Pielgrzymka do Ziemi Świętej

Aktualnie brak ceny

Izrael, Góra Karmel - Nazaret - Betlejem - Jerozolima - Nazaret - Jerycho - Góra Karmel, Pielgrzymka, Samolot, HB - Śniadania i obiadokolacje

 Pobierz PDFIzrael

Góra Karmel - Nazaret - Jezioro Galilejskie - Kafarnaum - Tabga - Morze Martwe - Qumran - Betania - Betlejem - Jerozolima - Nazaret - Jerycho - Góra Karmel

Pielgrzymka samolotowa do Ziemi Świętej

Cena: 3.800 PLN + 150 USD


Dzień 1 GÓRA KARMEL - NAZARET
Zbiórka o godz. 6:00. Przejazd autokarem na lotnisko w Krakowie. Odprawa i przelot do Tel Awiwu. Spotkanie na lotnisku z przewodnikiem. Wizyta na Górze Karmel: Grota Eliasza oraz Kościół Najświętszej Pani Karmelu (Stella Maris). Kolejno przejazd do Nazaret – miejsca dzieciństwa Jezusa. Wizyta w Kościele Zwiastowania oraz w Domu św. Józefa. Wieczorem przejazd do hotelu. Kolacja. Wyjście do Bazyliki Zwiastowania na procesję z różańcem. Nocleg.
Dzień 2 JEZIORO GALILEJSKIE - KAFARNAUM – TABGA
Po śniadaniu przejazd na Górę Błogosławieństw. Wizyta w Tabga, w Kościele Rozmnożenia Chleba i Ryb oraz Kościele Prymatu Św. Piotra. Następnie rejs łodzią po spokojnych, historycznych wodach Jeziora Galilejskiego. Na koniec dnia wizyta w Kanie Galilejskiej – dla małżeństw odnowienie przyrzeczeń. Powrót do hotelu w Nazaret. Kolacja i nocleg.
Dzień 3 GÓRA TABOR - JERYCHO – MORZE MARTWE – QUMRAN - BETANIA
Śniadanie. Dzień rozpoczniemy od Mszy Św. na Górze Tabor. Przejazd wzdłuż Doliny Jordanu. Postój w Jerycho pod Górą Kuszenia i przy sykomorze Zacheusza w Jerycho. Następnie zobaczymy ruiny starożytnej osady Qumran- miejsce, w którym odnaleziono rękopisy z II w. p.n.e. (tzw. zwoje z Qumran). Wyjazd w stronę Jerozolimy. Po drodze postój nad Morzem Martwym - chwila czasu wolnego na kąpiel. Wizyta w Betanii - odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Przejazd do Betlejem na kolację i nocleg
Dzień 4 BETLEJEM
Po śniadaniu wizyta na Polu Pasterzy- Msza Św. w kaplicy Excelsis Deo. Następnie wizyta w Bazylice Narodzenia Pańskiego, Bazylice św. Katarzyny i Grocie Św. Hieronima oraz Grocie Mlecznej. Wieczorem kolacja i nocleg.
Dzień 5 JEROZOLIMA
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy. Zwiedzanie Starego Miasta- wizyta w Kościele Św. Anny, konwencie Ecce Homo, przejście Drogą Krzyżową (Via Dolorosa) Bazylika Grobu Bożego (Msza Św.), przejście na Górę Syjon do Opactwa Zaśnięcia Najświętszej Marii Panny i Wieczernika oraz pod Ścianę Płaczu. Powrót do Betlejem na kolację i nocleg.
Dzień 6 JEROZOLIMA
Po śniadaniu przejazd do Jerozolimy. Panorama Jerozolimy i widok na wzgórze świątynne. Następnie Góra Oliwna, Betfage- miejsce, w którym Jezus wjechał do Jerozolimy, a które wspominamy w Niedzielę Palmową, miejsce Wniebowstąpienia- Kościół Pater Noster, Dominus Flevit, Ogród Oliwny, Bazylika Agonii, symboliczny „grób” Maryi. Powrót do Betlejem na kolację i nocleg.
Dzień 7 EIN KAREM - EMAUS – JAFA
Po śniadaniu przejazd do Nikopolis (Emaus)- Msza Św.. Następnie przejazd do Ain Karem- rodzinnego miasta Zachariasza i Elżbiety- rodziców Jana Chrzciciela , gdzie zobaczymy: kościół Nawiedzenia i kościół św. Jana Chrzciciela. Następnie przejazd do Jaffy, obecnie dzielnicy Tel Awiwu, a w starożytności ważnego portu. Zwiedzanie- port z latarnią morską, kościół Św. Piotra, dom Szymona Garbarza. Powrót do Betlejem na kolację i nocleg.
Dzień 8
Wczesne wykwaterowanie, pobranie suchego prowiantu. Przejazd na lotnisko w Tel Awiwie. Odprawa i przelot do kraju. Powrót autokarem do miejsca wyjazdu.

Cena zawiera:

 • przelot samolotem, opłaty lotniskowe, bagaż podręczny, bagaż główny;
 • transport dowóz na lotnisko w Polsce;
 • transfery autokarem na terenie Izraela;
 • zakwaterowanie 7 noclegów w hotelach 3* (pokoje 2-3 osobowe);
 • wyżywienie 7 śniadań i 7 obiadokolacji;
 • opiekę pilota;
 • opiekę księdza;
 • rezerwację Mszy Św.;
 • ubezpieczenie KL, NNW, CP, bagaż;
 • składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny.

Cena nie zawiera:

 • zwyczajowych napiwków dla kierowcy i przewodnika (ok. 3 USD/ os./ dzień).
 • napojów do obiadokolacji.
 • dokument uprawniający do podróży: paszport ważny min. 6 miesięcy od daty wylotu z Izraela. Paszport bez pieczątek libańskich i syryjskich.
 • dopłata do pokoju 1- osobowego 800 PLN.

UWAGA

 • Codziennie planowana jest Msza Św.
 • Podany program jest ramowy. Kolejność zwiedzania ustala pilot.

Na realizację programu należy przygotować kwotę 150 USD (bilety wstępu, lunch rybny nad Jeziorem Galilejskim, zestawy audio- guide) - zbierane przez pilota na miejscu.

Program przygotowany w oparciu o przeloty liniami EL-AL:
21.06.2019 (piątek) Kraków 11:25- Tel Awiw 15:50
28.06.2019 (piątek) Tel Awiw 07:30- Kraków 10:15
Aktualnie brak terminów