • Składki na turystyczny fundusz gwarancyjny i turystyczny fundusz pomocowy

Cena nie zawiera:
biletów wstępu do zwiedzanych obiektów i ofiary na kościoły, zestawów słuchawkowych, przewodników lokalnych, opłat
rezerwacyjnych i administracyjnych, taks pobytowych – łącznie należy przygotować ok. 80 euro/os.

Informacje

– program wyjazdu jest ramowy, kolejność zwiedzanych obiektów ustala pilot.
– codziennie planowana jest Msza Św.
– dopłata do pokoju 1- osobowego 950 zł.
– cena została skalkulowana dla grupy min. 40 os.

Opcjonalnie proponujemy wykupienie ubezpieczenia kosztów imprezy (koszty rezygnacji), działającego również w
przypadku rezygnacji z tytułu zachorowania na COVID-19, oraz z tytułu nałożenia kwarantanny na podróżnego: składka
195 zł (5,5%) w wersji standard lub 250 zł (7%) z chorobami przewlekłymi.

Składkę w odpowiedniej wysokości należy wpłacić razem z zaliczką 400 zł na konto Vero Travel:
Santander Bank Polska 51 1090 2590 0000 0001 2303 7371 z opisem „pielgrzymka Lourdes 16.08-24.08.2024, imię
nazwisko i data urodzenia uczestnika”.

Aktualnie przeglądasz ofertę:
Pielgrzymka do Lourdes i La Salette
Pielgrzymka do Lourdes i La Salette
3550 zł/os
+80€
16.08-24.08.2024 9 dni
10 Ilość wolnych miejsc