Pielgrzymka do Medjugorie

Aktualnie brak ceny

Bośnia i Hercegowina, Medjugorie, Mariazell, Dubrownik, Riwiera Makarska, Pielgrzymka, Autokar, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDF

Pielgrzymka do Medjugorie

Medjugorie - Mariazell - Ludbreg - Dubrownik - Riwiera Makarska - Mostar - Vepric - Kravica - Plitvice - Podbrdo - Krizevac


Dzień 1
Wyjazd we wczesnych godzinach rannych (ok. 5:00). Przejazd do Austrii. Nawiedzenie Sanktuarium Maryjnego Trzech Narodów w MARIAZELL. Jest to jedno z największych Sanktuariów Maryjnych w Europie, które ponad 850 lat temu założyli Ojcowie Benedyktyni. W skład kompleksu wchodzi bazylika p.w. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z Ołtarzem Łaski z figurką Madonny wyrzeźbioną z lipowego drewna. Msza Św. Dalszy przejazd w kierunku Chorwacji. Przyjazd do LUDBREGU - miejsca cudu eucharystycznego, gdzie w roku 1411 pewien kapłan zwątpił w przemienienie chleba i wina w Ciało i Krew Chrystusa. Wątpiąc, na własne oczy zobaczył w kielichu prawdziwą krew. Przestraszony, przy pomocy murarza, ukrył relikwie, a tajemnicę wyjawił dopiero na łożu śmierci. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.
Dzien 2
Śniadanie. Udział we Mszy św. w Sanktuarium Krwi Pańskiej. Wykwaterowanie z hotelu i przejazd do PLITVIC - zwiedzanie Parku Narodowego wpisanego na listę dziedzictwa przyrodniczego UNESCO (16 jezior połączonych 92 wodospadami). Jest to najpopularniejszy Park Narodowy w Chorwacji, jednocześnie zaliczany do najpiękniejszych atrakcji przyrodniczych Europy. To właśnie tutaj kręcono filmy o Winnetou. Spacer wzdłuż kaskadowo położonych jezior tworzących ciąg malowniczych wodospadów o krystalicznie czystej wodzie. Po wizycie w Parku wyjazd w dalszą drogę. Przyjazd do MEDJUGORJE w godzinach wieczornych. Zakwaterowanie w pensjonacie, obiadokolacja i nocleg.
Dzień 3
Śniadanie. Wejście na Górę Objawień: miejsca pierwszych objawień Matki Bożej, kilkaset metrów ponad przysiółkiem wioski Bijakovici zwanym PODBRDO. Od domów do samego miejsca objawień prowadzi stroma ścieżka, przy której w 1989 roku umieszczono płaskorzeźby z brązu przedstawiające tajemnice różańca. Na drodze do miejsca objawień ustawiono wielki drewniany krzyż, który oznacza miejsce, gdzie Matka Boża trzeciego dnia objawień poprzez Mariję Pavlović, po raz pierwszy wezwała do pokoju. W miejscu objawień, w ich dwudziestą rocznicę, postawiono figurę Królowej Pokoju wykonaną zgodnie ze wzorcem, który znajduje się przed kościołem parafialnym. Spotkanie z Podbrdem jest dla pielgrzymów spotkaniem z Matką Bożą dzięki modlitwie prywatnej i modlitwie różańcowej. Następnie spacer po miasteczku. Zapoznanie się z najważniejszymi dla pielgrzyma miejscami kultu: kościół św. Jakuba, figura Chrystusa Zmartwychwstałego, ołtarz polowy, kaplica Adoracji, miejsce pojednania: konfesjonały z figurą św. Mandića- patrona spowiedników, figura Matki Bożej, którą wierni nazywają „Uzdrowieniem Chorych”. Czas na indywidualną modlitwę. Obiadokolacja. Udział w modlitwie różańcowej, Mszy św. międzynarodowej i modlitwie o uzdrowienie duszy i ciała. Nocleg.
Dzień 4
Wyjście (w godzinach rannych) na Drogę Krzyżową na górę KRIZEVAC. Križevac to wzgórze wznoszące się ponad Medjugorie (520 m), na którym parafianie 15 marca 1934 roku wznieśli krzyż ze zbrojonego betonu. Od początku objawień Matki Bożej, na Križevacu zaczęto odmawiać Drogę Krzyżową. Na początku stacje oznaczone były drewnianymi krzyżami, a w 1988 roku umieszczono tam płaskorzeźby wykonane z brązu. Na każdej z nich (oprócz modlitwy w ogrodzie Getsemani) znajduje się postać Matki Bożej. Dla pielgrzymów Križevac oznacza wezwanie, by spotkać Jezusa w Jego męce i odkryć Jego miłość. Powrót do pensjonatu na śniadanie. Czas wolny na odpoczynek. Wczesnym popołudniem przejazd do Wspólnoty „Cenacolo”, która została założona przez włoską zakonnicę - siostrę Elvirę. Wysłuchanie świadectw młodych ludzi, którzy poprzez modlitwę, post i pracę wychodzą z nałogów. Dla chętnych istnieje możliwość zakupienia dewocjonaliów wyrabianych przez mieszkańców wspólnoty. Obiadokolacja. Udział w modlitwie różańcowej, Mszy św. międzynarodowej oraz w modlitwie o uzdrowienie duszy i ciała. Nocleg. Dla chętnych możliwość uczestnictwa w nocnej adoracji Najświętszego Sakramentu (22:00- 23:00).
Dzień 5
Śniadanie. Przejazd nad wodospady KRAVICA, które rozciągają się na ponad 100 metrach szerokości. Czas wolny na odpoczynek. Powrót do Medjugorie. Obiadokolacja. Udział w modlitwie różańcowej i wieczornej Mszy św. Nocleg.
Dzień 6
Wczesne śniadanie. Przejazd do DUBROWNIKA, miasta nazywanego „Perłą Adriatyku” Zwiedzanie starówki z przewodnikiem miejscowym (Studnia Onufrego, katedra z łaskami słynącym obrazem Matki Bożej Portowej, kościół św. Błażeja, port). Następnie przejazd na MAKARSKĄ RIWIERĘ. Nawiedzenie chorwackiego Lourdes w VEPRIĆ (w 160 rocznicę objawień Matki Bożej w Lourdes), sanktuarium, które powstało w 50 rocznicę ogłoszenia dogmatu o Niepokalanym Poczęciu. Udział we Mszy św. Później przejazd nad Morze Adriatyckie. Czas wolny na morskie kąpiele i odpoczynek Wieczorem powrót do Medjugorie. Obiadokolacja i nocleg.
Dzień 7
Śniadanie. Wykwaterowanie z pensjonatu. Przejazd do MOSTARU. Udział we Mszy św. Zwiedzanie miasta z przewodnikiem miejscowym: kamienny Stary Most (wpisany na Listę UNESCO), meczet Koski Mehmed – Paszy, dzielnica Stara Carsija. Czas wolny na degustację kawy „po bośniacku” i lodów. Około południa wyjazd w drogę powrotną.
Dzień 8
Powrót do miejsca wyjazdu w godzinach porannych.

Cena zawiera:

  • transport przejazd komfortowym autokarem,
  • zakwaterowanie 6 noclegów, pokoje 2 os. z łazienkami,
  • wyżywienie 2 x dzienne,
  • opiekę pilota na całej trasie wycieczki,
  • opiekę duchową kapłana,
  • rezerwację Mszy Św.,
  • pakiet pielgrzyma chusta, identyfikator, śpiewnik,
  • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny,
  • ubezpieczenie NNW następstwa nieszczęśliwych wypadków na sumę 15.000 zł, KL koszty leczenia 10.000 eur, KR koszty ratownictwa 5.000 eur, CP choroby przewlekłe 10.000 eur, bagaż 1.000 zł firmy Signal Iduna Polska S.A.

Uwaga:

  • na realizację programu należy przygotować kwotę 60 euro (bilety wstępu, przewodnicy, opłaty wjazdowe). Ta kwota będzie zbierana przez pilota w autokarze. W Medjugorie płacimy w euro. Na część chorwacką można sobie zakupić w kantorze kuny, ale nie ma takiej potrzeby, gdyż w Chorwacji można bez problemu wymienić euro na kuny. 10 euro = ok. 70 kunAktualnie brak terminów